TEST: Cougar Gemini T – originálně vypadající prostorná PC case pro výkonný počítač Tisk E-mail
Napsal Jan Belka   
Čtvrtek, 24 říjen 2019
Přejít na obsah
TEST: Cougar Gemini T – originálně vypadající prostorná PC case pro výkonný počítač
Exteriér
Interiér
Case v praxi - osazení komponent a provoz
Závěr a hodnocení
alt

 

 

 

 

 

  • TEST: Cougar Gemini T

            – originálně vypadající prostorná PC case pro výkonný počítač

V dnešní recenzi se podívám na novinku od společnosti Cougar, jedná se o PC skříň spadající svojí velikosti do kategorie Midi-Tower na které se výrobce opravdu „vyřádil“. Design skříně je to, co vás na první pohled praští do očí, ten je proste velmi agresivní a spoléhá se na kombinaci kouřového skla na obou bočnicích se zahnutým profilem, RGB podsvícení táhnoucí se ve třech linkách po celém čelním panelu i stropu skříně. Boční skla jsou přidělaná na pantech a otevírají se zajímavě do boku.

Cena tohoto modelu přitom není zdaleka extrémní, a činí přijatelných 4 590,- s DPH, čím tak patří do vyššího středního segmentu. A za ty peníze nabízí kromě toho designu i spousta dalších zajímavých prvků, a hlavně dostatek místa pro výkonný hardware a jeho chlazení.

V základu máme dvojici integrovaných ventilátorů, ovšem nemají RGB LED podsvícení, což je celkem škoda. Vše podtrhuje přítomnost všude přítomných prachových filtrů. Na předním panelu jsou hned dva, další pak na spodku skříně. Filtry jsou velmi snadno čistitelné, protože přední dva jsou zacvakávací. Na filtr stačí na dvou místech zatlačit prstem a ten následně sám vyskočí ven.

Hlavní body udávané výrobcem:

  • kvalitní materiály a 4mm tvrzené skla
  • 2x USB 3.0, 1x USB 3,1 Type-C porty na čelním panelu
  • Dva 120 mm ventilátory
  • Prachové filtry
  • Podpora až pro 360 mm radiátor vodního chlazení
  • Možnost instalovat velké základní desky formátu CEB
  • Možnost instalace grafické karty horizontálně (po dokoupení PCIe extenderu)

Grafickou kartu lze osadit až 400mm dlouhou a klasický vzduchový chladič na procesor může být vysoký až 170 mm. Ohledně ventilátorů je skříň v základu vybavena dvěma 120 mm ventilátory (1 vpředu a 1 vzadu). Nasávací se nachází v prostřední pozici za čelním panelem, další se pak stará o odvětrávání skříně a je umístěn v zadní části skříně hned pod stropem skříně. Osadit lze celkem až 7 ventilátorů, což je víc než dostatečné a není tedy problém vytvořit ve skříni opravdu masivní průvan.

Skříň patří rozměrově spíše mezi ty větší, na délku 535 mm, na výšku 527 mm a na šířku 227 mm. Předem si tedy změřte, zda pro vás nebude skříň už moc veliká, například do místa pod stolem apod.

Podívejme se na ni tedy podrobněji …



 

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Vychází Crimson Desert – Pěkná, ale velká nedotažená nuda?
Vychází Crimson Desert – Pěkná, ale velká nedotažená nuda?Čtvrtek, 19 březen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 79x
Komentářů: 0
SPIDER-MAN: Brand new day – MARVEL doufá ve filmový obrat?
SPIDER-MAN: Brand new day – MARVEL doufá ve filmový obrat?Středa, 18 březen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 80x
Komentářů: 0
Bethesda oznámila velký Update pro STARFIELD a DLC
Bethesda oznámila velký Update pro STARFIELD a DLCÚterý, 17 březen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 808x
Komentářů: 0
SUBNAUTICA 2 se hýbe kupředu – bývalý tvůrce vyhrál soud!
SUBNAUTICA 2 se hýbe kupředu – bývalý tvůrce vyhrál soud!Pondělí, 16 březen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 457x
Komentářů: 0
Timbeborn 1.0 je tu! Bobří budovatelská strategie
Timbeborn 1.0 je tu! Bobří budovatelská strategieStředa, 11 březen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1057x
Komentářů: 0
GreedFall: The Dying World RPG vyšlo v plné verzi
GreedFall: The Dying World RPG vyšlo v plné verziPondělí, 09 březen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1569x
Komentářů: 0