TEST: NZXT E850 – kvalitní plně modulární digitální zdroj s detailním monitorováním spotřeby Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach a redakce   
Pátek, 23 listopad 2018
Přejít na obsah
TEST: NZXT E850 – kvalitní plně modulární digitální zdroj s detailním monitorováním spotřeby
Zdroj - provedení a výbava
Testy - plní, co slibuje?
Závěr a hodnocení
alt

 

 

 

 

 

  • TEST: NZXT E850 – kvalitní plně modulární

                             "digitální" zdroj s detailním monitorováním spotřeby

Nová generace zdrojů s novou funkcí monitoringu je zde. Dnes se podíváme na 850W PSU od NZXT. Na tenhle zdroj jsem byl docela zvědav. Patří totiž do nové generace zdrojů, které jsou takzvaně „digitální“ a obsahují elektroniku, která dokáže následně poskytovat data o odběru na jednotlivých větvích, a tedy prakticky o spotřebě vašich komponent v PC. Samozřejmě je k tomu zapotřebí i odpovídající aplikace, to vše ale právě nedávno na trh uvedená E série zdrojů od NZXT nabízí.

Já mám dnes k dispozici zatím nejvýkonnější verzi, tedy E850, dále v nabídce jsou E650 a E500. Všechny zdroje nabízejí 80PLUS GOLD certifikaci, jsou plně modulární a nabízí mini-USB konektor pro připojení skrze USB k desce a tedy monitorování odběru. Liší se samozřejmě celkovým výkonem a tomu odpovídajícím počtem konektorů pro napájení. A samozřejmě se liší i cenou. Všechny tři modely mají ale nadstandardní základní záruku v délce 10ti let. NZXT si tedy docela věří a dnes se podíváme v našem praktickém testu, zda je důvěra opodstatněná.

Pokračujeme tedy v uživatelských testech napájecích zdrojů, kdy se opět omlouváme některým nadšencům, kteří by rádi sáhodlouhé testy, grafy a všechno kolem, ale v našem případě se snažíme o testy přístupné opravdu běžným uživatelům. Proměřili jsme celý zdroj a naše recenze je takovým shrnutím toho základního a hlavního, co tento zdroj v praxi skutečně nabízí.

  • NZXT E850

V tomto případě se tedy jedná o zdroj klasického formátu ATX. Asi se mnozí ptáte, čí technologický základ tento zdroj používá, protože samozřejmě zdroje vyrábí jen několik málo firem, a většina zdrojů v obchodech, které vidíte od desítek značek, jsou právě těmi několika OEM výrobci vyrobeny. NZXT se tím nijak netají a hrdě ohlásilo tuto série ve spolupráci se SEASONIC, tedy absolutní špičkou na poli výroby zdrojů. NZXT si samozřejmě mohlo některé věci přizpůsobit a pochopitelně si udělalo celkový vnější design a SW podporu. Dnes se podíváme na výsledek spolupráce NZXT a SEASONIC, kterým je právě testovaný E850 …

Základní parametry vidíte v tabulce. Samozřejmě na otestování udávaných celkových 850W se podíváme v testu. Pokud jde o napájecí konektory, tak zdroj má 24-pin, 2x 4+4pin (2x 8pin) pro napájení desky (CPU), a 6x 6+2pin (6x 8pin) pro grafické karty. K tomu ještě 8x SATA a 6x klasické molex.

Specialitou je pak mini-USB, kterým propojíte zdroj a desku (USB) a pomocí toho pak budete moci monitorovat, sledovat zaznamenávat odběr zdroje a jednotlivých klíčových komponent. K tomu všemi slouží samozřejmě CAM aplikace, kterou NZXT používá pro monitorování, nastavování chlazení i RGB podsvícení u všech svých současných produktů.

E850, stejně jako slabší bratříčci se snaží o velmi vysokou kvalitou a špičkovou funkčnost za ještě rozumné peníze. SEASONIC základ v tomto případě tedy používá jednu ze svých lepších a prověřených platforem s vylepšeními. Jedná se o konstrukci s jednou velmi silnou 12V větví. 80 PLUS GOLD účinností a plnou modularitou. NZXT tohle prodává s nadstandardní zárukou 10 let.

Podívejme se tedy na to, co nabízí a jak funguje tenhle zdroj v praxi …   

Problém s účtem na DDWorld?

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Videa
Ubisoft nabízí Assassin’s Creed: Unity zdarma
Ubisoft nabízí Assassin’s Creed: Unity zdarmaPondělí, 22 duben 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 439x
Komentářů: 4
Seriálový Zaklínač dorazí letos. S hrou mít moc společného nebude.
Seriálový Zaklínač dorazí letos. S hrou mít moc společného nebude.Pondělí, 22 duben 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 421x
Komentářů: 3
Akční nářez roku? Fast and Furious Hobbs and Shaw
Akční nářez roku? Fast and Furious Hobbs and ShawPátek, 19 duben 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1052x
Komentářů: 6
Chernobylite chce být nástupcem legendárního S.T.A.L.K.E.R.
Chernobylite chce být nástupcem legendárního S.T.A.L.K.E.R.Čtvrtek, 18 duben 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1037x
Komentářů: 4
Filmový TOMB RAIDER se dočká pokračování!
Filmový TOMB RAIDER se dočká pokračování!Středa, 17 duben 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1021x
Komentářů: 4
Vychází ANNO 1880 – skvělá budovatelská strategie!
Vychází ANNO 1880 – skvělá budovatelská strategie!Úterý, 16 duben 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1286x
Komentářů: 1