NZXT C650 (650W) – TEST a RECENZE spolehlivého napájecí zdroje (PSU). Jaký je v praxi? Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach a redakce   
Středa, 10 březen 2021
Přejít na obsah
NZXT C650 (650W) – TEST a RECENZE spolehlivého napájecí zdroje (PSU). Jaký je v praxi?
Zdroj
Testy aneb plní, co slibuje?
Závěr a hodnocení
alt

 

 

 

 

  • NZXT C650 (650W) – TEST a RECENZE

                              spolehlivého napájecí zdroje (PSU). Jaký je v praxi?

Společnost NZXT netřeba představovat. Před časem se k nám dostal jeden z novějších zdrojů její 80 PLUS GOLD řady, tedy „serie C“. Jedná se tedy o cenově rozumně postavené zdroje s velmi dobrou kvalitou podpořenou 10ti lety záruky. Na rozdíl od některých skříní, se tu NZXT nevyřádil designově a ponechal opravdu maximálně jednoduchý a funkční vzhled bez „pozlátek“. Tedy s výjimkou dnes obligátního modulárního designu kabelů, kdy všechny kabely jsou odpojitelné.

Aktuálně je „C“ série nabízena ve třech výkonových variantách. 850W, 750W a námi dnes testovaná 650W, která je pochopitelně také cenově nejdostupnější. A vzhledem k nárokům současných mainstreamových sestav i s výkonnější kartou, z hlediska efektivity využití zdroje bude také nejzajímavější pro většinu uživatelů. Takže se na ní dnes podíváme.

  • NZXT C650 (650W)

Jako obvykle platí, že NZXT stejně jako většina „výrobců“ kteří prodávají pod svou značkou nějaké napájecí zdroje, si je sama nevyrábí ani nenavrhuje. Ve skutečnosti existují hlavně tři/čtyři zásadní dodavatelé, kteří pro všechny zdroje navrhují a fyzicky vyrábí. Jedním z nich je i známý SEASONIC. A právě ten, co by OEM partner, vyrábí i dnes testovaný C650 od NZXT. Základem je populární platforma Focus Plus Gold, která kromě vlastních zdrojů SEASONIC stejného jména, je prodávána pod mnoha jinými značkami.

Samozřejmě jsou zde nějaké úpravy a designové prvky, které si NZXT vyžádalo. Mezi ně patří například posílení stability a rezervy zdroje a 12V větve kvůli špičkám. Obecně je konstrukce trochu robustnější v tomto směru u tohoto modelu než u jiných zdrojů stejné platformy. NZXT zachovalo speciální tlačítko (má jej i SEASONIC sám), kterým vypínáte/zapínáte funkce „Zero RPM FAN Mode“, tedy jednoduše do určité zátěže/teploty zůstává ventilátor zdroje vypnutý a tedy bezhlučný. Kvalita celého designu je pak podpořena tou nadstandardní 10letou zárukou.

Chlazení obstarává 120mm ventilátor s fluidním ložiskem. Zdroj má normální ATX velikost 150 x 150 x 86mm. Udávaná efektivita je 80 PLUS GOLD, tedy minimálně 89% a lepší (230V EU). Jaká je realita? To si samozřejmě dnes proměříme.

Kromě C série má NZXT v nabídce ještě E sérii, kterou jsme již testovali dříve. Ta je vlastně stejným zdrojem, jen má navíc speciální digitální modul s výstupem Mini USB konektoru, který skrze CAM aplikaci může detailně real-time monitorovat zdroj, včetně aktuálně zátěže větví, a odběru komponent apod. C série takto detailní monitoring nemá, protože zcela postrádá ten digitální modul. Ale je proto cenově mnohem dostupnější, ačkoliv ve své podstatně jde o velmi podobný zdroj. Podívejme se na C650 podrobněji … 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Star Wars Jedi: Survivor – příběhová ukázka
Star Wars Jedi: Survivor – příběhová ukázkaPondělí, 20 březen 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1073x
Komentářů: 2
Diablo 4 v uzavřené BETA! Zase katastrofa?
Diablo 4 v uzavřené BETA! Zase katastrofa?Čtvrtek, 16 březen 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2191x
Komentářů: 8
SHAZAM! Fury of the Gods v kinech – zbytečně?
SHAZAM! Fury of the Gods v kinech – zbytečně?Středa, 15 březen 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1136x
Komentářů: 0
Nové Intel Sapphire Rapids procesory jsou hodně špatné
Nové Intel Sapphire Rapids procesory jsou hodně špatnéStředa, 15 březen 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 2549x
Komentářů: 1
HALF LIFE v Ray tracingu? Zajímavé, ale zbytečné.
HALF LIFE v Ray tracingu? Zajímavé, ale zbytečné.Pondělí, 13 březen 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1892x
Komentářů: 1
The Last of Us Part I pro PC se blíží!
The Last of Us Part I pro PC se blíží!Čtvrtek, 09 březen 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1767x
Komentářů: 9