TEST: Niceboy X-Fitpolo – šikovný chytrý náramek pro zdravý životní styl nejen ajťáků? Tisk E-mail
Napsal Jan Belka   
Čtvrtek, 25 říjen 2018
Přejít na obsah
TEST: Niceboy X-Fitpolo – šikovný chytrý náramek pro zdravý životní styl nejen ajťáků?
Niceboy X-Fitpolo
Závěr

 

 

  • Závěr

Chytrý náramek X-Fitpolo jsem nakonec používal celý měsíc a za celou dobu jsem našel opravdu hodně pozitivních věci na tomto produktu. Samozřejmě jsem našel i nějaké ty negativa, ale těch bylo opravdu poskrovnu, a na to, že se jedná o zcela první produkt tohoto typu od společnosti Niceboy, se jedná se o velmi dobrý výsledek. Hlavně pokud přihlédneme k ceně, která je velmi příjemná. Proto si myslím že, v segmentu chytrých náramků v ceně do 800,- se jedná o velmi konkurenceschopný produkt, který rozhodně stojí za zmínku. Každopádně bych do další verze nějaké ty věci vylepšil.

Rozhodně bych zapracoval na celkové výdrži a pokusil se ji prodloužit alespoň na dvojnásobek, pokud by se podařilo udělat náramek s měsíční výdrží, bylo by to skvělé, byť pro většinu uživatelů asi není současná výdrž nedostatečná. Obecně je výdrž a nabíjení docela výzvou pro nositelnou elektroniku. Dále bych zapracoval na samotném tvaru náramku, protože pro hubenější ručky není moc pohodlný (hlavně pro ženy menšího vzrůstu). Někteří uživatelé by mohli mít i výtky k designu náramku, ale funguje OK. Možná více barevných variant by bylo zajímavé.

Co určitě chválím je poměr cena/výkon a funkce náramku. Přece jenom není zaměřený jenom na „fitness“ funkce, ale i na pro některé užitečné upozornění, když vám někdo volá, nebo píše. Ovšem musí být zapnutý BT po celou dobu na telefonu, což jsem já osobně moc nepoužíval z důvodu šetření baterie telefonu. Upřímně tyhle funkce vlastně ani nepotřebujete, protože telefon většinou stejně máte někde u sebe. To podstatné ale funguje dobře, monitoring tepu, sledování pohybové aktivity, komunikace s aplikací v telefonu, kde se vše zaznamenává a máte tedy přehled no a monitorování spánku a buzení je také bezva. No a samozřejmě fungují jako hodinky ;). A to je vlastně vše, co po podobném zařízení většina požaduje. Další věci už jsou prakticky jen komplikováním a byly by často zdvojováním funkcí, pro které máme chytrý telefon. Samozřejmě fakt, že zařízení má IP67 certifikaci vodotěsnosti, je velmi podstatný pro praktickou funkčnost. Jak moc je display odolný proti rozbití při nějakém tom pádu apod. jsem nezkoušel. Ale nepůsobí křehce.

Nicméně zase se vracíme k ceně. Když si rozbijete drahé hodinky, nebo dokonce chytré hodinky, případně je ztratíte, tak si uděláte docela slušnou škodu, a to i v desítkách tisíc. X-Fitpolo ale stojí jen těch 799 korun, a jde tak možná o nejlevnější nejužitečnější a nejfunkčnější moderní elektronické zařízení, pro každodenní použití, které si dnes lze koupit. Jedná se o velmi povedený produkt, který můžu s klidným srdcem doporučit, a to i línějším ajťákům :).

Co se nám líbí :)

  • Velmi lehká konstrukce
  • Vodotěsnost
  • OLED display
  • Upozornění na zprávy a příchozí hovory
  • Doprovodný program zdarma a v českém jazyce kompatibilní s Adroid i iOS

Co se nám nelíbí :(

  • Nejsou pohodlné na hodně hubené ruce
  • Baterie by mohla vydržet o něco víc

Hodnocení X-Fitpolo: 93%

 

Za poskytnutí náramku X-Fitpolo děkuji společnosti Niceboy

 

 

AUTOR: Jan Belka
https://www.facebook.com/HWrecenze/

Starší články


 / 13
SlabéVynikající 
Komentáře
Přidat Nový
Jerrow [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Výdrž 2018-10-26 10:59:14
avatar
Výdrž celých 8 dní? To je docela výsměch, když MiBand 1 i 2 vydrží měsíc na jedno nabití a nabízí toho možná i více za menší cenu
MiBand 1 teda nemá display, ale funkce v apce stejné...
JirkaH [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Xiaomi Mi Band3 + MiFit 2018-10-26 12:00:40

Tyhle náramky umí +/- stejné věci. Mám Mi Band3. Asi daleko důležitější je vlastní aplikace. Např. "inteligentní vyhodnocování spánku" na MiFit hodnotím jako totálně nevyhovující. Ono to např. napíše, že bylo z celkového i hlubokého spánku odebráno xy hod. a min., možnost tam ten čas vrátit není.
Měření tepu je poměrně přesné, bez výhrad.
Krokoměr je pokud jde o chůzi také dostatečně přesný, ale pokud pojedeš po Praze autobudem MHD, tak i když sedíš, kroky zajímavě přibývají. V dotazech uživatelů jsem se dověděl, že totéž platí i pro jízdu autem. Čím hrbatější silnice, tím víc kroků i za volantem. Přepočet kroků na vzdálenost také nejde nastavit, takže to ukazuje o něco víc.
Aplikace MiFit se včera aktualizovala a v rámci aktualizace byl aktualizován i firmware náramku. Dnešní vyhodnocení spánku ukázalo, že inteligenci to žádnou nepřibralo.
K výdrži baterie - záleží dost na tom, co máš zapnuto a nastaveno. Já mám třeba měření tepu po 5min. a baterka mi vydrží cca 10-11 dní.
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

Problém s účtem na DDWorld?

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Videa
AVENGERS: EndGame – upoutávka na nejočekávanější film 2019
AVENGERS: EndGame – upoutávka na nejočekávanější film 2019Pondělí, 10 prosinec 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1601x
Komentářů: 2
DayZ je hotové! Zajímá to ale ještě někoho?
DayZ je hotové! Zajímá to ale ještě někoho?Pondělí, 10 prosinec 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1591x
Komentářů: 2
The Outer Worlds – velké RPG od OBSIDIANu. Lepší Fallout?
The Outer Worlds – velké RPG od OBSIDIANu. Lepší Fallout?Sobota, 08 prosinec 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1575x
Komentářů: 2
Far Cry New Dawn – přímo příběhově naváže na Far Cry 5!
Far Cry New Dawn – přímo příběhově naváže na Far Cry 5!Sobota, 08 prosinec 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 997x
Komentářů: 2
Battlefield V dostal update pro lepší výkon s RTX
Battlefield V dostal update pro lepší výkon s RTXPátek, 07 prosinec 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 681x
Komentářů: 0
Anthem – generická nudná online akce od EA?
Anthem – generická nudná online akce od EA?Pátek, 07 prosinec 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 609x
Komentářů: 0