TEST: ASUS ROG Thor 1200W – tichý výkonný designový zdroj s ukazatelem spotřeby Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach a redakce   
Thursday, 31 January 2019
Přejít na obsah
TEST: ASUS ROG Thor 1200W – tichý výkonný designový zdroj s ukazatelem spotřeby
Zdroj - provedení a výbava
Testy - plní co slibuje?
Závěr a hodnocení
alt

 

 

 

 

  • TEST: ASUS ROG Thor 1200W

                      – tichý výkonný designový zdroj s ukazatelem spotřeby

Společnost ASUS se znovu pustila do vlastních zdrojů a tohle je první z nových modelů. Jaký je? Jedna z produktových novinek společnosti ASUS, které představil minulý rok, ale trvalo několik měsíců, než se dostala na trh. ASUS rozšiřuje nabídku komponent pro PC, a kromě jiného se dočkáme i mnohem širší nabídky jeho vlastních počítačových zdrojů. První vlaštovkou je řada ROG THOR, která aktuálně existuje ve dvou výkonových provedeních. 850W a dnes testovaná zatím nejlepší verze s 1200W.

ASUS nám tuhle novinku poslal už na konci minulého roku, a tedy měli jsme dost času ji pořádně proklepnout. Musím říci, že zejména pro ty, kteří staví designový počítač na ASUS komponentách, je tohle přesně to, co jim ještě chybí, ačkoliv ještě čekáme na jednu velkou ASUS novinku, se kterou to teprve bude komplet ;). Asi na první pohled je jasné, že ASUS věnoval vnějšímu návrhu tohoto zdroje velkou pozornost, i když musím říci, že má jeden zádrhel. Ale o tom až na konci článku.

Dnes si samozřejmě rychle a věcně proklepneme zdroj po stránce funkčnosti, výkonů, účinnosti a provozních vlastností. Pokračujeme tedy v uživatelských testech napájecích zdrojů, kdy se opět omlouváme některým nadšencům, kteří by rádi sáhodlouhé testy, grafy a všechno kolem, ale v našem případě se snažíme o testy přístupné opravdu běžným uživatelům. Proměřili jsme celý zdroj a naše recenze je takovým shrnutím toho základního a hlavního, co tento zdroj v praxi skutečně nabízí.

 

  • ASUS ROG Thor 1200W (ROG-THOR-1200P)

Před sebou máme papírově špičkový zdroj. 1200W a deklarovaná certifikace 80 Plus Platinum, tedy účinnost znatelně přes 90% za všech okolností. Asi se ptáte, kdo tento zdroj vyrábí, pokud jde o vnitřní návrh zdroje jako takového. Samozřejmě platí, že ASUS, podobně jako většina „výrobců“ zdrojů, používá koncept a návrh jednoho z asi tří hlavních výrobců zdrojů (OEM), kteří opravdu ty zdroje vyrábí a navrhují. I ASUS si tedy dělá jen vlastně vzhledový návrh a zadává pochopitelně požadované parametry, ale samotný technický základ zdroje jako takového má na svědomí „OEM“ PSU partner. No a v tomto případě jím není nikdo jiný než SEASONIC.

ASUS ROG Thor 1200W je modifikovaný SEASONIC PRIME Platinum. V tomto případě má samozřejmě zcela odlišný vnější design, uvnitř má masivnější chlazení a vůbec propracovanější chlazení jako takové. A z extra prvků nechybí RGB ASUS Aura Sync podsvícení a specialitou je OLED panel, který zobrazuje spotřebu v reálném čase. Uvnitř je to ale právě Seasonic PRIME Platinum platforma, tedy osvědčená kvalita.  

Zdroj je plně modulární, včetně hlavního 24-pin kabelu a spoléhá na design jedné pořádné 12V větve. Samozřejmě plní všechny standardy a předpisy. Certifikace 80 PLUS Platinum znamená účinnost až 94%. Pochopitelně kabelů je ke zdroji velké množství, konkrétně:

 

  • 1x 20+4pin ATX
  • 2x 4+4pin CPU
  • 6x PCIe 6+2pin PCIe
  • 3x SATA kabely
  • 1x MOLEX
  • 1x FDD
  • 2x RGB

Některé kabely jsou krásně opletené, některé jsou ponechány tenčí bez opletení (hlavně SATA apod.). Zdroj není žádný drobeček, celkové rozměry jsou 152 x 88 x 192mm při 2,37kg bez kabelů. Stejně jako výchozí platforma SEASONIC Prime Platinum, ASUS zachoval u ROG THOR 1200W záruku 10 let (záruka na OLED a RGB prvky je 3 roky).  

Dnes se tedy podíváme, jak tenhle zdroj funguje v praxi … 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Problém s účtem na DDWorld?

Videa
Jaký byl počítač, co dostal lidi před 50.lety na Měsíc?
Jaký byl počítač, co dostal lidi před 50.lety na Měsíc?Úterý, 16 červenec 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1044x
Komentářů: 0
Jak „ztišit“ chlazení na Radeon RX 5700 XT za pár korun?
Jak „ztišit“ chlazení na Radeon RX 5700 XT za pár korun? Pátek, 12 červenec 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 2067x
Komentářů: 10
Age of Wonders 3 dočasně zdarma na STEAMu
Age of Wonders 3 dočasně zdarma na STEAMuČtvrtek, 11 červenec 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1477x
Komentářů: 0
AMD RYZEN 3000 procesory - Taktování, chlazení a delidd
AMD RYZEN 3000 procesory - Taktování, chlazení a deliddPondělí, 08 červenec 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 2978x
Komentářů: 1
Maleficent: Mistress of Evil – pokračování pohádky/nepohádky
Maleficent: Mistress of Evil – pokračování pohádky/nepohádkyPondělí, 08 červenec 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1681x
Komentářů: 1
Sledujte Goodwood Festival of Speed 2019, svátek automobilismu!
Sledujte Goodwood Festival of Speed 2019, svátek automobilismu!Pátek, 05 červenec 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Auto-moto
Spuštěno: 1291x
Komentářů: 0