Xiaomi Redmi Pad SE – TEST a RECENZE solidního levného tabletu Tisk E-mail
Napsal Jan Belka   
Pondělí, 05 únor 2024
Přejít na obsah
Xiaomi Redmi Pad SE – TEST a RECENZE solidního levného tabletu
Tablet v praxi
Hodnocení a závěr
alt

 

 

 

 

  • Xiaomi Redmi Pad SE

                                        – TEST a RECENZE solidního levného tabletu

Před několika lety měly být tablety novou érou, mělo se jich prodávat stovky milionů ročně a nahradit mnohá PC. Dnes víme, že ta očekávání byla bláznivá a naprosto mimo realitu. Většina firem tak postupně osekala nabídku tabletů až na dva tři kousky maximálně. Ale stále je nabízí, protože prostě jde o užitečné zařízení, byť jen pro některé specifické činnosti za specifických podmínek. Samozřejmě stále existují opravdu kvalitní tablety, které ale také stojí odpovídající peníze. Co když však chcete tablet, který bude solidní a nebude stát mnoho? Stále jsou na trhu za dostupné ceny takové, které spíše než produkt, jsou elektronickým odpadem už z výroby. Nicméně je tu u pár solidních kousků.

V dnešní recenzi se podívám na potenciálně jeden takový velmi zajímavý tablet společnosti Xiaomi který byl uveden na trh v létě 2023, za doporučenou cenu 4490,- vč. daně, ovšem dá se pořídit dnes běžně za ceny kolem 4200 korun. To není mnoho, ale současně je to dost na to, aby tento 11“ tablet měl vše, na čem záleží v solidní kvalitě.

Tělo je tedy již vyrobeno z kovu, a nejde o žádný levný „plasťák“. I přes celokovové provedení se hmotnost zastavila na stále příjemných 478 gramech. Hlavní dominantou celého zařízení je 24bit 11“ IPS panel s rozlišením 1920x1200 schopný pracovat na frekvenci až 90Hz, díky tomu jsou mnohem plynulejší animace. Kde se ovšem muselo šetřit je podsvícení, které dosahuje na maximálních 400 nitů, ovšem vyšší svítivost obecně u tabletu není prioritou.

Srdcem celého tabletu je Qualcomm Snapdragon 680 vyrobený pomocí 6nm litografie. Sice se jedná o postarší procesor z roku 2021, avšak i dneska se stále jedná o slušný procesor schopen dodat stále dostatečný výkon. Ten má celkem 8 jader. Čtyři z nich jsou Cortex A73 schopných pracovat na frekvenci až 2.4GHz, další čtyři jsou Cortex A53 s maximální frekvencí 2.1GHz. O GPU část se pak stará Qualcomm Adreno 610 s frekvencí 1,11GHz. Velikost RAM je u základního modelu 4GB LPDDRX na frekvenci 2133MHz, u nejvyššího modelu je to dvojnásobek. Velikost datového uložiště je u všech variant stejný a to 128GB, ovšem díky SD kartě lze toto navýšit až na 1TB.

Kde ale tento tablet exceluje je ozvučení, je vybaven čtveřicí výkonných reproduktorů s certifikací Dolby Atmos, v této cenové relaci je to celkem unikát. Také kapacita baterie je v této třídě velmi nadstandartní, v těle tabletu se totiž ukrývá opravdu velká Li-Polymerová baterie s kapacitou 8000 mAh. Díky tomu je tablet schopen pracovat celkem dlouho, výrobce slibuje 219 hodin nonstop při přehrávání hudby (vypnutý display), 14 hodin nonstop při přehrávání filmů nebo dokonce až 43 dní ve standby.

Tablet pohání ANDROID 13 s nástavbou MiUI Pad 14 od Xiaomi. Jaký je tedy v praxi? Podívali jsme se na něj … 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Vývoj Cyberpunk 2077 skončil – CDPR chce zrychlit vývoj
Vývoj Cyberpunk 2077 skončil – CDPR chce zrychlit vývojMonday, 27 May 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 333x
Komentářů: 0
Seriálový Zaklínač se ukazuje s novým představitelem
Seriálový Zaklínač se ukazuje s novým představitelemSunday, 26 May 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 877x
Komentářů: 1
Beetlejuice 2 – druhý film po 36letech!
Beetlejuice 2 – druhý film po 36letech!Friday, 24 May 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1163x
Komentářů: 2
Na základech Witcher 3 můžete vytvořit zcela novou hru!
Na základech Witcher 3 můžete vytvořit zcela novou hru!Thursday, 23 May 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1155x
Komentářů: 1
Jak se vyrábí počítačové čipy?
Jak se vyrábí počítačové čipy?Wednesday, 22 May 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1531x
Komentářů: 0
Vychází Hellblade 2 – vizuálně působivá psycho akční adventura
Vychází Hellblade 2 – vizuálně působivá psycho akční adventuraTuesday, 21 May 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1576x
Komentářů: 3