Fractal Design Meshify 2 Compact Lite RGB – TEST a RECENZE kvalitní cenově dostupnější skříně Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Čtvrtek, 22 září 2022
Přejít na obsah
Fractal Design Meshify 2 Compact Lite RGB – TEST a RECENZE kvalitní cenově dostupnější skříně
Exteriér
Interiér
V praxi - osazení komponent a chlazení
Závěr
alt

 

 

 

  • Fractal Design Meshify 2 Compact Lite RGB

                          – TEST a RECENZE kvalitní cenově dostupnější skříně

Fractal Design se zjevně rozhodl zaplavit trh svou nabídkou počítačových skříní, a tak uvádí další a další verze svých nyní pěti hlavních sérií, které se u různě překrývají. Jednodušší FOCUS 2 konkuruje zajímavější POP sérii, nad kterou jsou různé varianty MESHIFY 2 a DEFINE 7 a ještě je tu unikátnější TORRENT řada. Fractal má tak nacpaných mezi 2 a 5 tisíci korunami nyní desítky modelů (počítáme i různé barevné varianty). A přesto pořád nachází místo pro další novinky :).

Aktuálně tak na trh zamířila nová verze populární MESHIFY 2, konkrétně ve velikosti Compact. Vedle té klasické Meshify 2 Compact nově s RGB, přichází ještě jednodušší varianta Meshify 2 Compact Lite. Právě na druhou jmenovanou se dnes podíváme v recenzi. Jde totiž fakticky o nejlevnější variantu kvalitní MESHIFY 2 ve velikosti ATX, začínající tak na ceně kolem 100 dolarů.

  • Fractal Design Meshify 2 Compact Lite RGB

Meshify 2 Compact jsou menší ATX verze odvozené od klasické velké MESHIFY 2. Ale není nejmenší, protože na trhu je ještě dnes Meshify 2 Mini (mATX) a Nano (mini-ITX). Na druhé straně pak ještě obří Meshify 2 XL. Ještě jste se v tom neztratili? Ne? Dobře …

Takže aby to bylo ještě zajímavější, existuje také varianta Meshify 2 Lite v té standardní velké verzi a nově byla na trh vydána ještě ona kompaktnější (stále ATX) verze Meshify 2 Compact Lite. Čím se liší tyto LITE edice od ostatních Meshify 2 variant? Jednodušší konstrukcí. Skříně vypadají skoro stejně, ale ten celý horní panel u LITE verzí není oddělitelný + pár úspornějších drobností ve výbavě (absence Type-C konektoru v základu, který si můžete případně dokoupit). Cílem je prostě stáhnout výrobní a tedy i prodejní cenu. Třeba ta větší Meshify 2 Lite stojí 3700 korun, zatímco běžná Meshify 2 je za 4500 korun. Není to nezanedbatelný rozdíl s ohledem na jinak stejný prostor, a z 99% vlastně stejné vlastnosti a kvalitu skříně jako celku.

Hlavním rozdílem je tedy ona konstrukce horní části. U Lite verze je tvořena pevnou součástí těla s výřezy pro chlazení a magneticky uchycenou kovovou mesh. U klasické verze je tvořena oddělitelnou vnitřní kovovou přepážkou sloužící i jako držák ventilátorů apod., nad kterou je masivní filtr a nad tím vším ještě horní panel s mesh:

Tenhle možná pro některé poměrně drobný detail je ovšem naprosto zásadní, pokud jde o výrobu. LITE styl je výrazně jednodušší = levnější. Samozřejmě není tak „ergonomicky zajímavý“, ale pro drtivou většinu uživatelů v tom funkčně není tak velký rozdíl. Ty komplikovanější verze s tím složitým stropem jsou pochopitelně o poznání dražší, takže na trhu proti konkurenčním skříním stojí více. A tohle právě cíleně řeší LITE varianta, která je cenově mnohem konkurenceschopnější.

LITE verze jinak nemá v základu Type-C konektor, což je další šetřící opatření. Ovšem vše ostatní je stejné jako u klasické Meshify 2 Compact verze. Což znamená prostor, velmi kvalitní zpracování a materiály, o třídu lepší, než je obvyklé u většiny skříní ve stejné cenové hladině, natož v té nižší. A hodně prostoru i pro větší chlazení a komponenty, byť Meshify 2 Compact je určena samozřejmě jen pro maximálně ATX desky a není tak dlouhá jako standardní Meshify 2. Je ale stále široká, takže pro 90% i výkonných komponent na trhu žádný problém.

Fractal na trh uvedl Meshify 2 Compact Lite v tradiční černé verzi bez RGB, kontrastní bílo-černé bez RGB a námi testované černé s ventilátory Aspect 12 RGB v základu, což se ale odrazilo ve vyšší ceně. Takže se na novou skříň podívejme podrobněji … 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Indiana Jones and the Dial of Destiny – pátý a poslední?
Indiana Jones and the Dial of Destiny – pátý a poslední?Thursday, 01 December 2022
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 526x
Komentářů: 0
Vyšlo Marvel’s Midnight Suns – zajímavá tahová strategie
Vyšlo Marvel’s Midnight Suns – zajímavá tahová strategieWednesday, 30 November 2022
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 398x
Komentářů: 0
Remake prvního dílu Zaklínače bude hodně jiný! Kdy?
Remake prvního dílu Zaklínače bude hodně jiný! Kdy?Tuesday, 29 November 2022
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1335x
Komentářů: 5
STAR WARS: Squadrons – skvělá hra nyní zdarma!
STAR WARS: Squadrons – skvělá hra nyní zdarma!Thursday, 24 November 2022
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1271x
Komentářů: 1
The Witcher 3 s lepší grafikou i FSR 2 již brzy!
The Witcher 3 s lepší grafikou i FSR 2 již brzy!Wednesday, 23 November 2022
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1632x
Komentářů: 5
Praga Bohema nové superauto z ČR stojí 32 milionů!
Praga Bohema nové superauto z ČR stojí 32 milionů!Tuesday, 22 November 2022
Vložil: aDDmin
Kategorie: Auto-moto
Spuštěno: 1450x
Komentářů: 5