Test ASUS F8P – exkluzivní Vánoční záležitost Tisk E-mail
Napsal Tomáš Tvaroh   
Pátek, 14 prosinec 2007
Přejít na obsah
Test ASUS F8P – exkluzivní Vánoční záležitost
ASUS F8P LE - Parametry a výkon
ASUS F8P LE - Závěr a Hodnocení

 

 

 

 

  • Test ASUS F8P - exkluzivní Vánoční záležitost

  Tentokrát jsme si pro vás připravili recenzi exkluzivního notebooku pro letošní Vánoce z dílny firmy ASUS. Sněhobílý 14" notebook s bohatou výbavou a zajímavou cenou z řady F8 určitě zaujme.

   Nedávno jsme dostali svěřeno do péče od firmy ASUS novinku v podobě notebooku limitované Vánoční edice F8P, vycházející ze známé mainstreamové řady přenosných notebooků ASUS F8.   Notebook z limitované vánoční edice je vyveden celý ve sněhobílé barvě, ozdoben je dalšími stříbrnými prvky a decentně je doplněn bílou kůží. S tímto notebookem si tedy rozhodně ostudu nikde neuděláte. Notebook je určen pro všechny, kteří mají rádi pěkné věci, líbit se určitě bude i mnohým ženám a slabost pro bílé notebooky má i náš „DD" ... :). Pokud ještě nemáte vánoční dárek, tak tenhle notebook by rozhodně byl moc pěkný dárkem, se kterým vás rozhodně nikdo nevyhodí.

ASUS-F8P-LE-1

 Nebudeme to natahovat a podíváme se rovnou na samotný notebook. Základní parametry maté v tabulce. Naše testovací verze k nám dorazila v klasické krabici. Příslušenstvím bylo kromě všech nezbytných věcí, jako napájecí kabel a trafo, také externí televizní anténa s přijímačem pro přiložené dálkové ovládání. Notebook disponuje operačním systémem Windows Vista Home Premium. V balení dále najdeme ovladače, NERO 7, DVD player, PowerDirector, Medi@Show.   

parametry

    Konstrukce tohoto notebooku, jak jsem již psal v úvodu, vychází z řady F8. Jedná se tedy o klasické 14" šasi ASUS. Změny jsou v případě této limitované adice F8P pouze v použitých materiálech hlavně jejich barvě. Vzhled a dojem, kterým použité materiály působí, je luxusní. Při bližším zkoumání je však znát, že notebook tak úplně mezi TOP modely nepatří. Na druhou stranu se o to ani tolik cenově nesnaží. Díváme se totiž pořád na přenosný počítač za přibližně 35 000 korun s DPH, který toho rozhodně nenabízí málo.

ASUS-F8P-LE-3

    Celkové provedení notebooku není vůbec špatné, spíše naopak. Zajímavě je řešeno tlačítko zapínání notebooku. Je umístěno v kloubu LCD panelu a lze ho tedy použít, i když je notebook zavřen. Zda je to dobře, nebo špatně nevím, osobně s tímto zapínáním nemám žádné špatné zkušenosti.   

ASUS-F8P-LE-7 

Jak jsme u 14" notebooků ASUS zvyklí, opět nemá panel žádné zámky a drží přitlačen jen silou pantů.  Notebook disponuje otočnou webkamerkou v horní časti víka, ale působí na tomto elegantním notebooku trochu neotesaně přehnaně mohutně. Řekl bych skoro, že až právě tento detail narušuje jinak neotřelý vzhled celého notebooku.

ASUS-F8P-LE-6

   Ovládací prvky jsou zastoupeny v podobě klávesnice a touchpadu doplněné o multimediální tlačítka a čtečku otisku prstů. Klávesnice je v případě tohoto notebooku limitované edice, vyvedena ve stříbrné barvě - velmi elegantní. S notebookem je dodáváno i dálkové ovládaní, kterým lze ovládat integrovaný hybridní TV tunner. Toto malé dálkové ovládání lze krásně umístit místo záslepky Expesscard. Jeho nevýhoda je, že je provedeno v černé barvě a notebook v bílé. Další přibalenou zajímavostí je přibalený inrfa přijímač do USB.

ASUS-F8P-LE-8

Další klasická výbava notebooku určitě také nezapadne. 5x USB je na 14" notebook velmi mnoho. Nechybí samozřejmě ani letny ostatní klasické konektory a výstupy: Lan, Modem, Firewire, čtečka karet, čtečka otisku prstu, DVI a VGA D-SUB konektor, Wifi abgn.

ASUS-F8P-LE-9

   Kompletně sněhobílý notebook se stříbrnou klávesnicí s područkou a přední částí víka z bíle kůže, to vše z tohoto notebooku dělá unikátní a na první pohled nezaměnitelný kousek, který je limitovanou Vánoční edicí a dárkem firmy ASUS. Kromě vzhledu však notebook nabízí i zajímavé hardwarové parametry, které nejsou také k zahození a poskytují zajímavý výkon. Pojďme se na ně podívat ... 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Problémy Intel procesorů jsou stále větší
Problémy Intel procesorů jsou stále většíČtvrtek, 11 červenec 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1077x
Komentářů: 0
Piranha Bytes, tvůrci Gothic, Risen a Elex RPG her končí
Piranha Bytes, tvůrci Gothic, Risen a Elex RPG her končíÚterý, 09 červenec 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 893x
Komentářů: 0
Gladiátor 2 v první dlouhé ukázce!
Gladiátor 2 v první dlouhé ukázce!Pondělí, 08 červenec 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1309x
Komentářů: 1
Formule 1 dostane pořádný velkofilm?
Formule 1 dostane pořádný velkofilm?Pátek, 05 červenec 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 923x
Komentářů: 0
Satifactory se konečně dočká verze 1.0!
Satifactory se konečně dočká verze 1.0!Čtvrtek, 04 červenec 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1227x
Komentářů: 2
Star Trek Prodigy – překvapivě skvělý počin v druhé sezóně!
Star Trek Prodigy – překvapivě skvělý počin v druhé sezóně!Středa, 03 červenec 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1501x
Komentářů: 1