TEST: ACER ASPIRE TimeLine 5810T – dvoujádrový CULV procesor Intel v akci Tisk E-mail
Napsal Tomáš "Tomtva" Tvaroh   
Čtvrtek, 03 září 2009
Přejít na obsah
TEST: ACER ASPIRE TimeLine 5810T – dvoujádrový CULV procesor Intel v akci
ACER Aspire Timeline 5810T - Notebook
ACER Aspire Timeline 5810T - Výkon
ACER Aspire Timeline 5810T - Hodnocení
alt

 

 

 

TEST: ACER ASPIRE TimeLine 5810T

– dvoujádrový CULV procesor Intel v akci

Dnes si srovnáme dvoujádrovou a jednojádrovou variantu jinak stejného notebooku a to ultratenký Acer Aspire Timeline …

V nedávném testu jsme si podrobně představili hned tři modely Timeline s označením 3810T (13,3“), 4810T (14“) a 5810T (15,6“). Až na drobnosti měly stejnou konfiguraci, která spočívala v jednojádrovém CULV procesoru Intel Core 2 SOLO SU3500. Jeho výkon je sice zajímavý a rozhodně zajímavější než výkon procesoru Intel ATOM, ale pořád je to jen jednojádro a na svižnosti je to už přeci jen znát.

A tak jsme do testu zařadili ještě jeho dvoujádrovou variantu. Vybrali jsme si model 5810T, tedy ten větší 15,4“ Timeline a jeho srdcem je zajímavý dvoujádrový Intel Core 2 Duo SU9400. A dnes se podíváme, jaký rozdíl je mezi ním a minule testovanou verzí 5810T s jednojádrem.

V tabulce konfigurace se můžete přesvědčit, že jediný podstatnější rozdíl je doopravdy jen v osazeném procesoru. Jen lehce připomeňme, o co to vlastně dnes půjde. Spoelčnost ACER představila řadu Timeline poměrně nedávno. Jedná se o novou generaci mobilních počítačů, které se vyznačují ultratenkým designem, vysokou mobilitou a vysokou výdrží. Společnost ACER samozřejmě není zdaleka jediná, kdo podobné konstrukce přístroje představil. Všechny tyto nové ultratenké notebooky mají společným jmenovatelem novou CULV platformu Intel.

Ta zahrnuje 45nm úsporné procesory Intel se spotřebou kolem 10W včetně dvoujádrových variant. Čipovou sadou je GS45 s integrovanou Intel GMA 4500M HD grafikou. Některé modely mají ještě přídavnou grafiku ATI Radeon. Všechny tyto modely také používají výhradně DDR3 1066MHz paměti a to rovnou 4GB. Celá platforma se vyznačuje velmi slušným výkonem při vysoké výdrži na baterie v rozmezí 8-10 hodin.

Přejděme tedy dále …



 

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Vychází RPG Clair Obscur: Expedition 33
Vychází RPG Clair Obscur: Expedition 33Wednesday, 23 April 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1959x
Komentářů: 0
Oblivion Remastered: TES IV dorazil - UE5 mu sluší!
Oblivion Remastered: TES IV dorazil - UE5 mu sluší!Tuesday, 22 April 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1627x
Komentářů: 2
Star Wars Zero Company tahová hra od tvůrců XCOM!
Star Wars Zero Company tahová hra od tvůrců XCOM!Friday, 18 April 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1137x
Komentářů: 0
Marathon od Bungie/SONY představen – nový „Concord“?
Marathon od Bungie/SONY představen – nový „Concord“?Thursday, 17 April 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 946x
Komentářů: 0
Baldur’s Gate 3 se loučí! Poslední aktualizace a konec!
Baldur’s Gate 3 se loučí! Poslední aktualizace a konec!Tuesday, 15 April 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2187x
Komentářů: 4
Forever Skies – survival inspirovaný Subnauticou ve verzi 1.0
Forever Skies – survival inspirovaný Subnauticou ve verzi 1.0Monday, 14 April 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2110x
Komentářů: 0