Lian Li PC-O11 Dynamic – TEST prostorné PC skříně pro nadšence od Der8auera Tisk E-mail
Napsal Jan Belka   
Čtvrtek, 14 únor 2019
Přejít na obsah
Lian Li PC-O11 Dynamic – TEST prostorné PC skříně pro nadšence od Der8auera
Exteriér
Interiér
V praxi - osazení komponent a provoz
Závěr a hodnocení
alt

 

 

 

 

 

  • Lian Li PC-O11 Dynamic

                     – TEST prostorné PC skříně pro nadšence od Der8auera

Dnes se podíváme na originálnější model počítačové skříně na našem trhu. Produkt známé společnosti Lian Li. Skříně Lian Li jsem vždy obdivoval pro jejich jednoduchý ale efektivní design a kvalitu provedení. Zákazník si však musel často dost připlatit, ale kvalita provedení, a hlavně použité materiály byly u této společnosti vždy špičkou a design skříní vždy patřil k těm originálnějším a lišící se od drtivé většiny ostatních skříní na trhu. Proto jsem velmi rád, že se mi podařila domluvit oficiální spolupráce a první model, který mi byl poslán na recenzi je úplná novinka, na které se podílel i slavný německý overclocker známý pod přezdívkou Der8auer. Skříň je navržena tak aby při kompaktní velikosti co nejvíce vyhovovala potřebám instalace stavěného vodního chlazení, a hlavně aby výsledný chladící výkon byl co nejlepší z hlediska chlazení i výkonných komponent. A samozřejmě aby na to všechno bylo co nejlépe vidět :).

Lian Li PC-O11 Dynamic patří do série modelů PC-O11, takže neplést s dalšími verzemi, které se mohou lišit třeba jen písmenkem v názvu. Například PC-O11WXC je zcela jiná skříň ;). Každopádně dnes testovaná Dynamic verze se v ČR dá pořídit kolem 3300 korun vč. DPH, což je docela zajímavá cena.

Case je postavena z ocelového plechu, skla a hliníku v jednoduché funkční konstrukci. Je vybavena hned čtyřmi velmi kvalitními prachovými filtry s rozumným přístupem. Přední panel kombinuje materiály jako hliník a tvrzené sklo. Prostor uvnitř je dostatečně velký až pro tři 360 mm radiátory vodního chlazení. Case má také neobvyklé dvě pozice pro zdroj, což může pro některé nadšence znamenat zajímavý přínos.

Skříň Lian Li O11D je tedy rozměrově skříň spadající do stále ještě kompaktní kategorie miditower, ale i tak je v ní opravdu hodně místa pro větší grafické karty, nebo docela vysoké chladiče na CPU. Dokonce se do ní dá osadit formát základní desky E-ATX, což není u této kategorie skříní až tak obvyklé. Nicméně doporučuji zůstat u ATX, pro který je opravdu ideální. Ve skříni je místo na 420 mm dlouhé grafické karty s tím, že není problém ani s kartami v SLI nebo Crossfire. Ohledně použitých ventilátorů, žádné zde z výroby nejsou. Avšak celkem lze osadit až 9 ventilátorů v případě 120 mm s tím, že do horní pozice lze místo tří 120 mm ventilátorů osadit dva 140 mm. U ostatních pozic lze použit pouze rozměr ventilátoru 120 mm. Pokud jde o maximální výšku chladiče na procesor, zde nám skříň dovolí nainstalovat až 155 mm vysoký chladič.

Do skříně lze namontovat až tři velké 360 mm radiátory o tloušťce až 120 mm, zde je krásně vidět že se při vývoji skříně myslelo opravdu na všechno a není problém vybavit skříň i opravdu tlustým radiátorem s obrovským chladícím výkonem. Další vychytávkou je možnost osadit skříň hned dvojici počítačových zdrojů, u kterých může jejich délka dosahovat až na 255 mm.

Celkové rozměry skříně jsou na délku 446 mm, na výšku 445 mm a na šířku pak 272 mm. Hmotnost se pohybuje kolem 10kg. Podívejme se na ni tedy podrobněji … 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Problém s účtem na DDWorld?

Videa
Avengers Endgame se vrátí do kin v nové rozšířené verzi!
Avengers Endgame se vrátí do kin v nové rozšířené verzi!Středa, 19 červen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1104x
Komentářů: 13
Empire of Sin – tahová gangsterka ala XCOM
Empire of Sin – tahová gangsterka ala XCOMStředa, 19 červen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 637x
Komentářů: 1
Stronghold: Warlords oznámeno – vypadá hrozně!
Stronghold: Warlords oznámeno – vypadá hrozně!Úterý, 18 červen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 746x
Komentářů: 2
Borderlands 3 - nejlepší hra letošního roku?
Borderlands 3 - nejlepší hra letošního roku?Pondělí, 17 červen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1434x
Komentářů: 4
Dying Light 2 – působivě vypadající pokračování
Dying Light 2 – působivě vypadající pokračováníNeděle, 16 červen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1159x
Komentářů: 1
Oznámeno HD remaster verze Commandos 2!
Oznámeno HD remaster verze Commandos 2!Sobota, 15 červen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1425x
Komentářů: 6