TEST: Noctua REDUX a IndustrialPPC FANy - nové verze vynikajících ventilátorů - levné i výkonné Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Pondělí, 26 leden 2015
Přejít na obsah
TEST: Noctua REDUX a IndustrialPPC FANy - nové verze vynikajících ventilátorů - levné i výkonné
NOCTUA REDUX fan
NOCTUA IndustrialPPC
Ventilátory v praxi
Závěr a hodnocení
altNOCTUA ventilátory jsou vyhlášené, ale hodně drahé. Nedávno se ale objevily dvě nové verze.

 

 

 

 

  • TEST: Noctua REDUX a IndustrialPPC FANy

                          - nové verze vynikajících ventilátorů - levné i výkonné

NOCTUA ventilátory jsou vyhlášené, ale hodně drahé. Nedávno se ale objevily dvě nové verze.

Psali jste si o to, takže tady to dnes máte. Podívali jsme se na zoubek hned několika, před pár měsíci vydaným, ventilátorům NOCTUA. Novinkám řady REDUX a IndustrialPPC, které jsou rozšířením nabídky jinak velmi populárních ventilátorů všech velikostí (od 80mm).

  • Ventilátory NOCTUA - drahé, ale vyplatí se

Až donedávna byla nabídka ventilátorů NOCTUA omezena jen na běžnou řadu s velmi známým zbarvením v kombinaci hnědých barev. Klasické NF ventilátory se za roky rozrostly do nabídky několika specificky zaměřených modelů, jako S, P, A s koncovým číslem odpovídajícím velikosti ventilátorů, tedy třeba 8(80mm), 12(120mm) či 14(140mm).

Jednotlivé modely se od sebe výrazně liší provedením lopatek i základny, a tedy účelem. Některé konstrukce mají za cíl co největší průtok vzduchu, jiné mají být co nejtišší. NOCTUA je obecně rozhodně absolutní špičkovou v návrhu a provedení ventilátorů. Tomu odpovídá i bohaté příslušenství včetně redukcí, anti-vibračních podložek atd. Kvalitě odpovídá i záruka, která je plných 6 let od výrobce.

Bohužel to všechno znamenalo vždy velmi vysokou cenu těchto ventilátorů, kdy běžná "120" od NOCTUA stojí 500 korun. Ale jak jistě mnozí potvrdí, vyplatí se. Proti běžné produkci levných ventilátorů, která se cenově pohybuje kolem 150 korun za kus, nabízí NOCTUA podstatně lepší zpracování, podstatně lepší parametry a podstatně tišší provoz. Co hlavně nabízí je fakt, že i v náročnějším prostředí dokáže běhat roky se stejným výkonem i tichostí, zatímco levné ventilátory za dobu životnosti NOCTUA modelu několikrát vyměníte, takže ve výsledku neušetříte vůbec nic. Přesto 500 korun za 120mm ventilátor je dost. NOCTUA však poměrně nedávno rozšířila nabídku a to oběma cenovými směry!

  • NOCTUA REDUX - cenově dostupnější Noctua FAN pro CASE

První novou řadou a tou, která většinu z vás bude zajímat nejvíce, je REDUX řada. Ve své podstatě jde o levnější verze NH, kde NOCTUA výrazně ušetřila na balení a některých prvních (chybí třeba gumové rohové výplně), stejně tak používají jednodušší návrh lopatek a naprosto jednoduchý rámeček. Jsou snadno odlišitelné, protože mají šedé zbarvení. Na kvalitě se ale zase tak moc nešetřilo :). NOCTUA na ně pořád dává 6 let záruky.

Potěší ale cena, která statuje na 350 korunách za 120mm verzi, což proti 500 korunám za běžnou hnědou NF je dost rozdíl. Nicméně nemáte možnost těch pevných redukcí, takže si musíte rovnou vybrat, zda chcete 1200ot model bez redukce, 1200ot model s PWN či jen 700ot model. Pravděpodobně nejpopulárnější bude ten PWN model, protože desky a SW samozřejmě dokáží ventilátory skvěle regulovat. REDUX verze ventilátorů NOCTUA se prodávají ve velikostech 80mm, 92mm, 120mm a 140mm.

  • NOCTUA IndustrialPPC - maximální výkon a kvalita

Novinkou je také řada IndustrialPPC, což jsou ventilátory zaměřené na maximální výkon při zachování kvality. Na nízkou hlučnost se u nich až tak nekouká, protože mají otáčky posunuté výše. Běže se točí 2000 nebo dokonce až 3000 ot/min!

Na trhu jsou jen 120mm a 140mm modely, mají vylepšená ložiska SS02 s třífázovým motorem a zvýšenou ochranu proti vlhkosti a prachu. Mají anti-vibrační podložky, mají PWM řízení (až na jeden model) a všechny jsou černé. Jsou ale také zdaleka nejdražší. Pochopitelně ty vysoké otáčky při zachování maximální kvality při záruce 6 let něco stojí. V tomto případě za 120mm verze zaplatíte skoro 650 korun za kus (vybrat si musíte specificky z 2000ot modelů buď se 4 pinem,nebo 3 pinem, anebo ten 4 pinový 3000 otáčkový model - všechny stojí stejně.

Dnes se na některé z nich podíváme v praxi ... 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Videa
Wasteland 3 bylo také odloženo
Wasteland 3 bylo také odloženoPátek, 03 duben 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 461x
Komentářů: 1
Mount & Blade II: Bannerlord konečně vyšlo!
Mount & Blade II: Bannerlord konečně vyšlo!Úterý, 31 březen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1038x
Komentářů: 2
World War Z zdarma na EPIC Games Store
World War Z zdarma na EPIC Games StoreSobota, 28 březen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2169x
Komentářů: 3
Wonder Woman 1984 odložena! Jako další filmy.
Wonder Woman 1984 odložena! Jako další filmy.Čtvrtek, 26 březen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 848x
Komentářů: 3
Vyšel Half-Life: Alyx – je to naprostá pecka!
Vyšel Half-Life: Alyx – je to naprostá pecka!Středa, 25 březen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2301x
Komentářů: 14
V praxi: Jak se v praxi šíří viry a bakterie?
V praxi: Jak se v praxi šíří viry a bakterie?Sobota, 21 březen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1449x
Komentářů: 0