TEST: Corsair Carbide SPEC Omega – zajímavě vyhlížející PC skříň za dostupnou cenu Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Úterý, 27 únor 2018
Přejít na obsah
TEST: Corsair Carbide SPEC Omega – zajímavě vyhlížející PC skříň za dostupnou cenu
Exteriér
Interiér
Case v praxi a montáž komponent
Závěr a hodnocení

 

 

 

  • Závěr a hodnocení

Corsair Carbide SPEC Omega je orientována tak, že má nabízet zajímavý neotřelý design, solidní vnitřní prostor, a to vše za přístupnou cenu. Na některých prvcích zpracování je snaha o nižší cenu samozřejmě znát. Ale právě s ohledem na cenovku 2400 korun, lze dost odpustit.

Přesto, některé věci by se daly udělat lépe. V první řadě upínání skleněné bočnice, kdy použití šroubků s imbus hlavou moc nechápu. Normálně existují masivní šrouby s hlavou tak, abyste nemuseli používat šroubovák nebo klíč, takové měl Corsair použít. Je to spíše otravné, než vyloženě problém, ale je to zkrátka detail. Dalším detailem je neohrabaná demontáž předního panelu, která hrozí poškozením těch vyckvakávacích nožiček. Určitě mnoho z uživatelů tu jednu zlomí (naštěstí to funguje a drží i bez ní). Celkem hodně zjednodušená je i vnitřní zadní strana, kdy prostor pro kabely je omezenější a výrobce vůbec nijak neřeší cable management.

Za největší problém považuji přístup vzduchu zepředu skříně. Ten je značně limitovaný tím, že perforovaná je jen velmi malá spodní část toho předního panelu. Zbytek je pevný, bez průduchů. Osobně si myslím, že Corsair měl udělat buď tu levou pevnou přední část také s tím sítem, tedy plně prodyšnou, anebo měl udělat ty poměrně masivní boky předního panelu perforované se sítem. Takto je přístup vzduchu omezený a skříň tedy chladí o něco hůře než jiné lépe řešené modely (nic tragického, ale měřitelné to je).

Co se mí docela líbí je podsvícení, kdy v případě černé (a červené) verze má přední panel výraznou červenou linku, bílo-černá verze skříně ji má pak bíle podsvícenou. Není to RGB, žádné ovládání a nastavování tedy netřeba. Vzhledem k tomu, že Corsair nabízí řadu LED podsvícených příslušenství, lze udělat opravdu pěkný PC. Corsair k tomu chce uživatele trochu popíchnout, a tak dopředu osadil jeden 120mm červeně podsvícený ventilátor. Což je pěkně vidět skrze zajímavé okno v přední části. Osobně si myslím, že Corsair měl ale dodat se skříní rovnou dva tyto ventilátory na přední pozici. Jeden je prostě málo. Na zadní pozici je sice také v základu 120mm ventilátor, ale ten už nesvítí.

  • Závěr

Corsair Carbide SPEC Omega je rozhodně zajímavý příspěvek tohoto výrobce do nižší střední třídy skříní. Designově je to něco trochu jiného proti celkem uhlazeným konkurentům a ač je cena poměrně nízká, design nepůsobí vyloženě lacině. A to přes fakt, že Corsair se o cenovou optimalizaci celého návrhu maximálně snažil.

Co mě překvapilo, že ač to výrobce neinzeruje, do skříně se normálně vejde E-ATX deska. Prostoru pro vše podstatné je v této cenové dostupné skříni dost, snad jen úklid kabelů na zadní straně může být větší výzvou. Úklid v přední části bude ale důležitý, protože v téhle skříni neschováte nic. Temperované sklo odhaluje celý vnitřek včetně prostoru pro zdroj atd. Sám Corsair nicméně nabízí zajímavé podsvícené AiO, ventilátory a pěkné zdroje, takže lze postavit velmi pěkný PC build do této skříně.

Co bychom zlepšili, jsem pospal výše. Osobně bych navrhl udělat skříň o něco širší pro lepší cable management. Nejvíce bych ale ocenil lépe řešený přední panel, ideální by byly větrací otvory na bocích panelu, pro lepší přístup vzduchu. Celkově je Corsair Carbide SPEC Omega zajímavá skříň, kdy za 2400 korun nabízí dost, konkurence je ovšem značná, zejména v této cenové hladině, a tak jde hlavně o ten design, který se od aktuální konkurence přeci jen trochu liší. Definitivně tedy můžeme doporučit na zvážení, funguje OK a nabízí, co má, ale z řady široké nabídky skříní nijak výrazně (tedy kromě toho vnějšího designu) nevystupuje.

Hodnocení: 80%

Za výbavu pro testování děkujeme našim partnerům:

 

 

 

 

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Motto: „Raději později a pořádně, než dříve a blbě“ :). Než začnete diskutovat: Objektivitu a objektivní fakt a názor nelze posuzovat subjektivním dojmem! ;)

Starší články


 / 9
SlabéVynikající 
Komentáře
Přidat Nový
Chimera [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - pěkná skříň 2018-02-28 11:27:09
avatar
Předně díky za recenzi. Za mě fakt pěkná designovka za celkem dobrou cenu, s pár nedostatky, ale ty se najdou vždy. Mám dva dotazy na filtr proti prachu pod zdrojem a jdou ty sfinga nohy otočit směrem pod skříň aby tolik netrčeli :-?
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-02-28 11:45:49
avatar
filtr pod zdrojem je vyjímatelný .... jako u většiny skříní dnes.

Sfinga nohy otáčet nejdou .... tedy vzhledem k tomu že jsou přišroubované by se možná dalo zkusit je odšroubovat a otočit přišroubovat obráceně, ale nezkoušel jsem to, teoreticky jak na to koukám by to možná šlo ....
Chimera [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-02-28 22:43:01
avatar
Díky za informace
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

Problém s účtem na DDWorld?

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Videa
AVENGERS: EndGame – upoutávka na nejočekávanější film 2019
AVENGERS: EndGame – upoutávka na nejočekávanější film 2019Pondělí, 10 prosinec 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1430x
Komentářů: 2
DayZ je hotové! Zajímá to ale ještě někoho?
DayZ je hotové! Zajímá to ale ještě někoho?Pondělí, 10 prosinec 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1427x
Komentářů: 2
The Outer Worlds – velké RPG od OBSIDIANu. Lepší Fallout?
The Outer Worlds – velké RPG od OBSIDIANu. Lepší Fallout?Sobota, 08 prosinec 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1508x
Komentářů: 2
Far Cry New Dawn – přímo příběhově naváže na Far Cry 5!
Far Cry New Dawn – přímo příběhově naváže na Far Cry 5!Sobota, 08 prosinec 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 943x
Komentářů: 2
Battlefield V dostal update pro lepší výkon s RTX
Battlefield V dostal update pro lepší výkon s RTXPátek, 07 prosinec 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 652x
Komentářů: 0
Anthem – generická nudná online akce od EA?
Anthem – generická nudná online akce od EA?Pátek, 07 prosinec 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 582x
Komentářů: 0