Xiaomi 12T 5G – TEST a RECENZE špičkově vybaveného telefonu za dostupnou cenu Tisk E-mail
Napsal Jan Belka   
Wednesday, 19 April 2023
Přejít na obsah
Xiaomi 12T 5G – TEST a RECENZE špičkově vybaveného telefonu za dostupnou cenu
Telefon Xiaomi 12T 5G v praxi
Závěr a hodnocení

 

 

 

  • Závěr

Xiaomi 12T jakož to typický zástupce střední třídy od XIAOMI rozhodně může část uživatelů zaujmout. Parametrově velmi působivý a funguje tomu odpovídajícím způsobem. Mnohé určitě překvapí výkon i provozní vlastnosti MEDIATEK procesoru a platformy. Výkon sice není tak dobrý jako TOP platforma QualComm SnapDragon, ale je více než dostatečný ve všech směrech pro běžného uživatele. A nezklame ani po stránce té mobility.

Telefon má solidní 5000mAh baterii, sice je díky ní telefon celkem těžší, ale hranici 200g překročil opravdu jenom o jednotky gramů, což je vzhledem k celkové velikosti a výbavě přístroje vynikající hodnota. Ohledně výdrže, já osobně jsem nabíjel obden a nějak mě to neotravovalo, přece jenom nabíjení je extrémně rychlé a kolikrát jsem si odložil mobil do nabíječky, jenom když jsem si dělal kafe a po jeho vypití byl telefon opět na 100%. Samozřejmě pokud budete nějaký vášnivý hráč her, tak samozřejmě budete nabíjet denně. Ovšem na té nabíječce moc času nestráví.

Už v základním balení najdete onu extrémně výkonnou 120W nabíječku, se kterou není problém nabít tenhle telefon z 0 na 100% pouhých 19 minut(!). Snad jen škoda, že nabíječka není kompatibilní s jinými produkty jiných výrobců s podporou rychlého nabíjením. Fakt, že telefonu chybí bezdrátové nabíjení je s ohledem na cenu přístroje, a hlavně rychlost toho „drátového“ nabíjení celkem pochopitelné a nechybí nám.

Samozřejmě XIAOMI 12T 5G není dokonalý. Design je sice vizuálně hezký, ale poněkud nepraktický, poměrně klouže z ruky a silikonové pouzdro je nutností. Absence jakékoliv zvýšené odolnosti konstrukce je už pak vadou a chybou, kdy u téhle cenové kategorie telefonů už to není nadále omluvitelné. Kvalita fotoaparátu je celkově jen maximálně průměrná, což znamená pro většinu uživatelů více než dostatečná po všech stránkách, pro náročnější uživatele to pochopitelně není a s mobilní špičkou srovnání nesnese. To ale není ani tak výtka, jako prostě konstatování. Vytkl bych zde vyloženě snad jen zcela zbytečný 2Mpx makro objektiv. Možná ještě absence automatického ostření u širokoúhlého objektivu.

Po stránce SW je to ANDROID 12 s příslibem podpory dalších verzí (3 roky). Telefon má vlastní rozhraní MIUI 13 s velkým množstvím bloatware a řekněme velmi svébytného uspořádání a vizuálu. Určitě to není pro každého, osobně bych preferoval čistý ANDROID. Zkrátka telefon to není perfektní, ale to za ty peníze asi ani nečekáme. Mou největší výtkou je z hlediska praktičnosti ta absence IP odolnosti a celkově konstrukce je rozhodně nejslabší stránkou celého modelu, kdy v reálu jde konstrukčně o levný plastový telefon nacpaný drahým HW a výbavou. To šetření na konstrukci je prostě hodně znát.

Poměr cena výkon celku je sice excelentní, ale současně konkurence je kolem 14 tisíc korun obrovská, včetně třeba zlevněných minulých generací vlajkových lodí špičkových výrobců, jejichž kovové konstrukce se zvýšenou odolností kopou úplně jinou ligu. V rámci nových telefonů současné generace je tedy zajímavý z hlediska kolik toho dostanete uvnitř na tu cenu, ale z hlediska celkové nabídky trhu to bude mít přeci jen těžké. Za podobnou cenu jsou na trhu prostě konstrukčně mnohem lepší telefony, tenhle hraje hlavně na rychlost a výbavu, kdy jak výkon použitého SoC, tak rychlost nabíjení jsou skutečně působivé. Rozhodně tedy pro uživatele hledající hodně muziky za relativně nízkou a dostupnou cenu, je Xiaomi 12T zajímavý kousek.

