TEST: SAMSUNG Galaxy Alpha - konečně pořádný telefon a nástupce legendy GALAXY S2?! Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach a redakce   
Středa, 11 březen 2015
Přejít na obsah
TEST: SAMSUNG Galaxy Alpha - konečně pořádný telefon a nástupce legendy GALAXY S2?!
Telefon
V praxi
Závěr a hodnocení

 

  • V praxi

Vraťme se k tomu, co telefon pohání, čímž je 8jádrová EXYNOS SoC ARM platforma od SAMSUNGU, což jsou vlastně 4+4 jádra. K tomu 2GB paměti a 32GB vnitřní paměti.

Výkon celku je fantastický (asi za to může i poměrně nízké rozlišení displaye), kdy však 51 tisíc bodů v ANTUTU je prostě parádní výsledek:

Telefon je tedy velmi svižný, ale je dobře vybaven i po všech ostatních stránkách. 32GB paměti je dost, i když ano, nemožnost microSD je škoda. Solidní senzorová výbava, podpora NFC i LTE a dalších věcí je OK. Ve výbavě chybí ale infraport, který by někteří mohli postrádat. Pochopitelně tak tenký telefon nemá ve výbavě ani bezdrátové nabíjení.

Velmi dobrý je fotoaparát (na mobilní telefony). 12Mpx se nezdá moc, ale je velmi dobře udělaný, málo šumí a zvládá i 4K. Automatika je velmi rychlá, pochopitelně nechybí řada voleb. Prostě velmi dobré. Přední kamerka má pak jen 2,1Mpx.

(slušný, rychlý fotoaparát s docela věrnými barvami ...)

Telefon používá ANDROID 4.4.4. s výraznou úpravou prostředí TouchWiz. Ovládání je ale pohodlné, všechno dobře vypadá a logika uspořádání je v pořádku. Pochopitelně se dá ledacos přizpůsobit. Klasický SAMSUNG ANDROID nic nového.  

Pokud jde o display, tak rozlišení 1280x720 se zdá být málo, hlavně s ohledem na cenu telefonu, ale nutno říci, že ono vůbec špatné není. Menší rozlišení znamená menší zátěž pro CPU/GPU, nižší spotřebu a tak dále. A pořád se bavíme o 1280x720 na 4,7", což je hustota 312pixelů na palec, a to je hodně jemné rozlišení. FullHD display by tomu parametrově sice slušel víc, ale technicky by spíše přinesl negativa pro praxi, než nějaký kladný přínos pro uživatele. Celkově je display hodně povedeným aspektem tohoto telefonu, a pokud jste měli rádi display na S2, tak tenhle o generace novější, budete milovat.

A dostáváme se k mobilitě, tedy hlavně baterii. Ta je vyměnitelná, což je klad, méně potěší ale její kapacita, která je pouhých 1860mAh. Naštěstí se SAMSUNGu podařilo hodně výkonný vnitřek dobře odladit, "jen" HD display také tolik nežere a úsporné režimy v upraveném ANDROIDu aké dobře fungují, takže v běžné praxi telefon vydrží tak akorát. Pokud jste nároční telefonisté, zvládne akorát celý den (od rána do večera). Méně nároční mohou počítat s dvěma dny. V ultra úsporném režimu, který omezí některé funkce, telefon dokáže vydržet i několik dní - což se hodí na cesty. Na první pohled slabá baterie tedy není vyloženě nevýhodou, ale pochopitelně by silnější slušela telefonu víc. Výdrž je tak jinak běžný průměr, což rozhodně není na jásot.

Pojďme k závěru ...



 

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
The Expanse: Osiris Reborn – budoucí herní RPG megahit?
The Expanse: Osiris Reborn – budoucí herní RPG megahit?Čtvrtek, 23 duben 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 407x
Komentářů: 0
Elektrická Formula E Gen4 dorovnává rychlost F1?!
Elektrická Formula E Gen4 dorovnává rychlost F1?!Středa, 22 duben 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Auto-moto
Spuštěno: 489x
Komentářů: 0
El Presidente se vrací! Tropico 7 v herní ukázce
El Presidente se vrací! Tropico 7 v herní ukázcePondělí, 20 duben 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 858x
Komentářů: 1
METRO 2039 v ukázce – nacistické russko v nové hře
METRO 2039 v ukázce – nacistické russko v nové hřePátek, 17 duben 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1438x
Komentářů: 2
Stop Kiling Games mělo slyšení v EP – změní zákony?
Stop Kiling Games mělo slyšení v EP – změní zákony?Čtvrtek, 16 duben 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 912x
Komentářů: 0
Star Wars: The Mandalorian & Grogu ve finálové ukázce!
Star Wars: The Mandalorian & Grogu ve finálové ukázce!Středa, 15 duben 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 774x
Komentářů: 1