TEST: Prestigio Grace 7557 - Nejkrásnější a nejtenčí telefon současnosti v praktickém testu! Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach a redakce   
Středa, 26 listopad 2014
Přejít na obsah
TEST: Prestigio Grace 7557 - Nejkrásnější a nejtenčí telefon současnosti v praktickém testu!
SmartPhone
Telefon v praxi - hardware, software a praxe
Závěr a hodnocení

 

 

  • Závěr a hodnocení

Stojíme si za tím, že Prestigio GRACE je zdaleka nejkrásnější běžný telefon s nejpůsobivějším designem na českém trhu. Všude kde jej vytáhnete, připoutá víc pozornosti, než fádní Samsungy či Apple iPhone, které vedle tohoto kousku vypadají prostě zcela obyčejně a rozhodně ne úměrně své ceně. Mimo námi testované černé verze, existuje podle nás ještě hezčí, bílo-zlatá:

V tomto provedení telefon vypadá maximálně úžasně a to bílé zbarvení má i tu výhodu, že dokáže více zneviditelnit ty jemné škrábance ve skleněném těle, které s tam časem přeci jen objeví. V rámci tohoto designu hodnotíme zpracování a odolnost telefonu jak OK, rozhodně se neohýbá. Nicméně bohužel tomu designu a té extrémní tenkosti je vše podřízeno. Jak jsme řekli, podle nás je tam i chyba v návrhu, že by to hliníkové tělo s tím skosením mělo být vlastně obráceně, protože se to tak líp kvůli těm hranám drží. Tak jak to teď je, prostě telefon se nedrží dobře a klouže z ruky. Podle nás pak není dobrý nápad ani t zadní sklo, protože telefon tím moc nezíská, sklo se dá rozbít a pak se o něj poškrábete, což u hliníku nejde :). Celkově je odolnost proti poškození při pádu u tohoto telefonu na nízké úrovni a počítejte s tím, že když vám spadne, tak pokud to bude na něco tvrdého, tak ty skla prasknou. Funkčnosti jako takové to vadit nebude, na to ty skla chrání telefon opravdu dobře, ale prasklý telefon je prostě prasklý telefon.

Asi největší nedořešeností tohoto designu je použitý ARM SoC a vůbec všechno, což je nacpané na velmi malé ploše v horní části telefonu. Kromě toho, že 8jader na 1,7GHz je v praxi nevyužitelná kravina a 4 jádra na 2,5GHz by byly ve výsledku lepší, výkonnější a ještě by to méně žralo, je problém prostě v tom, že to topí do ucha. A to tak, že nepříjemně. Sice se nepopálíte, ale zkrátka nepříjemně cítit to teplo i při běžném hovoru je a podstatně víc než u běžných telefonů. A pokud na telefonu začnete třeba hrát hru, tak topí do ruky v horní části značně. Dobrou zprávou ovšem je, že telefon na to jak dobře vypadá, není vyloženě drahý. Stojí celkem rozumných 8290 korun vč. DPH, pravda, na poměry PRESTIGIO je to pořádný balík.

  • Závěr a hodnocení

Je škoda, že PRESTIGIO původní, zjevně ne úplně dotažený čínský design a návrh, nevylepšilo a nedotáhlo. Můžeme jen litovat, protože na ty věci, které jsme objevili v běžném provozu, by jistě pár testerů rychle přišlo také a jejich náprava by nebyla složitá ani časově náročná. Mít GRACE úspornější ARM platformu, která by tolik netopila (byla tedy i úspornější), masivnější zadní kovový kryt místo skla a lepší zpracování rámečku jak kvůli ochraně proti pádu tak hlavně pro lepší držení, byla by to absolutní paráda.

Za 8 tisíc naprosto úžasně vypadající, extrémně tenký telefon s parádním displayem se vším, co je skutečně třeba u vysoce mobilního 5" telefonu. Asi nejsem sám, kdo si myslí, že tohle by si našlo zástupy zákazníků. Bohužel v současné verzi Prestigio GRACE 7557 je to prostě tak, že ten nezměnněný čínský design má praktické chyby, jež se citelně a nepříjemně projevují v praxi a jsou minimálně otravné. Dělají tak z fantasticky vypadajícího telefonu něco, co je sice hezké, ale v praxi zbytečně problematické. A právě to, že se na ty věci dalo při základním předvýrobním továrním testování přijít a daly by se snadno odstranit a změnit ze strany výrobce, to nás na celé věci mrzí nejvíc.

Řekneme to tedy na rovinu. GRACE se nám líbí strašně moc, a pokud tenhle telefonek uvidíte na živo, budete určitě souhlasit, že je to pravděpodobně zdaleka nejhezčí současný běžný telefon. Bohužel po více než měsíční praxi s ním ... no, zkrátka musíte hodně věcí překousnout, jestliže jej chcete používat. Ovšem když vám jde hlavně o to dobře vypadat, tak nemá konkurenci. Pokud ale chcete i něco, co se vám ustavičně nesnaží vyklouznout z ruky a neopéká vám to ucho při telefonování, tak současné provedení nepotěší. Jestli PRESTIGIO dokáže udělat nějakou novou verzi-revizi a dokázalo by stlačit cenu ještě níž třeba k 6 tisícům, tak mít ho teď v nabídce by se rovnalo zlatému dolu. Troufám si tvrdit, že by to byl prodejní superHIT, protože nikdo nic tak pěkného a tenkého za ty peníze nemá a nenabízí! Pokud se dokážete smířit s tou nedokonalostí současné verze a pořídíte si ho, pak za slušnou cenu získáte hodně parády, což vám jiný telefon nedá :).

(malé)Ocenění udělujeme za působivý vzhled, ale doporučení ke koupi je s výstrahou: "je opravdu krásný, ale díky chybkám v designu praktičností pokulhává (zbytečně)"

Za zapůjčení děkujeme společnosti PRESTIGIO

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Star Wars Battlefront II je zdarma a EA přišla o značku!
Star Wars Battlefront II je zdarma a EA přišla o značku!Čtvrtek, 14 leden 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1750x
Komentářů: 6
NETFLIX v útoku – představuje nové filmy pro rok 2021!
NETFLIX v útoku – představuje nové filmy pro rok 2021!Úterý, 12 leden 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 2100x
Komentářů: 6
S.T.A.L.K.E.R 2 v další ukázce. Vyjde na PC/Xbox v roce 2021!
S.T.A.L.K.E.R 2 v další ukázce. Vyjde na PC/Xbox v roce 2021!Úterý, 29 prosinec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 3730x
Komentářů: 7
Monster Hunter vstoupil do kin
Monster Hunter vstoupil do kinČtvrtek, 17 prosinec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 2927x
Komentářů: 3
EA láká na nový MASS EFFECT a DRAGON AGE
EA láká na nový MASS EFFECT a DRAGON AGEPondělí, 14 prosinec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2608x
Komentářů: 5
MARVEL ukázal nové seriály! Podívejte se.
MARVEL ukázal nové seriály! Podívejte se.Pátek, 11 prosinec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 2423x
Komentářů: 1