TEST: DeepCool Earlkase RGB – atraktivní cenově dostupná skříň s RGB a sklem Tisk E-mail
Napsal Jan Belka   
Středa, 08 srpen 2018
Přejít na obsah
TEST: DeepCool Earlkase RGB – atraktivní cenově dostupná skříň s RGB a sklem
Exteriér a Interiér
V praxi - osazení komponent, limity a chlazení
Závěr a hodnocení

 

 

  • V praxi – osazení komponent, limity a chlazení

Jako testovací komponenty jsem zvolil platformu založenou na AM4 od AMD. Základní desku i grafiku poskytla společnost Gigabyte v podobě X470 Gaming 7 Wi-Fi. Grafická karta pak MSI RX 580 8GB GamingX Plus s velmi výkonným a tichým chlazením. Procesor je Ryzen 7 2700 od společnosti AMD. Paměti poskytla společnost ADATA v podobě 2x8GB DDR4 3200Mhz s RGB LED podsvícením a kapalinovým chlazením Spectrix D80. Od stejného výrobce byl použit i ultra rychlý M.2 NVMe disk SX8200 přenosovou rychlostí 3 200/1 700MB/s. Zdroj dodala v rámci testu také společnost Be QUiet! v podobě modelu Dark Rock Pro 850W s platinovou certifikací. Pro chlazení procesoru jsem zvolil Wraith Max od společnosti AMD.

Po smontování jsem již pouze nainstaloval operační systém a v BIOSU nastavil režim otáček ventilátoru na automatiku. Přece jenom Ryzen 7 2700 na základních taktech nepatří mezi nějaké žrouty.

Ohledně montáže, výtku nemám žádnou, instalovat komponenty do této skříně je bez záludností, ale jsou zde jistá omezení. Deska je udělána jen na ATX desky, větší to ní necpěte, není na to připravena. Menší desky samozřejmě problém nejsou. Omezení však přestavuje ten vnitřní plech. To není úplně chytrá konstrukce. Sice kryje kabeláž vzadu, ale také účinně omezuje prostor pro osazení grafické karty. Takže prostě delší než 30cm kartu dovnitř nenacpete, protože se tam prostě nevejde kvůli tomu napříč umístněnému plechu, který je přinýtovaný a slouží hlavně jako příčka a tedy zesílení konstrukce. Bohužel některé výkonnější grafiky těch 30cm a více mají. na druhou stranu vzhledem k cenové relaci skříně …  

Management kabeláže je sice trošku těžší, protože mezi bočnicí a plechem je méně místa, ale pokud tomu člověk věnuje o něco déle času, není to problém. Příjemný bonus je pak RGB LED pásek, který je dokonce i barevně nastavitelný, a to pomocí sociálních tlačítek na stropě skříně. Podsvícené jsou mimochodem i tlačítka a konektory na horním panelu, což u levných skříní rozhodně není obvyklá věc. Pozice na 3,5“ disky jsou dvě v koši pod tunelem vzadu, a další dvě 2“5 pro SSD jsou na tunelu nad zdrojem vpředu.

  • Chlazení

Samozřejmě jsem nemohl neotestovat to, jak si skříň povede v reálném provozu a zda opravdu dostojí tomu, co slibuje výrobce ve svých brožurách. Teploty jsem se rozhodl měřit na procesoru i grafické kartě a to, jak ve stavu skoro žádné nečinnosti, takže brouzdání internetem apod., ale i v režimu 100% vytížení procesoru a grafické karty. Hlavně „burn“ režim grafické karty otestuje kvalitu vnitřního airflow skříně do maxima.

U procesoru jsem měřil maximální teploty pomocí hodinového trápení v zátěžovém OCCT. Na procesor můžete v této skříni osadit jen chladiče o výšce maximálně 165mm, ale to je většina. Problém není ani s vodním chlazením, skříň podporuje až 280mm na stropě, 240mm vpředu a 120mm vzadu. Maximum, které jsem se svou sestavou a základním osazením ventilátorů naměřil na CPU, bylo 55°C. Efektivita vnitřního airflow je tedy funkční, byť ne úplně ideální, zejména s ohledem na přístup vzduchu k předním ventilátorům, který by se dal udělat lepší. Jenom doporučím přední ventilátor po rozbalení přesunout do prostřední pozice, fouká pak přímo na grafiku.

U grafické karty jsem teplotu měřil v zátěžovém benchmarku 3D Mark FireStrike po dobu 30 minut, kde se nakonec teplota vyšplhala na slušných 59°C a grafická karta byla stále hodně tichá. V idle pak teplota spadla na hranici 34°C, s tím že ventilátory se netočily a grafika fungovala zcela pasivně. Sestava byla i v maximální zátěži krásně tichá, takže bych ji takto s klidem doporučil i lidem, co jsou na tichý chod herního PC velmi vysazení. Jediná má výtka je tedy pouze k tomu alespoň jednomu chybějícímu ventilátoru k nasávání studeného vzduchu, který je ale rozhodně třeba.

Takže k hodnocení … 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Vychází Men of War 2 – druhoválečná RTS není v ideálním stavu
Vychází Men of War 2 – druhoválečná RTS není v ideálním stavuČtvrtek, 16 květen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 670x
Komentářů: 0
Assassin’s Creed Shadows představeno – vydáme se do Japonska
Assassin’s Creed Shadows představeno – vydáme se do JaponskaStředa, 15 květen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1355x
Komentářů: 9
Pán prstenů láká na pokračování seriálu i nový Gollum film!
Pán prstenů láká na pokračování seriálu i nový Gollum film!Úterý, 14 květen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1273x
Komentářů: 1
Ghost of Tsushima pro PC se stahuje z prodeje – požadavek na PSN
Ghost of Tsushima pro PC se stahuje z prodeje – požadavek na PSNPátek, 10 květen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1672x
Komentářů: 1
Nové rozšíření pro DayZ – Frostline
Nové rozšíření pro DayZ – FrostlineStředa, 08 květen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1148x
Komentářů: 0
SONY „poraženo“ nebude chtít PSN k hraní Helldivers 2
SONY „poraženo“ nebude chtít PSN k hraní Helldivers 2Pondělí, 06 květen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1887x
Komentářů: 2