TEST: Fractal Design Meshify C Mini Dark TG – pěkná cenově dostupná mATX PC skříň v akci Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Pátek, 02 březen 2018
Přejít na obsah
TEST: Fractal Design Meshify C Mini Dark TG – pěkná cenově dostupná mATX PC skříň v akci
Exteriér
Interiér
Case v praxi - montáž komponent
Závěr a hodnocení

 

 

  • Závěr a hodnocení

Mám rád mATX formát, dokonce jej upřednostňuji před ostatními, a to i kvůli možnosti použití kompaktnější skříně. Meshify C Mini Dark TG, tak zní jako zajímavý model, bohužel stejně jako u větší verze mám výtku k tomu, že skříň je prostě krátká. 240mm výměník s ventilátory vpředu a 30cm grafika se tam prostě současně nevejdou. Ano, můžete ten výměník dát na strop, ale to je horší řešení z hlediska účinnosti chlazení. Nejlepší místo pro výměník vodního chlazení je na přední pozici. Design skříně tak nabízí věci, které kvůli tomu nelze plně vždy využít. Kéž by byly Meshify C modely (ale i příbuzný Define C lišící se plným designem panelů) o 25mm delší. Souhlasím, že ne každého to může trápit, ale omezení to prostě je a pokud si vyberete komponenty a nevíte o něm, můžete z toho být nepříjemně překvapeni. Takže vám to říkám.  

S tím, že skříň je podle mě prostě krátká, souvisí i ta výtka směrem k použitelnosti posuvu koše na disky, který je prakticky nepoužitelný, protože když jej posunete od předního panelu, nemáte pak dost místa na kabely od zdroje, a to i v případě použití standardně velkého zdroje, natož nějakého přerostlého 1000W+ monstra. S těmi 25mm navíc na délku skříně, by tyhle výtky zmizely a prvky, které skříň nabízí by byly plně využitelné. Takhle prostě musíte vědět dopředu, že určité kombinace komponent tam prostě nenaskládáte.

Jinak v podstatě můžu okopírovat závěr a hodnocení původního Meshify C modelu. Co platilo pro něj, platí i pro verzi mini, která je fakticky jen nižší. Tudíž je o něco kompaktnější. Pokud se vyhnete delší grafice, pak lze dovnitř poskládat velmi výkonný PC s velmi výkonným chlazením a skříň tak nabízí skvělé řešení, skvělé chlazení, velmi pěkný design a to vše za cca 2200 korun vč. DPH. Ta cena je možná trochu vyšší, než bych čekal (neMini verze stojí totiž podobně) a identické vnitřní řešení s důrazem na utlumení hluku v podobě modelu Define Mini C TG (pevný přední a horní panel s odhlučněním), což je prostě stejná skříň jen s pevnými panely, pořídíte za 1900 korun vč. DPH. Meshify C Mini Dark TG je přirozeným rozšířeným nabídky o design s průchozím předním panelem v mATX provedení. Je to velmi pěkná, velmi funkční skříň s vyřešeným chlazením za slušnou cenu, která má, jako ostatní stejné vnitřní designy řady „C“ tohoto výrobce, jistá omezení, o kterých jsem hovořil. Mini verze pro mATX jsou zde pro ty, kteří chtějí o něco kompaktnější case pros svůj PC a jsou skvělou volbou.      

Když se tedy dokážete vyhnout kombinaci uvedené v článku, která se tam nevejde, je jinak Meshify C Mini Dark TG velmi dobrou skříní, stejně jako ostatní příbuzné modely. Proti poněkud usedlé vezri Define C mini je Meshify C přeci jen designově trochu zajímavější. Lze ji tedy jen doporučit.

Za výbavu pro testování děkujeme našim partnerům:

 

 

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Motto: „Raději později a pořádně, než dříve a blbě“ :). Než začnete diskutovat: Objektivitu a objektivní fakt a názor nelze posuzovat subjektivním dojmem! ;)

Starší články


 / 8
SlabéVynikající 
Komentáře
Přidat Nový
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

Problém s účtem na DDWorld?

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Videa
Captain Marvel v traileru – nejsilnější superhrdinka MARVELu
Captain Marvel v traileru – nejsilnější superhrdinka MARVELuÚterý, 18 září 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 2213x
Komentářů: 27
F1 se snaží udělat hezčí formule. Koncepty pro 2021 sezónu.
F1 se snaží udělat hezčí formule. Koncepty pro 2021 sezónu.Úterý, 18 září 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Auto-moto
Spuštěno: 1260x
Komentářů: 7
Jak určitě nestavět počítač!
Jak určitě nestavět počítač!Neděle, 16 září 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 4000x
Komentářů: 32
Shadow of the Tomb Raider vyšel i s českou Larou.
Shadow of the Tomb Raider vyšel i s českou Larou.Sobota, 15 září 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1613x
Komentářů: 3
Assassin’s Creed: Odyssey s námi bude rok. Jaké jsou HW nároky?
Assassin’s Creed: Odyssey s námi bude rok. Jaké jsou HW nároky?Středa, 12 září 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1133x
Komentářů: 3
Iron Fist přichází s druhou sérií – jaký je?
Iron Fist přichází s druhou sérií – jaký je?Úterý, 11 září 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1605x
Komentářů: 3