Za poskytnutí telefonu Redmi Xiaomi 12T 5G děkujeme českému zastoupení Xiaomi

 

AUTOR: Jan Belka
https://www.facebook.com/HWrecenze/

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
Nexon [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-04-21 14:48:28

Xiaomi vlajkovku jsem měl (Mi a prostě už ne. Čínský bazmek, co posílá data domů do Číny viz odkaz (to samé dělali i routery Xiaomi), špatná podpora, a dneska už i vysoká cena. Bezpečnost dat je u mě na prvním místě, takže teď mám Samsung, skvělá pětiletá podpora, garantovány 3 updaty Androidu a hlavně bezpečnost, dneska má v telefonu každý víc důležitějších dat, než na PC a Samsung je Korejec a ne Číňan. Navíc teď je možnost mít např. Samsung S21 FE za 11 000 Kč (128Gb se snapdragon CPU) s IP68 (šup s ním pod vodu) a bezdrátovým reverzním nabíjením, Desktop režimem na připojeném monitoru (Samsung DEX) není o čem.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/mobil-od-cinskeho-xiaomi-maji-stovky-ceskych-uredniku-kdo-ma-jejich-data-105028
hozec [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - souhlas 2023-04-22 00:29:03

fascinující, jak na tech webu šéfredaktor řeší od marginálních kravin přes světový mír úplně vše, jen otázka čínských státem podporovaných zlodějů dat ho hladce míjí... pořád čekám na recenzi, kde bude věta: "pokud nemáte nic proti zneužití vašich soukromých dat, je Xiaomi / Huawei / atd. skvělá volba"
Rafan [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-04-22 09:46:58
avatar
Vykrádají z mobilu informace úplně všichni. Předem říkám si jako omluvu odpusť pohádku o hodném a zlém zloději. Vždy jsem měl Samsung, ale už nějakou dobu si uvědomuji a bije to do očí čím dál víc, že Samsung často kopíruje obchodní model Apple, který se mi příčí os samého počátku. Nevím jaký telefon si koupím příště, ale Apple a Samsung to nebudou určitě.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-04-22 10:29:47
avatar
šéfredaktor na to upozorňuje a upozorňovat bude, autorem recenze ale není šéfredaktor ;)
jirka64 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-04-23 00:28:13

Jestli to Xiaomi pošle do Číny a Samsung do USA, tak to máte úplně jedno. Kdo je lepší USA nebo Čína? Je to z bláta do louže. Ale třeba s Trumpem bych se bál rozhodně více USA.
honcka [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-04-24 08:21:12
avatar
Tchán Xiaomi má a celkem jsem se divil, že na systémových aplikacích jsou přibalené reklamy
pcwifi [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - ksi ksao 2023-04-22 08:51:38
avatar
za 11,5 klacku foto sestava 108+8+2Mpix... no nevim. Do toho MIUI, coz taky neni kdovi co. Asi me to ani moc nezuajalo Ale za me budu asi vic happy kdyz - pokud - se posilaj nejaky radoby statisticky data, tak ráč do Jkorea nez Čajna...
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Cyberpunk 2077 v2.1 – překvapivý UPDATE ukazuje cestu dál
Cyberpunk 2077 v2.1 – překvapivý UPDATE ukazuje cestu dálTuesday, 05 December 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 910x
Komentářů: 1
Baldur’s Gate 3 – hra má konečně závěr!
Baldur’s Gate 3 – hra má konečně závěr!Monday, 04 December 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 911x
Komentářů: 0
Furiosa – nový film z Mad Max série v první ukázce!
Furiosa – nový film z Mad Max série v první ukázce!Friday, 01 December 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1124x
Komentářů: 1
Ghostbusters: Frozen Empire – nový film vzbuzuje otázky
Ghostbusters: Frozen Empire – nový film vzbuzuje otázkyWednesday, 29 November 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1285x
Komentářů: 0
S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl s novou ukázkou!
S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl s novou ukázkou!Monday, 27 November 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1749x
Komentářů: 2
První HALF LIFE oslavil 25.let a dostal aktualizaci!
První HALF LIFE oslavil 25.let a dostal aktualizaci!Thursday, 16 November 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 4251x
Komentářů: 2