TEST: Alcatel One Touch Idol X Smartphone - elegantní, tenký a dobře vybavený za slušnou cenu Tisk E-mail
Napsal Lukáš Provazník a Jan "DD" Stach   
Středa, 02 duben 2014
Přejít na obsah
TEST: Alcatel One Touch Idol X Smartphone - elegantní, tenký a dobře vybavený za slušnou cenu
Alcatel Onetouch Idol X - SmartPhone
SW, HW a telefon v praxi
Závěr a hodnocení

 

 

  • Závěr a hodnocení

ALCATEL je tedy zpět na našem trhu a opět podle nás může patřit k těm zajímavějším značkám. Vlajkový model IdolX se nesnaží nabídnou všechno za každou cenu (což obvykle znamená za všechny peníze co máte a ještě nějaké navíc), ale nabízí parádní ultratenký design, špičkový display a solidní výkon a vše potřebné, co od moderního elegantního chytrého telefonu můžete skutečně chtít a vyžadovat. Nešetří na zpracování, ale celý celek nabízí za solidní cenu. Ta se v současnosti pohybuje běžně v rozmezí 8,5 - 9,5 tisíce korun vč. DPH.

Samozřejmě nějaké ty mouchy by se našli. Z hlediska parametrů nám asi nejvíce vadí fakt, že pro náš trh je určena ona 16GB verze bez možnosti rozšíření přes MicroSD, protože tento slot byl obsazen druhou pozicí pro druhou microSIM kartu. Ze dvou důvodů je to špatná volba. První méně závažný důvod je, že pro uživatele zbývá jen 12,7GB prostoru, což není mnoho při ceně tohoto telefonu. Ano, lze využívat CLOUDová uložiště, ale ta MicroSD karta by byla lepší řešení. Nicméně s 12GB prostoru se dá bez problémů fungovat, zvlášť když tento telefon není z hlediska výdrže baterie a kvality zvukového výstupu i sluchátek zrovna vhodný jako přehrávač hudby. Druhý důvod souvisí právě s výdrží baterie. IdolX je záměrně designově co nejtenčí (6,7mm), čemuž musela udělat oběť velikost a tedy kapacita baterie. Na 5" telefon je prostě 2000mAh baterie tak tak dostatečná, což je problém, když si osadíte druhou SIMkartu. Telefon samozřejmě odebírá kvůli dvěma signálům více energie a výdrž tak klesne o zhruba 30% proti jedné SIM, což už je dost a výdrž i při běžném používání telefonu jako chytrého telefonu se pohybuje kolem 1 dne! Tohle prostě podle nás není vhodný model pro DualSIM. Do ČR nedovážená 8GB verze se slotem pro MicroSD (až 32GB) by byla mnohem zajímavější pro většinu z nás a pravděpodobně ještě třeba o nějakou tu tisícovku levnější.

Nevím proč pro ČR byla vybrána právě DualSIM verze, můžeme jen litovat. Nicméně alespoň ta ideální verze existuje. Pokud se ptáte na nějaký problém z hlediska fungování telefonu, tak jsme narazili na jediný problém. A tím je horní vypínací/zapínací tlačítko. To je až příliš přístupné, příliš vystouplé a skutečně se stává, že v kapse se chvíli podrží a telefon se tak po pár sekundách vypne, či restartuje. A to určitě není dobře. To tlačítko je prostě nešťastně umístěné, či konstruované. 

Pokud jde o ostatní, mizernou zvukovou kvalitu výstupu a sluchátek jsme zmínili, samotná sluchátka se ale dobře nosí a přes vlastní reproduktor hraje telefon slušně. Ostatní se nám líbilo. Velmi dobrý fotoaparát, svižný systém a opravdu krásné zpracování a design telefonu. A to jak vnější, kdy ta červená je opravdu nejhezčí z nabízených variant, tak vnitřní stylizace upraveného rozhraní Androidu. No a samozřejmě cíleně ultratenký design telefonu je nádhera, byť tomu musela ustoupit trochu praktičnost v podobě té kapacity baterie. Pokud by Alcatel na ČR trh dodával tu 8GB verzi s MicroSD byly bychom z tohoto telefonu hodně nadšeni, u nás je ale dostupná verze s DualSIM, která není ideální a je škoda, že Alcatel nedává českým uživatelům na výběr.

  • Závěr

Pokud chcete opravdu pěkný, tenký a elegantní chytrý telefon s Androidem s dostatečným výkonem i slušnou základní výbavou a koukáte přitom i na rozumnou cenu a velmi dobrou kvalitu, pak vám tento model můžeme rozhodně doporučit. Dnes dáme Alcatelu IdoX ale jen doporučení za slušný poměr cena-výkon při tom co nabízí. Vyšší hodnocení by si ale zasloužila ta druhá v ČR nedostupná konfigurace, kdy u nás dostupná DualSIM verze je u tohoto modelu vyloženě nešťastná, i když uznáváme, že je to současně asi nejšpičkovější a nejkvalitnější DualSIM SmartPhone na trhu. Proč ji ale Alcatel u této ultra tenké designovky vůbec udělal trochu nechápeme (hlavně kvůli nárokům na baterii), stejně jako proč zrovna v ČR máme "tu čest" ji mít.

Za zapůjčení děkujeme společnosti Alcatel

 

  

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


 / 11
SlabéVynikající 
Komentáře
Přidat Nový
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Videa
Mount & Blade II: Bannerlord konečně vyšlo!
Mount & Blade II: Bannerlord konečně vyšlo!Úterý, 31 březen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 807x
Komentářů: 2
World War Z zdarma na EPIC Games Store
World War Z zdarma na EPIC Games StoreSobota, 28 březen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1972x
Komentářů: 1
Wonder Woman 1984 odložena! Jako další filmy.
Wonder Woman 1984 odložena! Jako další filmy.Čtvrtek, 26 březen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 788x
Komentářů: 3
Vyšel Half-Life: Alyx – je to naprostá pecka!
Vyšel Half-Life: Alyx – je to naprostá pecka!Středa, 25 březen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2193x
Komentářů: 14
V praxi: Jak se v praxi šíří viry a bakterie?
V praxi: Jak se v praxi šíří viry a bakterie?Sobota, 21 březen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1385x
Komentářů: 0
Microsoft s AMD odhalují nový „DirectX 12 Ultimate“
Microsoft s AMD odhalují nový „DirectX 12 Ultimate“Čtvrtek, 19 březen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 2882x
Komentářů: 11