TEST: NZXT H500 – kvalitní, skvěle vypadající a cenově dostupná PC skříň. Nástupce S340. Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach a redakce   
Neděle, 09 září 2018
Přejít na obsah
TEST: NZXT H500 – kvalitní, skvěle vypadající a cenově dostupná PC skříň. Nástupce S340.
Exteriér
Interiér
V praxi - montáž komponent, omezení a chlazení
Závěr a hodnocení
alt

 

 

 

 

  • TEST: NZXT H500 – kvalitní, skvěle vypadající

                                          a cenově dostupná PC skříň. Nástupce S340.

Dnes se podíváme na novou skříň od NZXT, což znamená parádní design za rozumnou cenu :). Společnost NZXT asi netřeba představovat. Populární výrobce, který dělá vlastní unikátní a snadno rozpoznatelný design AiO chladičů, skříní a příslušenství pro ně. A na jeho produkty si vždy rádi uděláme čas a pořádně se na ně podíváme. Patří prostě k tomu nejzajímavějšímu, co trh ve střední třídě vůbec nabízí, čistě proto, že NZXT nabízí opravdu kvalitní zpracování a parádní design za velmi rozumnou cenu. Asi nejlepším příkladem takových produktů v tomto ohledu, jsou jeho starší skříně S340 a S340 ELITE. Obě jsme testovali:

 

Obě jsou velmi populární, nabízely fantastický poměr cena/výkon a zejména byly velmi pěkné, určitě nejhezčí PC skříně v cenové kategorii kolem 2000 korun, zejména když poprvé dorazily na trh, kdy design skříní v nižší cenové hladině nebyl zrovna na výši. První S340 přišla před několika lety ještě s bočnicí s plexisklem, o něco později dorazila vylepšené S340 ELITE, která byla jednou z prvních skříní na trhu ve střední třídě s bočnicí s temperovaným sklem. Ještě dnes se dají sehnat, ale už jsou to jen doprodeje. NZXT má nyní totiž na trhu už několik týdnů jejich nástupce a dnes se na něj na DDWorld.cz podíváme!

 

  • NZXT H500 a H500i

Jak víte a na našich stránkách už jsme testovali jednotlivé modely, NZXT letos uvedlo novou řadu počítačových skříní H. Začalo modely H700i/500i/200i, tedy třemi různými velikostmi a všechny mají speciální modul pro řízení ventilátorů a RGB LED osvětlení. Bohužel právě díky tomu modulu jsou poněkud dražší.

Naštěstí NZXT už dnes nabízí tyhle skříně i ve verzi bez toho modulu, tedy H700/H500/H200, které stojí o 500 korun méně než verze s modulem, což už je velmi slušná nabídka. Nyní se k této trojici přidal čtvrtý model. Osobně si myslím, že NZXT trochu hloupě zahodilo populární název S340 a nástupce pojmenoval po novu H500/H500i. Novinka je tedy opět nabízena ve verzi s tím modulem (H500i) pro řízení ventilátorů a RGB/LED anebo bez něj (H500). Cenový rozdíl mezi nimi je 450 korun. Verze s H500i navíc podporuje vertikální umístění grafické karty, co H500 nikoliv. Osobně si myslím, že pro většinu uživatelů bude zajímavá právě ta základní H500, kterou si tedy dnes otestujeme. Stojí méně než S340 ELITE, na kterou prakticky plně navazuje. Design, velikost a logika uspořádání skříně jsou rozpoznatelné.

Stejně jako ostatní modely skříní, je i H500 k dispozici ve 4 barevných verzích, černé, černo-červené, černo-modré a bílo-černé. Právě tu máme k dispozici. H500/500i už mají v základu bočnici z temperovaného skla s celkem zajímavým upínáním jen jediným šroubem. Proti S340 došlo k předělání konstrukce, kdy oddělitelné jsou jen bočnice, zbytek skříně je napevno, včetně pevného neprůchozího čela. Přívod vzduchu je realizovaný bokem a spodem, což je novinka.

Skříň je opět kompaktní miditover, velký tak akorát, aby se dovnitř vešla ATX deska. Moc místa kolem pak už není. Prostor je ale i pro velkou grafickou kartu a výměník AiO na přední pozici. Skříň v základu přijde s nainstalovanými 2x 120mm ventilátory. Základní cena je nyní 1999 korun vč. DPH.

A co za ni tedy H500 nabídne?



 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Videa
Když se raketový inženýr nudí v karanténě.
Když se raketový inženýr nudí v karanténě.Pondělí, 25 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 956x
Komentářů: 3
Space Force – nový seriál tne do živého
Space Force – nový seriál tne do živéhoSobota, 23 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1460x
Komentářů: 0
Civilization VI zdarma na PC!
Civilization VI zdarma na PC!Pátek, 22 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 979x
Komentářů: 1
Serious Sam 4: Planet Badass se přiřítí v létě!
Serious Sam 4: Planet Badass se přiřítí v létě!Čtvrtek, 21 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 832x
Komentářů: 3
Remaster MAFIA her je tu. Jak vypadá srovnání?
Remaster MAFIA her je tu. Jak vypadá srovnání?Úterý, 19 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 4843x
Komentářů: 9
Proč starší AM4 desky nebudou podporovat AMD ZEN 3?
Proč starší AM4 desky nebudou podporovat AMD ZEN 3?Pondělí, 18 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 2243x
Komentářů: 33