TEST: ASUS ZenFone 5 v praxi - Výborný levný chytrý telefon skoro pro každého?! Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach a redakce   
Pátek, 12 prosinec 2014
Přejít na obsah
TEST: ASUS ZenFone 5 v praxi - Výborný levný chytrý telefon skoro pro každého?!
ASUS ZenFone 5 - Balení a telefon
ASUS ZenFone 5 - V praxi
Závěr a hodnocení

 

  • Závěr a hodnocení

S cenovkou 5490 vč. DPH za 16GB a 4990 vč. DPH za 8GB verzi? Opravdu lákavá nabídka. Dost možná vůbec nejlepší v této ostře sledované kategorii. ASUS totiž nešetřil na tom hlavním - zpracování. Jak po HW stránce, tak po SW stránce je prostě výborné. Cenové kategorii odpovídá samozřejmě výbava, tedy ne FullHD display, absence LTE a NFC a horší fotoaparát. Ale to vlastně pro běžné uživatele nejsou podstatné věci.  

Podstatné je, že display je pěkný po všech stránkách, rozlišení 1280x720 je OK a hlavně netrpí neduhem levných telefonů - snadným omatláním a nemožností to vyčistit. Robustní provedení je s ohledem na cenu také pochopitelné, každý mm ztečení stojí peníze, ale zase to má výhodu ve zvýšené odolnosti a váha pak zase není velká. Design se navíc ASUSu povedl. Ten spodní hliníkový plátek podle naší kolegyně je i zároveň skvělý pilníček na nehty :).

Telefon je k dostání v pěkných barvách a s extra dokoupitelným FLIPEM, se kterým skvěle funguje, dobře vypadá. Rozhodně mnohem lépe, než byste na telefon za 5 tisíc řekli. S aktuálním Android 4.4.2 a UI rozhraním je skvěle vyladěný a ASUS slibuje pro příští rok update na ANDROID 5.0, což by mělo přinést ještě lepší funkčnost. Výkon Intel platformy je výborný, 2GB RAM skvělé, 8-16GB vnitřní paměti + možnost rozšíření naprosto vynikající, podpora DUAL SIM v plné velikosti velmi dobré (a opravdu fungují), prostě ve všech zásadních ohledech výborný a funkční chytrý telefon.

Jasně, reproduktor by mohl být lepší, fotoaparát taky a pár mm by mohl shodit, a mohl by umět, když už ne LTE, tak alespoň NFC, ale to všechno by stálo peníze a těžko by se to pak vlezlo do 5 tisíc. Možná v dalších generacích, doba tam dospěje. Ale jako že teď prostě tohle je asi nejlepší telefon za 5 tisíc, jaký se kdy objevil. Pravda, konkurence má dost podobné modely, Huawei (ten ztrácí matlacím displayem), ACER (výkonem o něco slabší), NOKIA (ne tak dobrý a vyšší cena), LENOVO (zpracováním) atd., prostě si myslíme, že aktuálně ASUS kombinací výborného zpracování HW i SW, přeci jen všechny o něco jako celek svým ZenFone 5 předčí. Ovšem to se samozřejmě může rychle změnit v dalších měsících. V současnosti se ale nebojíme označit ASUS ZenFone 5 jako nejlepší nákup telefonu za 5 tisíc, dost možná vůbec nejlepší chytrý telefon v ohledu poměru cena-výkon - když tam osobně stavím o tisíc korun dražší velký FonePad NOTE 6, ten je sice dražší, ale stojí za to. Pro velkou skupinu uživatelů, co chce prostě chytrý telefon, je však 5" ZenFone skvělá volba, snad jen milovníci focení (a selfie) a nároční uživatelé z hlediska hraní her či velkého využívání WiFi/BT (omezená výdrž baterie telefonu), by měli sáhnout jinam, protože jejich specifické náročné požadavky levný telefon těžko dokáže uspokojit.

Pro běžné uživatele je to ovšem za ty peníze v aktuální nabídce skvělý produkt! Jen tak dál a docela nás zajímá, jak bude fungovat s tím slibovaným update na Android 5 v příštím roce - měl by být totiž ještě lepší.

Za zapůjčení děkujeme společnosti ASUS

PS: Pokud chcete něco lepšího ale v podobném duchu  - zkuste ASUS FonePad Note 6 - 6" FullHD, Intel základ (Z2580) s lepším fotoaparátem, mnohem větší baterií (3200mAh!) a stylusem k tomu, je v 16GB verzi aktuálně už jen za 5990 korun!  

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


 / 10
SlabéVynikající 
Komentáře
Přidat Nový
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Problém s účtem na DDWorld?

Videa
Sonic the Hedgehog drtí kina a je skvělý!
Sonic the Hedgehog drtí kina a je skvělý!Středa, 19 únor 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1833x
Komentářů: 4
Jak to vypadá uvnitř skládacího telefonu RAZR?
Jak to vypadá uvnitř skládacího telefonu RAZR?Úterý, 18 únor 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 854x
Komentářů: 2
Kingdom Come: Deliverance je zdarma ke stažení!
Kingdom Come: Deliverance je zdarma ke stažení!Sobota, 15 únor 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2642x
Komentářů: 26
Wolcen: Lords of Mayhem – herní překvapení. Lepší RPG než Diablo?
Wolcen: Lords of Mayhem – herní překvapení. Lepší RPG než Diablo?Sobota, 15 únor 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 5461x
Komentářů: 4
Division 2 nás vrací do New Yorku s novým DLC
Division 2 nás vrací do New Yorku s novým DLCStředa, 12 únor 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 823x
Komentářů: 0
Příběhové DLC pro Metro Exodus: Sam’s Story
Příběhové DLC pro Metro Exodus: Sam’s StoryÚterý, 11 únor 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1654x
Komentářů: 2