Niceboy X-fit GPS – TEST skvěle vybaveného chytrého náramku s GPS za dobrou cenu Tisk E-mail
Napsal Jan Belka   
Úterý, 19 únor 2019
Přejít na obsah
Niceboy X-fit GPS – TEST skvěle vybaveného chytrého náramku s GPS za dobrou cenu
Niceboy X-fit GPS
V praxi
Závěr a hodnocení

 

 

  • V praxi

První, co vás čeká při použití tohoto náramku je rozhodně instalace doprovodného programu Hi Move. Dobrou zprávou je, že program je dostupný jak na Android tak i pro iOS. Velkým plusem aplikace je rozhodně celkové počeštění, bude ji tedy rozumět úplně každý. Následné propojení náramku s telefonem zabere cca 2 minuty. V dalším kroku si vytvoříte účet, kde vyplníte údaje o věku a tělesných dispozicích a vyberete typ vašeho náramku. Poté již nic nebrání tomu krmit každý den aplikaci daty o svém pohybu a ta následně vše vyhodnotí.

Také si můžete stanovit cíle o tom, jak moc se chcete hýbat a pokud celý den nic neděláte, náramek vám připomene, že byste se už konečně mohli začít něco dělat, tj snaží se vás motivovat. Já osobně jsem si nakonec stanovil cíl na 8 000 kroků denně, což se mi teda podařilo asi jenom třikrát, bohužel při mém sedavém zaměstnání to beru celkem jako úspěch. Ovšem je pravdou, že mě náramek motivovali mnohem více chodit pěšky, než je u mě obvyklé.

V tomto směru vidím v používání náramku velké plus, prostě vás neustále motivuje se překonávat a pomáhá k tomu i doprovodná aplikace. Pokud bystě třeba měli v plánu s náramkem běhat i za nepříznivého počasí, nemusíte mít strach, náramek je vodotěsný. Pokud vás tedy při běhání nebo jiných sportovních aktivitách přepadne nějaká ta přeháňka, nemusíte se ničeho bát. Náramek má nicméně jen IP67 certifikaci, vydrží tedy namočení i omezené ponoření (30minut do 1m), ale na nějaké pravidelné plavání bych ho nedoporučoval.

Náramek má samozřejmě i čidlo na tep srdce a pokud se vám třeba tep velmi rychle změní, hodinky na to upozorní a mírně zavibrují. Samozřejmě mezi jednotlivými údaji, které hodinky poskytují lze přepínat hlavním a jediným tlačítkem který náramek má. Další funkce jsou pak informace o spálených kaloriích, jak dlouho jste byly ten den aktivní tj v pohybu apod. Velmi chytré je také to, že aby se hodinkám rozsvítil display a mohli byste se podívat na čas, stačí pouze mírně pootočit rukou ve vodorovné ose tam a zpět a display se automaticky rozsvítí, nemusíte tedy neustále spínat hlavní tlačítko pod displejem. V některých situacích to třeba ani není možné, třeba když řídíte auto, nebo jedete na kole.

Výrobce vybavil náramek baterií o kapacitě 160 mAh a slibuje výdrž až 10 dní, já osobně jsem nabíjel každých cca 9 dní. Dobrou zprávou je, že plně nabité jsou opravdu rychle, celý proces nabíjení zabere zhruba 2 hodiny a stačí vám k tomu pouze USB konektor, není proto problém si hodinky nabít třeba při jízdě autem, protože USB konektor už má dneska skoro každý nový vůz. Osobně bych ale uvítal výdrž aspoň dvojnásobnou, tak snad v nějakém příštím modelu.

Hi Move je tedy nová aplikace která mi vůči té předchozí přišla mnohem více propracovaná a také nabízí mnohem delší historii vašich údajů a mnohem větší míru nastavení si toho co chcete mít na hodinkách aktivní, což u programu určenému k modelu X-Fitpolo nebylo možné. V tomto ohledu je vidět že se výrobce velmi snaží toto své nové portfolio hodně zlepšovat a v programu dokonce naleznete i zpětnou vazbu, kde můžete vývojářům napsat co byste v programu rádi změnili nebo vylepšili. 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Pozor na NVIDIA RTX 3050 Ti v noteboocích. Vyhněte se jim.
Pozor na NVIDIA RTX 3050 Ti v noteboocích. Vyhněte se jim.Středa, 28 červenec 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 767x
Komentářů: 2
GHOSTBUSTERS: AFTERLIFE se připomíná. Tentokrát dobře?
GHOSTBUSTERS: AFTERLIFE se připomíná. Tentokrát dobře?Středa, 28 červenec 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 465x
Komentářů: 6
DUNE se hlásí s novou ukázkou – vypadá skvěle?
DUNE se hlásí s novou ukázkou – vypadá skvěle?Pátek, 23 červenec 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1631x
Komentářů: 9
Další herní REMAKE: Dead Space – došly nápady?
Další herní REMAKE: Dead Space – došly nápady?Pátek, 23 červenec 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 880x
Komentářů: 4
Masters of the Universe – NETFLIX oživuje klasiku
Masters of the Universe – NETFLIX oživuje klasikuČtvrtek, 22 červenec 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1246x
Komentářů: 0
Chernobylite se blíží – strašidelná paranormální akce
Chernobylite se blíží – strašidelná paranormální akceSobota, 17 červenec 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1329x
Komentářů: 3