Natec Genesis IRID 300 – TEST pěkné skříně, se sklem a LED podsvícením jen za 1000 korun Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Neděle, 12 květen 2019
Přejít na obsah
Natec Genesis IRID 300 – TEST pěkné skříně, se sklem a LED podsvícením jen za 1000 korun
Natec Genesis IRID 300 - Exteriér
Natec Genesis IRID 300 - Interiér
CASE v praxi - osazení komponent a chlazení
Závěr a hodnocení
alt

 

 

 

 

 

  • Natec Genesis IRID 300– TEST pěkné skříně,

                                       se sklem a LED podsvícením jen za 1000 korun

Rozhodně nepřehlédnutelná počítačová skříň ale za hodně dostupnou cenu. Co taková CASE vlastně nabízí? Na DDWorld.cz testujeme spoustu počítačových skříní, obvykle samozřejmě střední a vyšší segment, ale sem tam zamíříme i k hranici 1000 korun na test nějakého tohoto opravdu dostupného modelu. A taková bude i dnešní recenze, aby někteří neřekli, že se soustředíme jen na ty dražší produkty :). Do redakce se nám dostal model od společnosti NATEC GENESIS, která se na velmi dobrý poměr cena/výkon se svými produkty docela soustředí a v poslední době se opravdu snaží. Dnes se tedy podíváme na její aktuální model středně velké počítačové skříně, který se v ČR prodává za ceny mezi 1000 - 1250 korun vč. DPH.

  • Natec Genesis IRID 300 (Green)

Čekáte od počítačové skříně za pouhých 1000 korun nudnou šedou krabici z papundeklu? Tak to budete z IRID 300 docela příjemně překvapeni. Najdete totiž velice solidně vypadající skříň, se skleněnou bočnicí, ale pozor, také se skleněným čelem, jež má současně i solidní pevnost.

A aby to sklo k něčemu bylo, tak výrobce dovnitř umístil rovnou LED podsvícené ventilátory a to hned 4! Tři jsou vpředu a jeden na zadní pozici. Skříň má dokonce i regulátor otáček ventilátoru s přepínačem na boku předního panelu.

Bohužel nejedná se o RGB podsvícení, což vzhledem k ceně skříně by bylo asi dost obtížné realizovat. Osazené 120mm ventilátory od NATEC GENESIS se však dodávají hned ve 4 variantách, lišících se barvou LED osvětlení. Existují červené, zelené, modré a bílé.

Skříň je tak v základu nabízena ve třech provedeních, s červenými ventilátory, modrými a zelenými. Bílá verze bohužel není v nabídce. Ale lze si ji udělat. NATEC ale nabízí ventilátory HYDRON 120, které se dají koupit zvlášť. Vychází zhruba na 110 korun jeden. A protože jsem byl docela zvědav, jak vypadá skříň v bílé verzi, tak mě NATEC poslal ještě extra 4x Hydrion 120 NGF-1169, tedy ventilátor s tím bílým LED podsvícením. Tak si je tam také namontujeme :).

NATEC stále rozšiřuje nabídku příslušenství, nedávno zařadil i vlastní termální pasty, například SILICON 800, která je dodávána i s praktickým aplikátorem (špachtličkou). Pasta má velmi solidní tepelnou vodivost 11 W/m-K. Aktuálně se prodává za zhruba 135 korun, což je velmi dobrá cena.

Zpět k samotné skříni. Za cenu 1000 korun obsahuje tedy hned čtveřici 120mm ventilátorů s LED podsvícením a modelem pro řízení otáček. Dva skleněné panely, má velikost midi, tedy maximálně pro ATX desky. Je užší, výška chladiče na CPU je tak limitována na 163mm, takže některé největší věže se tam prostě nevejdou. Ale většina ano.

Problém určitě není s délkou grafické karty. Skříň nemá pochopitelně přední koše na 3,5“ disky či 5,25“ pozice, což málokoho dnes bude trápit. Má moderní současný otevřený design. Zdroj je dole, a i tahle skříň má dokonce tunel, který odděluje prostory, zejména však slouží jako zpevňující prvek konstrukce (a je to znát).

Zkrátka za pouhých 1000 korun to vypadá na opravdu hodně muziky. Jaká tedy je tahle zajímavě vypadající, solidně vybavená ale cenově dostupná skříň v praxi?

Podívejme se … 

Co se chystá ...Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Problém s účtem na DDWorld?

Videa
Sniper Elite V2 Remastered právě vyšlo!
Sniper Elite V2 Remastered právě vyšlo!Úterý, 14 květen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1189x
Komentářů: 2
Vychází A Plague Tale: Innocence – zajímavá příběhová hra
Vychází A Plague Tale: Innocence – zajímavá příběhová hraPondělí, 13 květen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 705x
Komentářů: 2
CryEngine 5.7 se představuje – přináší API VULKAN, DX12 a RayTracing
CryEngine 5.7 se představuje – přináší API VULKAN, DX12 a RayTracingSobota, 11 květen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2287x
Komentářů: 6
Ghost Recon Breakpoint – další hra jako služba od UBISOFT
Ghost Recon Breakpoint – další hra jako služba od UBISOFTPátek, 10 květen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1070x
Komentářů: 4
RAGE 2 se připomíná – jako jsou nároky na PC?
RAGE 2 se připomíná – jako jsou nároky na PC?Úterý, 07 květen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1599x
Komentářů: 3
Spider-Man: Far from Home – co bude po ENDGAME v nové ukázce!
Spider-Man: Far from Home – co bude po ENDGAME v nové ukázce!Pondělí, 06 květen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1216x
Komentářů: 1