TEST: ACER Ferrari One 200 – supervybavený luxusní AMD-ATI skoronetbook Tisk E-mail
Napsal Tomáš "Tomtva" Tvaroh a Jan "DD" Stach   
Úterý, 05 leden 2010
Přejít na obsah
TEST: ACER Ferrari One 200 – supervybavený luxusní AMD-ATI skoronetbook
ACER Ferrari One 200 - Design a provedení
ACER Ferrari One 200 - Hardware a výkon
ACER Ferrari One 200 - Praktické dojmy a hodnocení

 

 
  • ACER Ferrari One 200 – Hardware a výkon

Ani v novém roce vás nepřipravíme o jednoduché srovnávací testy. Začneme právě dnes. Co obsahuje už víte z první stránky, ale teď je čas si to pořádně prozkoumat a otestovat.

  • Procesor, paměť, disk, grafika

V první řadě musíme mít na paměti, cože to vlastně testujeme. ACER Ferrari One 200 je svým zaměřením spíše netbook než CULV notebook a tomu odpovídá i jeho výkon. Potěšil použitý procesory AMD Athlon X2 L310, který má mnohem blíže Intel ATOM, než CULV Core 2 DUO. A to hlavně cenově. Jeho výkon je ale výrazně lepší než u ATOMů, a celý netbook je tak příjemně svižný.

Výkon ACER Ferrari je absolutně nepostačující pro nějaký běžné nové 3D hry, ale na to opravdu není žádný netbooky ani běžný notebook určen, takže nic překvapujícího. Použitá integrovaná grafika ATI HD 3200 v AMD 780G hravě překoná jak Intel GMA950 v běžných ATOM netboocíh i Intel GMA X4500HD v CULV noteboocích, ale její výkon je ovlivněn procesorem, který má spíše blíže k ATOM než CULV drahým Core 2 Duo.

 Co mě zajímalo, jak si notebook povede například s přehráváním 720p videa. S tímto nebyl sebemenší problém jako u netbooků. Vyzkoušeli jsme tedy i Full HD video, optimální na rozlišení použitého LCD a i zde si s tím integrovaná grafika ATI Radeon bez problémů poradila s minimální zátěží procesoru.  

Potěší 4GB operační paměti, která je ale poměrně pomalá, než by být nutně musela. Dohání to použitý pevný disk, který má jednak více než solidních 500GB a jeho rychlost patří k tomu lepšímu v mobilních PC. Sestava jednotlivých komponentů je tak dobře vyvážená, a pokud vezmeme do úvahy, že testujeme poměrně levný 11,6“ spíše netbook, je to opravdu hodně hodně dobré.

Podívejme se na provozní vlastnosti a hodnocení …



 

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Nová „Cyberpunk“ hra ukazuje sílu UE5 – extrémně detailní město
Nová „Cyberpunk“ hra ukazuje sílu UE5 – extrémně detailní městoPondělí, 22 červen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 644x
Komentářů: 2
Guild Wars 3 – tradiční MMORPG se vrátí s novým dílem ale jiné!
Guild Wars 3 – tradiční MMORPG se vrátí s novým dílem ale jiné!Pátek, 19 červen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 528x
Komentářů: 0
State of Decay 3 – dlouho vyvíjená hra v ukázce stále bez data vydání!
State of Decay 3 – dlouho vyvíjená hra v ukázce stále bez data vydání!Čtvrtek, 18 červen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 482x
Komentářů: 0
Stronghold 4 ohlášeno – jede na UE5 a kopíruje předchůdce
Stronghold 4 ohlášeno – jede na UE5 a kopíruje předchůdceStředa, 17 červen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1143x
Komentářů: 3
S.T.A.L.K.E.R. 2: představuje příběhové DLC Cost of Hope
S.T.A.L.K.E.R. 2: představuje příběhové DLC Cost of HopeStředa, 17 červen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 575x
Komentářů: 0
Alien: Isolation 2 – nový díl je opět pořádně děsivý!
Alien: Isolation 2 – nový díl je opět pořádně děsivý!Úterý, 16 červen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1498x
Komentářů: 0