TEST: InWin A1 Plus – vylepšená malá mini-ITX skříň se zdrojem pro malý ale výkonný PC Tisk E-mail
Napsal Jan Belka   
Pátek, 08 listopad 2019
Přejít na obsah
TEST: InWin A1 Plus – vylepšená malá mini-ITX skříň se zdrojem pro malý ale výkonný PC
Exteriér
Interiér
Case v praxi - osazení komponent a chlazení
Závěr a hodnocení

 

 

  • Case v praxi – osazení komponent a chlazení

Jako testovací komponenty jsem zvolil platformu založenou na LGA1151 od Intelu. Základní desku i grafiku poskytla společnost Gigabyte s modelem H170N Wi-Fi společně s grafickou kartou RTX 2060 6GB Gaming OC s velmi výkonným a tichým chlazením. Procesor byl Core i5-7600T se spotřebou pouhých 35W, proto jsem ponechal BOX chlazení, které má velmi malé nároky na místo ve skříni. Paměti poskytla společnost Patriot v podobě modelu Viper 2x8GB DDR4 3200Mhz s RGB LED podsvícením.

 

Po smontování jsem již pouze nainstaloval operační systém a v BIOSU nastavil režim otáček ventilátoru na tichý režim.

Ohledně montáže, ta je vzhledem k minimum volného místa dosti obtížná. Jenom u zapojování napájení základní desky v levém horním rohu jsem děkoval tomu, že jsem nezvolil větší chladič na procesor, protože pak bych to asi nebyl schopen zapojit vůbec, je zde opravdu hodně málo místa. Proto je nutné si během instalace komponent vše náležitě dopředu rozmyslet, abyste se pak někde zbytečně nezasekli a nemuseli to zas rozebírat. To je bohužel daň u všech takto malých nebo ještě menších skříní. Chválím ale integrovaný zdroj, protože délka kabelu je uzpůsobena skříní a management s kabeláží je opravdu jednoduchý, stačí všechny kabely zapojit a pak je lze schovat za plastovou krytku, která kryje celý zdroj. Vůči klasickému modelu A1 tedy nemám žádnou výtku, protože zde jsem kritizoval absenci ventilátorů, což u tohoto modelu již není pravdou.

Bezdrátové nabíjení telefonu iPhone Xs probíhalo naprosto v pořádku.

Pokud byste ale přece jenom chtěli pomoci průvanu ve skříni, lze ještě osadit 1-2 ventilátory na spode skříně, které by zásobovaly vnitřní objem studeným vzduchem nasávaným zvenčí. Nebo pokud osadíte herní grafickou kartu i ta pomáhá pak nasávat vzduch i bez pomoci dalších ventilátorů, jako jsem to měl zapojené v testu já.

  • Provozní vlastnosti

Samozřejmě jsem nemohl neotestovat to, jak si skříň povede v reálném provozu. Teploty jsem se rozhodl měřit na procesoru i grafické kartě a to, jak ve stavu skoro žádné nečinnosti, takže brouzdání internetem apod., ale i v režimu 100% vytížení procesoru a grafické karty. Hlavně „burn“ režim grafické karty otestuje kvalitu vnitřního airflow skříně do maxima.

U procesoru jsem měřil maximální teploty pomocí hodinového trápení v zátěžovém OCCT. Maximum které jsem naměřil bylo 67°C. Teplota je vyšší než jsem v jiných skříních zvyklý, avšak rozdíl není nějak velký a nesmíme zapomenout, že jsem použil BOX chladič od Intelu, což není žádný zázrak. Ovšem procesor má velmi nízké TDP na 35W, takže i tento chladič bohatě stačí.

U grafické karty jsem teplotu měřil v zátěžovém benchmarku 3D Mark FireStrike po dobu 30 minut, kde se nakonec teplota vyšplhala na slušných 66°C a grafická karta byla stále hodně tichá. V idle pak teplota spadla na hranici 38°C, s tím že ventilátory se netočily a grafika fungovala zcela pasivně. Grafika hodně těží ze svého umístění na dně skříně a pod tlakem si nasává studený vzduch z vnějšku skříně díky přítomnosti hned trojice ventilátorů. Celkově hodnotím hlučnost sestavy jako výbornou, protože nesmíte zapomenout, že jsem nastavil ventilátory v BIOSU na tichý režim a jejich otáčky byly i v maximální zátěží velmi nízké a grafická karta RTX 2060 velkou spotřebu taky nemá, a hlavně Gigabyte u edice Gaming použil opravdu naddimenzované dvou slotové chlazení se třemi tichými ventilátory.

Takže k hodnocení … 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Cyberpunk 2077 - Pořádná nálož záběrů a informací!
Cyberpunk 2077 - Pořádná nálož záběrů a informací!Pondělí, 10 srpen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 488x
Komentářů: 1
Vyšlo Horizon Zero Dawn pro PC – zajímavá, ale na 10/10 nemá.
Vyšlo Horizon Zero Dawn pro PC – zajímavá, ale na 10/10 nemá.Neděle, 09 srpen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2453x
Komentářů: 8
LibreOffice 7.0 – bezplatný kancelářský balík v novém
LibreOffice 7.0 – bezplatný kancelářský balík v novémČtvrtek, 06 srpen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1212x
Komentářů: 7
Nástupce McLaren F1 je tu. GMA T.50 je ještě úžasnější!
Nástupce McLaren F1 je tu. GMA T.50 je ještě úžasnější!Středa, 05 srpen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Auto-moto
Spuštěno: 1043x
Komentářů: 10
Závodní DIRT5 se připomíná – arkádové akční ježdění
Závodní DIRT5 se připomíná – arkádové akční ježděníPondělí, 27 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1204x
Komentářů: 4
Očekávané Halo Infinite v první ukázce. Vypadá hrozně!
Očekávané Halo Infinite v první ukázce. Vypadá hrozně!Neděle, 26 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1865x
Komentářů: 11