SilentiumPC Astrum AT6V EVO TG – TEST a RECENZE plně vybavené CASE za slušnou cenu Tisk E-mail
Napsal Jan Belka   
Pátek, 19 listopad 2021
Přejít na obsah
SilentiumPC Astrum AT6V EVO TG – TEST a RECENZE plně vybavené CASE za slušnou cenu
Exteriér
Interiér
V praxi - osazení komponent a chlazení
Závěr a hodnocení

 

 

  • Závěr a hodnocení

Astrum patří v nabídce společnosti SilentiumPC skoro na vrchol nabídky. Tato testovaná edice je navíc lépe vybavena RGB a je dokonce třetí nejdražší skříní tohoto výrobce. Na provedení je to hodně poznat, protože ta výbava je samozřejmě znát. Základem je ale pořád cenově optimalizovaný design, který preferuje funkčnost a jednoduchost. A funguje to. Ano, u tohoto modelu speciálně jsou ty RGB prvky, které jsou výrazné, a někteří je dnes zkrátka vyžadují, pokud se ale objedete bez nich, můžete mít tuhle skříň ve stejném provedení výrazně levněji.

Case jako takové nechybí kvalitní prachové filtry, máme zde čtyři ARGB ventilátory, kvalitní RGB kontrolér a také vnitřní uspořádání skříně je navrženo tak, aby měl budoucí majitel s instalací komponent co nejméně práce. Skříň je dokonce i velmi dobře připravena i na stavěné vodní chlazení, pro které je zde stále dostatek místa.

Z hlediska designu je skříň také velmi lákává, hlavně onen originální přední panel je hlavní devízou a zaujme na první pohled. Za ním se pak nachází podsvícené ARGB ventilátory, které celkový dojem z přední masky dále umocňují. V čem vidím další nespornou sílu této skříně je masivní průvan, přední maska má totiž velmi dobrou perforaci a je zde minimální odpor vzduchu. Díky tomu se do skříně dostává opravdu hodně studeného vzduchu s minimálním hlukovým projevem. I to je důvod, že jsem naměřil i s výkonnějším hardwarem excelentní teploty se stále ultra tichým chodem celé skříně. Ohledně RGB synchronizace, tu jsem zkoušel jak v manuálním režimu, tak i skrze RGB konektor na základní desce Gigabyte a v obou případech jsem nenarazil na jediný problém.

I přes celkové menší rozměry skříně není však problém osadit i objemnější komponenty. U grafických karet je omezení na 360mm u chlazení na procesor pak 162mm. Také s instalací vodního chlazení není problém a lze nainstalovat až 360mm velký radiátor. Bohužel jen dopředu, na horní pozici je maximem 280mm, pokud nebudete mít příliš vysoké pasivy na desce či paměti. Stále musíme mít na paměti, že tohle je relativně kompaktní, normální ATX skříň. Takže velký 360mm výměník na strop, se sem prostě nevejde. Většinu potenciálních a cílových uživatelů to jistě trápit nebude.

  • Závěr

Pokud tedy zohledníme přítomnost všech těchto vymožeností, kterými tento model oplývá, není výsledná cena vůbec špatná. Podobnou výbavu z hlediska RGB prvků nabízejí až výrazně dražší modely konkurence. Nicméně má to důvod. Ten základní design a materiálové zpracování skříně, je zkrátka stále jen základní. Plechy nejsou příliš tlusté, nejsou zde žádné speciality apod. Vše maximálně jednoduché a cenově optimalizované, ale stačí to a stojí rozumné peníze. Tedy to, o co jde. Na čem bych já osobně do budoucna zapracoval je snad jenom větší tloušťka plechů, kde bych nějaký ten mm přidal, sice tím naroste váha, ale bude to mít dost pozitivní vliv na celkovou tuhost skříně. Ovšem konkurence v této cenové hladině na tom až na výjimky není lépe, speciálně pokud by měla mít stejnou RGB výbavu, takže toto neberu jako nějaký zásadní nedostatek.

Není tedy pochyb o tom, že Ventum Astrum AT6V TG EVO je funkčně výborná normální skříň za velmi rozumnou cenu. SilentiumPC tedy pokračuje ve své osvědčené strategii dodat zákazníkovi za málo peněz hodně muziky. Věřím tomu, že v dané ceně by opravdu nešlo postavit něco výrazně lepšího dnes. Dobrou zprávou je, že pokud nepotřebujete ty výrazné RGB prvky a svícení, je tahle skříň v nesvítící variantě, která je o několik stovek levnější. Pokud se vám nelíbí ten výrazný přední design, Má SilentiumPC v nabídce podobné skříně, jako REGNUM nebo VENTUM sérii s uhlazenějším předkem :).

 Za výbavu pro testování děkujeme našim partnerům:

 

 

 

 

AUTOR: Jan Belka
https://www.facebook.com/HWrecenze/

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
hor410 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-11-23 11:05:45

Asi se to nedá koupit bez RGB a s neprůhlednou bočnicí, že? Když jsem si vyfiltroval na skřetovi skříně bez RGB a s neprůhlednou bočnicí, bylo jich tam (pro ATX desky) 30 od všech (!) výrobců. Zato s tímto "dětským tuningem" jich tam mají 233... Neskutečné prostě...
Belka [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-11-24 13:52:43
avatar
nj je to trend dnesni doby ale SilentiumPC dela tyhle modely celkem ve vicero edicich bez skla a bez RGB taky..
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
DC představilo plány – chce být jako MARVEL. Povede se?
DC představilo plány – chce být jako MARVEL. Povede se?Středa, 01 únor 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1621x
Komentářů: 6
Star Trek: Picard – nová série je tu!
Star Trek: Picard – nová série je tu!Pondělí, 30 leden 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1529x
Komentářů: 2
Dead Space REMAKE vyšel – GPU dá zabrat, ale je to paráda!
Dead Space REMAKE vyšel – GPU dá zabrat, ale je to paráda!Pátek, 27 leden 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1994x
Komentářů: 5
Forza Motorsport míří na PC a Xbox. Co nabídne nový díl?
Forza Motorsport míří na PC a Xbox. Co nabídne nový díl?Středa, 25 leden 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1487x
Komentářů: 0
Deliver Us Mars – zajímavá herní adventura již brzy
Deliver Us Mars – zajímavá herní adventura již brzyPátek, 20 leden 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1457x
Komentářů: 2
The Mandalorian se hlásí s novou sérií!
The Mandalorian se hlásí s novou sérií!Úterý, 17 leden 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1311x
Komentářů: 1