TEST: ASUS ROG Phone – Opravdu herní telefon a jeden z nejinovativnějších telefonů vůbec! Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Neděle, 23 červen 2019
Přejít na obsah
TEST: ASUS ROG Phone – Opravdu herní telefon a jeden z nejinovativnějších telefonů vůbec!
Telefon - ASUS ROG Phone
Telefon v praxi
Tohle je herní telefon!
Závěr a hodnocení
alt

 

 

 

 

 

  • TEST: ASUS ROG Phone

    – Opravdu herní telefon a jeden z nejinovativnějších telefonů vůbec!

Že každý telefon dnes vypadá stejně? ASUS ukazuje, jak to vypadá, když to uděláte trochu jinak. Je škoda, že se tenhle telefon dostal k nám na test až nyní, přeci jen je to už půl roku, co je u nás na trhu. Ale nějak nám proklouzl :). Nevadí, rozhodně stojí za pozornost i teď. Já mám rád opravdu zajímavé telefony, prostě něco, co vystupuje z řady jinak opravdu prakticky stejných cihliček, kdy dobrých 99% všech telefonů na trhu jsou vzájemně prakticky zaměnitelné produkty. V poslední době je jedinou inovací přesouvání pozice přední kamery a používání nebo nepoužívání výřezu v displayi. Proto mě zajímají telefony, které jsou trochu jiné. Prostě snaží se být něčím zajímavé a hlavně funkční! Problémem drtivé většiny telefonů, které nám jsou nabízeny, že jako komunikační zařízení nejsou vlastně ideální. Většina je křehká, poměrně snadno se rozbije, utopí atd. Místo preferencí praktické nezničitelnosti, dlouhé výdrže apod. výrobci upřednostňují nesmyslně vzhledový design, zbytečně vysoký výkon atd. Podle mého tak jedním z nejlepších skutečně mobilních telefonů na trhu je tak CAT S61, který skutečně splňuje to, co by mobilní komunikační zařízení mělo nabízet především. V dnešní recenzi se ale podíváme na koncepčně zcela odlišný telefon, který ale zase cílí jednoznačně na jiné zaměření. A poprvé mohu říci, ano tohle je herní telefon pro hraní her na ANDROIDu.

  • ASUS ROG Phone

Společnost ASUS vyrábí samozřejmě i ty běžné telefony známé pod značkou ZENFONE. Je to jedna z mála klasických PC firem, která dokázala celkem slušně s vlastním designem telefonů uspět na trhu. Její aktuální ZenFone 6 je zajímavý pro své řešení otočné kamery a ASUS se tak určitě snaží o zajímavější design telefonů. Protože má ale velké zkušenosti s herním HW, rozhodl se postavit i skutečný telefon pro hráče v řadě ROG. Nikoliv jen udělat výkonný telefon a tvrdit, že je herní, ale skutečně postavit herní telefon s potřebným příslušenstvím, SW podporou atd.

Jeho ROG PHONE je tak zcela unikátní řešení, zejména když jej máte dovybaven příslušenstvím, které se prodává zvlášť. Ale z klasického telefonu dokáže udělat nefalšované herní zařízení s tomu odpovídajícím ovládáním, výkonem, zvukem atd.

Samozřejmě v základu všeho je telefon. V tomto případě tu máme 6“ model s parádním AMOLED panelem s 2160x1080 rozlišením, a především 90Hz frekvencí a 1ms odezvou. Tedy parametry skutečného herního displaye. Uvnitř tepe výkonná platforma Qualcomm Snapdragon 845 s ADREANO 630 grafikou, 8GB RAM a 128GB vnitřní paměti. Takty procesoru jsou posunuty na 2,96GHz.

Zajímavostí je zesílené chlazení telefonu včetně osazení heatpipe a posílení vnější konstrukce, což dělá telefon trochu těžší. Má 200g. Baterie disponuje 4000mAh, samozřejmě ostatní klasická mobilní výbava telefonu zůstává. Je to špičkový ANDROID telefon, ale právě má být více než jen telefon. Zaujme tedy přídavný velký napájecí port na boku a další řešení, zejména příslušenství, kterým můžete telefon dovybavit.

ASUS nám poslal všechno v pěkném balení, které bohužel není běžně v prodeji, ale mohli jsme vyzkoušet v redakci všechny dokovací stanice a příslušenství, které ASUS k tomuto zajímavému modelu nabízí.

Podívejme se tedy na vše podrobněji. 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Videa
Fandové Playstation zuří. Horizon: Zero Dawn na PC v srpnu
Fandové Playstation zuří. Horizon: Zero Dawn na PC v srpnuPondělí, 06 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 5389x
Komentářů: 34
Fallout se dočká hraného seriálu od AMAZON!
Fallout se dočká hraného seriálu od AMAZON!Neděle, 05 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 982x
Komentářů: 5
DIABLO II slaví 20 let – stále nejlepší díl série a ARPG!
DIABLO II slaví 20 let – stále nejlepší díl série a ARPG!Sobota, 04 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1821x
Komentářů: 16
Crysis Remastered odloženo – lidem se nelíbí ukázka!
Crysis Remastered odloženo – lidem se nelíbí ukázka!Čtvrtek, 02 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2893x
Komentářů: 23
Vyšla nová Trackmanita! Je fajn, ale s mizerným předplatným
Vyšla nová Trackmanita! Je fajn, ale s mizerným předplatnýmStředa, 01 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 869x
Komentářů: 0
Polda 7 bude! Česká herní série se dočká pokračování.
Polda 7 bude! Česká herní série se dočká pokračování.Pondělí, 29 červen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1207x
Komentářů: 2