CoolerMaster Mastercase Pro 6 – TEST a REVIEW elegantnější verze nové generace skříní od CM Tisk E-mail
Napsal Jan Belka   
Wednesday, 05 July 2017
Přejít na obsah
CoolerMaster Mastercase Pro 6 – TEST a REVIEW elegantnější verze nové generace skříní od CM
Exteriér
Interiér
Case v praxi
Závěr a hodnocení

 

 

  • Závěr a hodnocení

Design je samozřejmě věc individuální, mě se třeba tato verze líbí více než minulá generace. Design je poměrně elegantní a jednoduchý. Kritizovat lze podsvícení, kdy je sice možnost volby, ale jen mezi modrou a červenou, přičemž nemáte možnost přepínat, ale zvolit si napevno při nákupu skříně. V době, kdy je všechno už RGB podsvícení, to není úplně to, co bychom si představovali, i s ohledem na cenu skříně.

Celková konstrukce je ale již osvědčená u jiných podobných modelů. Nemám k ní příliš výhrad, modularita je solidní, prostoru je dost, snad jen na strop se nějak velké vodní výměníky dávat nedají, ale to stejně není nejlepší pozice (ta je vždy vpředu). Z hlediska praktičnosti oceňuji krytku horních konektorů i tlačítek.

Ohledně zdroje MasterWatt 500W LITE., který nám výrobce poslal spolu se skříní, celkem jsem se o něj bál. Přece jenom je to opravdu zdroj z nabídky těch nejlevnějších a HW není zdaleka úsporný. Máme tu Ryzen 1700X a GTX 1080 8GB. I přesto zdroj obstál, což je mu ke cti. Pokud se na sestavu podíváme z hlediska spotřeby, při herní zátěží jsem naměřil kolem 250-280W a zdroj byl celou dobu krásně vlažný a opravdu neměl sebemenší problém jak s nadměrným hlukem, nebo přehříváním. Nicméně na podrobnější testy zdrojů má výbavu jen jeden kolega v redakci.

Z hlediska celkové funkčnosti skříně nemám větších výhrad. Skříň je solidní kvality a zpracování, prostoru je tak akorát na vše, design nepůsobí lacině. Podsvícení by ale mělo být dnes už rozhodně RGB a kvalitnější, když už se jím v designu skříně zaobírat ze strany výrobce skříně. Pokud jde o cenu, tak 4550 korun vč. DPH, je poměrně dost, v této kategorii už najdete skříně s mnohem zajímavějším designem. Podobně zpracované a prostorné skříně stojí v podobně jednodušším designu i méně. Konkurence je tu tedy hodně ostrá. Nicméně je to možnost, rozhodně funkční skříň, ale řekl bych že jí chybí přeci jen trochu stylu, což za tyhle peníze nejeden konkurenční model nabízí. Ale pokud vám naopak tento design vyhovuje, pak není špatnou volbou.

Hodnocení: 89%

Za poskytnutí skříně na test děkuji firmě CoolerMaster

Za poskytnutí ostatního HW děkuji firmám MSI, G.Skill a Transcend

 

AUTOR: Jan Belka
https://www.facebook.com/HWrecenze/

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
digitalis [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-07-08 15:41:47
avatar
Pekna skrinka. Takto nejak si predstavujem spojenie dizajnu, ktory je moderny ale nie prehnany, dobru funkcnost a primerane podsvietenie. I ked farieb by mohlo byt na vyber viac. Pre mna vsak staci cervena Je priestranna a zaroven ma dobre prudenie vzduchu, a konecne to nie je nejaky "sito" dizajn. Len ta cena by podla mna mala byt nizsie, max. do 4000 KČ, cize cca. do 150 €.
potooczech [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-07-10 12:27:29

No jako upřímně je to takový facelift předchozí 5ky. Kdy vzali vnitřek a obalili jej pouze nově tvarovaným plastem, kdy cena stoupla o nějakých 800 korun s daní ... budiž.

Co za to dostanu navíc?
No předělaný vzhled vnějších plastů ... hmm.
Podsvícení u kterého nelze změnit intenzitu nebo změnit barvu ... hmmm.
Odklopitelný kryt nad dvojicí USB, audia a power tlačítkem, který v odklopeném stavu vypadá celkem odpudivě a třeba u mne by byl trvale odklopený ... hmmmm.

Tedy za mne ... hmm asi ne. Za 4500 se už dá vybrat i jinde.
Exorcius [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-07-26 07:53:31
avatar
proč tam je ten debilní dekl zepředu?
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Výroba CPU chladiče v praxi – v EU už tohle nedokážeme?
Výroba CPU chladiče v praxi – v EU už tohle nedokážeme?Thursday, 26 June 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 2034x
Komentářů: 7
Death Stranding 2 vychází – stejně mizerná hra jako první díl?
Death Stranding 2 vychází – stejně mizerná hra jako první díl?Tuesday, 24 June 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 955x
Komentářů: 0
MAFIA: Old Country má hotovo – vydání podle plánu
MAFIA: Old Country má hotovo – vydání podle plánuFriday, 20 June 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2012x
Komentářů: 1
XBOX bude mít AMD CPU a GPU i v nové generaci
XBOX bude mít AMD CPU a GPU i v nové generaciWednesday, 18 June 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1285x
Komentářů: 1
MindsEye – nová „GTA“ hra se bohužel moc nepovedla
MindsEye – nová „GTA“ hra se bohužel moc nepovedlaWednesday, 11 June 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1945x
Komentářů: 1
How to Train Your Dragon – hraný film přesně adaptuje animovaný
How to Train Your Dragon – hraný film přesně adaptuje animovanýTuesday, 10 June 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1631x
Komentářů: 2