TEST: ASUS ZenPad S 8.0 (Z580C) 64GB - Krásný, tenký, kovový a výborně vybavený tablet v akci Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach a redakce   
Pondělí, 01 únor 2016
Přejít na obsah
TEST: ASUS ZenPad S 8.0 (Z580C) 64GB - Krásný, tenký, kovový a výborně vybavený tablet v akci
Tablet
V praxi - Výkon a výbava
Závěr a hodnocení

 

 

  • V praxi - výkon, výbava a použití

Tablet je velmi jednoduché zařízení pro používání, a ZenPad S 8.0 na tom není jinak. Stačí zapnout, zvolit jazyk, pár nastavení, chcete-li a za pár minut můžete tablet naplno používat. ASUS tablet vybavil ANDROID řady 5 se všemi výhodami. Ovšem vybavil jej také vlastní ZenUI nástavbou, která přidává řadu funkcí, aplikací ASUS a také trochu mění design nabídek. Samozřejmě možnosti nastavení a to i vizuálního zůstávají obrovské.

ZenPad S 8.0 na tom rozhodně není špatně ani po stránce výkonu. Pohání jej velmi dobrá platforma Intel SoC a to čtyřjádrový 64-bit x86 procesor ATOM Z3580 s grafikou PowerVR6430. Dvoukanálový řadič pamětí je využit hned 4GB RAM. Výkonově rozhodně není žádná chudinka tenhle tablet a patří do nadprůměru. I přes vysoké rozlišení displaye, si grafika poradí i s náročným Android hrami.

Potěší také 64GB úložiště, i když existuje i 32GB verze, která by asi byla pro mnoho uživatelů zajímavá, protože je o něco levnější (ale má i jiné slabší parametry). Oficiálně je ale u nás nabízena hlavně 64GB verze. Obě mají přitom čtečku microSD karet s možností až 128GB rozšíření, což je velmi dobré. Třeba přímo konkurenční Apple iPad Mini toto vůbec nenabízí.

  • Tablet v praxi

Z hlediska fungování tedy tablet potěší velmi dobrým výkonem, a parametry, kdy rozměrově se dá vzít i do jedné ruky. Skvělý je display, a ačkoliv by FullHD (1080x1920) možná většině určitě stačilo, těch 1536x2048 tedy 2K, je opravdu krásných, skvěle přizpůsobených a rychle si na to zvyknete.

Display je vůbec velmi dobrý. IPS panel nabízí výborné pozorovací úhly a skvělé barvy i jas včetně výborné čitelnosti i na přímém slunci. Musím říci, že ASUS jej má i skvěle využitý po stránce optimalizace velikosti menu a všeho a s ANDROID řady 5 se na tomto tabletu dělá lépe, než na menších 5" telefonech.

Velmi překvapil také zvuk, který i v tomto extrémním těle lze hodnotit jako hodně nadprůměrný. ASUS použil dva reproduktory a hraje opravdu výborně na tablet. Dokonce má i basy. Slabší stránkou výbavy (ne však na tablet) jsou kamery. 5Mpx přední je ještě vzhledem k tomu, co dávají konkurenti OK, ale asi víte, co od toho čekat. 8Mpx zadní fotoaparát je na tablet sice hodně nadprůměrný, ale vedle těch v mobilních telefonech je horší. Nemá žádný přísvit nic, ale nic z toho nám vlastně u tabletu zase tak moc nevadí. Potenciálním rizikem je jen jeho provedení, kdy vystupuje z těla ven. Na tablet jsou tedy oba fotoaparáty nadprůměrné, na mobilní oblast samozřejmě nikoliv a mají rezervy. GPS jsou rychlé a přesné, žádné problémy jsme nezaznamenali.  

A určitě se ptáte, jak to vydrží na baterii. Tenké tělo a výdrž baterie je dnes problém. ASUS dovnitř nacpat 15,2 Li-polymerovou baterii a udává výdrž kolem 8 hodin. Nám v praxi vydržel déle. Ono zleží, co s ním děláte. Video zvládne přehrávat až těch 7-8 hodin, ale jinak na čtení apod. vydrží i více. Samozřejmě hraní her ho vyčerpá mnohem rychleji. Každopádně vydrží zhruba denní porci používání. Nabíjení je poměrně pomalé a trvá přes 3,5hodiny, což je škoda a nabíječka by mohla být asi výkonnější, zejména když víme, jako USB Type-C má možnosti. Mimochodem ten konektor je skvělý, vždy se trefíte napoprvé :).

Pokud jde o příslušenství, ASUS k němu v základu nedodává ani sluchátka. Existuje také Z STYLUS, ale v ČR se moc neprodává. Extra si u nás můžete přikoupit ASUS ZenPad S 8.0 TriCover, do kterého se tablet oblékne:

Takže má nějaké vady tenhle tablet? 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Unreal Engine 5.4 představuje další masivní vylepšení
Unreal Engine 5.4 představuje další masivní vylepšeníPátek, 19 duben 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 24x
Komentářů: 0
Česká 3 roky stará hra Vigor brzy na PC
Česká 3 roky stará hra Vigor brzy na PCStředa, 17 duben 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1064x
Komentářů: 0
StarCitizen přidává nový editor postav – kdy konečně vyjde?
StarCitizen přidává nový editor postav – kdy konečně vyjde?Úterý, 16 duben 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 982x
Komentářů: 4
MSI Claw otestován – na konkurenci dle očekávání nestačí
MSI Claw otestován – na konkurenci dle očekávání nestačíPondělí, 15 duben 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1805x
Komentářů: 1
Total War: Warhammer 3 dostane novou expanzi!
Total War: Warhammer 3 dostane novou expanzi!Pátek, 12 duben 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1619x
Komentářů: 0
FALLOUT 4 dostane oficiální NEXT GEN aktualizaci
FALLOUT 4 dostane oficiální NEXT GEN aktualizaciČtvrtek, 11 duben 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1233x
Komentářů: 4