Lian Li PC-O11 Dynamic – TEST prostorné PC skříně pro nadšence od Der8auera Tisk E-mail
Napsal Jan Belka   
Čtvrtek, 14 únor 2019
Přejít na obsah
Lian Li PC-O11 Dynamic – TEST prostorné PC skříně pro nadšence od Der8auera
Exteriér
Interiér
V praxi - osazení komponent a provoz
Závěr a hodnocení
alt

 

 

 

 

 

  • Lian Li PC-O11 Dynamic

                     – TEST prostorné PC skříně pro nadšence od Der8auera

Dnes se podíváme na originálnější model počítačové skříně na našem trhu. Produkt známé společnosti Lian Li. Skříně Lian Li jsem vždy obdivoval pro jejich jednoduchý ale efektivní design a kvalitu provedení. Zákazník si však musel často dost připlatit, ale kvalita provedení, a hlavně použité materiály byly u této společnosti vždy špičkou a design skříní vždy patřil k těm originálnějším a lišící se od drtivé většiny ostatních skříní na trhu. Proto jsem velmi rád, že se mi podařila domluvit oficiální spolupráce a první model, který mi byl poslán na recenzi je úplná novinka, na které se podílel i slavný německý overclocker známý pod přezdívkou Der8auer. Skříň je navržena tak aby při kompaktní velikosti co nejvíce vyhovovala potřebám instalace stavěného vodního chlazení, a hlavně aby výsledný chladící výkon byl co nejlepší z hlediska chlazení i výkonných komponent. A samozřejmě aby na to všechno bylo co nejlépe vidět :).

Lian Li PC-O11 Dynamic patří do série modelů PC-O11, takže neplést s dalšími verzemi, které se mohou lišit třeba jen písmenkem v názvu. Například PC-O11WXC je zcela jiná skříň ;). Každopádně dnes testovaná Dynamic verze se v ČR dá pořídit kolem 3300 korun vč. DPH, což je docela zajímavá cena.

Case je postavena z ocelového plechu, skla a hliníku v jednoduché funkční konstrukci. Je vybavena hned čtyřmi velmi kvalitními prachovými filtry s rozumným přístupem. Přední panel kombinuje materiály jako hliník a tvrzené sklo. Prostor uvnitř je dostatečně velký až pro tři 360 mm radiátory vodního chlazení. Case má také neobvyklé dvě pozice pro zdroj, což může pro některé nadšence znamenat zajímavý přínos.

Skříň Lian Li O11D je tedy rozměrově skříň spadající do stále ještě kompaktní kategorie miditower, ale i tak je v ní opravdu hodně místa pro větší grafické karty, nebo docela vysoké chladiče na CPU. Dokonce se do ní dá osadit formát základní desky E-ATX, což není u této kategorie skříní až tak obvyklé. Nicméně doporučuji zůstat u ATX, pro který je opravdu ideální. Ve skříni je místo na 420 mm dlouhé grafické karty s tím, že není problém ani s kartami v SLI nebo Crossfire. Ohledně použitých ventilátorů, žádné zde z výroby nejsou. Avšak celkem lze osadit až 9 ventilátorů v případě 120 mm s tím, že do horní pozice lze místo tří 120 mm ventilátorů osadit dva 140 mm. U ostatních pozic lze použit pouze rozměr ventilátoru 120 mm. Pokud jde o maximální výšku chladiče na procesor, zde nám skříň dovolí nainstalovat až 155 mm vysoký chladič.

Do skříně lze namontovat až tři velké 360 mm radiátory o tloušťce až 120 mm, zde je krásně vidět že se při vývoji skříně myslelo opravdu na všechno a není problém vybavit skříň i opravdu tlustým radiátorem s obrovským chladícím výkonem. Další vychytávkou je možnost osadit skříň hned dvojici počítačových zdrojů, u kterých může jejich délka dosahovat až na 255 mm.

Celkové rozměry skříně jsou na délku 446 mm, na výšku 445 mm a na šířku pak 272 mm. Hmotnost se pohybuje kolem 10kg. Podívejme se na ni tedy podrobněji … 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Problém s účtem na DDWorld?

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Porovnání reálného TDP procesorů AMD a Intel v praxi
Porovnání reálného TDP procesorů AMD a Intel v praxiÚterý, 17 září 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1624x
Komentářů: 2
Chernobylite – duchovní nástupce STALKER už brzy!
Chernobylite – duchovní nástupce STALKER už brzy!Pondělí, 16 září 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1176x
Komentářů: 1
BORDERLANDS 3 je venku – jak si nastavit kvalitu grafiky?
BORDERLANDS 3 je venku – jak si nastavit kvalitu grafiky?Sobota, 14 září 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1529x
Komentářů: 2
System Shock 3 v nové herní ukázce! Zajímavé.
System Shock 3 v nové herní ukázce! Zajímavé.Pátek, 13 září 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1450x
Komentářů: 1
Assassin´s Creed Odyssey dostává Discovery Tour
Assassin´s Creed Odyssey dostává Discovery TourČtvrtek, 12 září 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1404x
Komentářů: 6
Vychází RPG hra Greedfall – skvělé první dojmy
Vychází RPG hra Greedfall – skvělé první dojmyPondělí, 09 září 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2338x
Komentářů: 3