TEST: NZXT E850 – kvalitní plně modulární digitální zdroj s detailním monitorováním spotřeby Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach a redakce   
Pátek, 23 listopad 2018
Přejít na obsah
TEST: NZXT E850 – kvalitní plně modulární digitální zdroj s detailním monitorováním spotřeby
Zdroj - provedení a výbava
Testy - plní, co slibuje?
Závěr a hodnocení
alt

 

 

 

 

 

  • TEST: NZXT E850 – kvalitní plně modulární

                             "digitální" zdroj s detailním monitorováním spotřeby

Nová generace zdrojů s novou funkcí monitoringu je zde. Dnes se podíváme na 850W PSU od NZXT. Na tenhle zdroj jsem byl docela zvědav. Patří totiž do nové generace zdrojů, které jsou takzvaně „digitální“ a obsahují elektroniku, která dokáže následně poskytovat data o odběru na jednotlivých větvích, a tedy prakticky o spotřebě vašich komponent v PC. Samozřejmě je k tomu zapotřebí i odpovídající aplikace, to vše ale právě nedávno na trh uvedená E série zdrojů od NZXT nabízí.

Já mám dnes k dispozici zatím nejvýkonnější verzi, tedy E850, dále v nabídce jsou E650 a E500. Všechny zdroje nabízejí 80PLUS GOLD certifikaci, jsou plně modulární a nabízí mini-USB konektor pro připojení skrze USB k desce a tedy monitorování odběru. Liší se samozřejmě celkovým výkonem a tomu odpovídajícím počtem konektorů pro napájení. A samozřejmě se liší i cenou. Všechny tři modely mají ale nadstandardní základní záruku v délce 10ti let. NZXT si tedy docela věří a dnes se podíváme v našem praktickém testu, zda je důvěra opodstatněná.

Pokračujeme tedy v uživatelských testech napájecích zdrojů, kdy se opět omlouváme některým nadšencům, kteří by rádi sáhodlouhé testy, grafy a všechno kolem, ale v našem případě se snažíme o testy přístupné opravdu běžným uživatelům. Proměřili jsme celý zdroj a naše recenze je takovým shrnutím toho základního a hlavního, co tento zdroj v praxi skutečně nabízí.

  • NZXT E850

V tomto případě se tedy jedná o zdroj klasického formátu ATX. Asi se mnozí ptáte, čí technologický základ tento zdroj používá, protože samozřejmě zdroje vyrábí jen několik málo firem, a většina zdrojů v obchodech, které vidíte od desítek značek, jsou právě těmi několika OEM výrobci vyrobeny. NZXT se tím nijak netají a hrdě ohlásilo tuto série ve spolupráci se SEASONIC, tedy absolutní špičkou na poli výroby zdrojů. NZXT si samozřejmě mohlo některé věci přizpůsobit a pochopitelně si udělalo celkový vnější design a SW podporu. Dnes se podíváme na výsledek spolupráce NZXT a SEASONIC, kterým je právě testovaný E850 …

Základní parametry vidíte v tabulce. Samozřejmě na otestování udávaných celkových 850W se podíváme v testu. Pokud jde o napájecí konektory, tak zdroj má 24-pin, 2x 4+4pin (2x 8pin) pro napájení desky (CPU), a 6x 6+2pin (6x 8pin) pro grafické karty. K tomu ještě 8x SATA a 6x klasické molex.

Specialitou je pak mini-USB, kterým propojíte zdroj a desku (USB) a pomocí toho pak budete moci monitorovat, sledovat zaznamenávat odběr zdroje a jednotlivých klíčových komponent. K tomu všemi slouží samozřejmě CAM aplikace, kterou NZXT používá pro monitorování, nastavování chlazení i RGB podsvícení u všech svých současných produktů.

E850, stejně jako slabší bratříčci se snaží o velmi vysokou kvalitou a špičkovou funkčnost za ještě rozumné peníze. SEASONIC základ v tomto případě tedy používá jednu ze svých lepších a prověřených platforem s vylepšeními. Jedná se o konstrukci s jednou velmi silnou 12V větví. 80 PLUS GOLD účinností a plnou modularitou. NZXT tohle prodává s nadstandardní zárukou 10 let.

Podívejme se tedy na to, co nabízí a jak funguje tenhle zdroj v praxi …   

Problém s účtem na DDWorld?

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Videa
The DIVISION 2 ví, co nesmí zkazit.
The DIVISION 2 ví, co nesmí zkazit.Pátek, 22 únor 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 402x
Komentářů: 0
NVIDIA DLSS v Battlefield V aneb marketingový a technický FAIL.
NVIDIA DLSS v Battlefield V aneb marketingový a technický FAIL.Středa, 20 únor 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1083x
Komentářů: 5
VERGE umlčuje kritiky svého hrozného videa „stavíme PC“
VERGE umlčuje kritiky svého hrozného videa „stavíme PC“Pátek, 15 únor 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 2295x
Komentářů: 9
Dangerous Driving – nástupce Burnout série. Jaký je?
Dangerous Driving – nástupce Burnout série. Jaký je?Čtvrtek, 14 únor 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 877x
Komentářů: 1
The Outer Worlds od Obsidian není RPG typu Fallout
The Outer Worlds od Obsidian není RPG typu FalloutÚterý, 12 únor 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1282x
Komentářů: 1
METRO EXODUS odhaluje svůj vznik
METRO EXODUS odhaluje svůj vznikPondělí, 11 únor 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1176x
Komentářů: 2