Chcete vědět, co nás čeká a asi nemine? Plány, produkty, hry a trendy pro rok 2018! Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Wednesday, 03 January 2018
Přejít na obsah
Chcete vědět, co nás čeká a asi nemine? Plány, produkty, hry a trendy pro rok 2018!
Intel a AMD aneb procesory i grafiky v roce 2018
NVIDIA a AMD aneb grafické karty v roce 2018
Disk, paměti, notebook, mobily, monitory, VR a ostatní
Co nás čeká ve světě počítačových her? Na co se tě
Závěr - jaký bude rok 2018?
alt

 

 

 

 

  • Chcete vědět, co nás čeká a asi nemine?

                                                Plány, produkty, hry a trendy pro rok 2018!

Na co se letos můžeme těšit, co přijde, co možná přijde a co doufáme že přijde? Podívejme se … Tradičně začněme nový rok velkým přehledem toho, co nás letos čeká. Tedy přesněji co nás pravděpodobně čeká, protože pochopitelně nemůžeme vědět, co všechno přesně a kdy přijde. Kdybych to věděl, tak tu neztrácím čas tlacháním a nakupuju akcie a sázím o 106 :).

  • Rok 2018 – bubliny narostou, ekonomika šlape (na dluh) a tak bude stále veselo

Letošní rok bude nejspíše podobný, jako ten minulý, levné peníze se tisknou, ekonomika šlape jako nikdy, bubliny akciových trhů, nově digitálních měn a všeho, co si jen dokážete představit, narůstají a narůstat pravděpodobně budou. Žití na dluh akceleruje ve všech ohledech, většina firem nevidí dál než do dalšího kvartálu a většina lidí dál než do příští výplaty. Nás samozřejmě nejvíce zajímá, co nás čeká v technologickém světě.

Inu na představení prvních velkých novinek, technologických inovací a trendů, nebudeme muset čekat dlouho. Již za několik málo dní začíná největší technologický veletrh, CES 2018 v Las Vegas a tam bude hodně narváno. Samozřejmě vás budeme o všem podstatném informovat, už tam se dočkáme odhalení několika nových počítačových a technologických produktů pro letošní rok.

  • Trendy v roce 2018 …

Myslím si, že letos neuvidíme nic přehnaně nového, téměř jistě bude pokračovat primárně vývoj ve všech dnes nastavených cestách.

  • 1, CLOUD, velká data, HPC, strojové učení a AI

Všichni, kdo chtějí něco znamenat v hardwarové a technologické IT oblasti, mají stanovenu jako prioritu serverová řešení, HPC, CLOUDové služby a také vývoj umělé inteligence a strojového učení. Právě stále dokonalejší služby využívající umělou inteligenci budou pro mnoho firem absolutní prioritou.

Mnozí nemají vlastně ani moc na výběr. Tradiční služby jako YouTube, Google obecně a sociální sítě jsou pod tlakem, že nehlídají to, co uživatele na jejich službách sdílí a nezasahují včas proti protiprávním věcem, či proti šikaně, zneužívání, podvodům, Fake News atd. Problém je, že by musely najmout tisíce a tisíce lidí, kteří by kontrolovali tu neuvěřitelnou spoustu většinově zbytečného obsahu, který uživatelé dnes vytvoří. A to zkrátka není realistické. Strojové učení a využívání umělé inteligence tak je právě nástrojem, jak tohle řešit a kde se s AI budeme setkávat stále více.

  • 2, Digitální měny – Blockchain

Laciné peníze, které se lijí na dluh do ekonomik způsobily i boom digitálních měn, které fakticky neexistují, jejichž hodnota vždy je a bude nula, ale prostě pár lidí na tom geniálně vydělá. Protože světová ekonomika bude ještě nějakou dobu šlapat, digitální měny tady s námi budou dál. Ovšem očekáváme, že v roce 2018 už to nebudou mít až tak jednoduché.

Dosud Digitální měny neměly žádnou kontrolu, vznikaly z ničeho, ovšem stále více státu je zakazuje, omezuje a chce minimálně značně regulovat. V Asii už podnikly konkrétní kroky, v Evropě se o tom diskutuje, ale centrální banky začínají upozorňovat, že kryptoměny mohou způsobit finanční bublinu a tedy nestabilitu a sílí tedy i zdě hlasy po jejich omezení, kontrole a redukci. Řada států v roce 2018 současné digitální měny v současné podobě nejspíše úplně zakáže, ale místo nich vydá vlastní digitální měny, minimálně o tom některé státy celkem vážně uvažují. Mnozí ekonomové upozorňují, že současné Digitální Měny vlastně měnami vůbec nejsou. Ačkoliv měly původně sloužit k placení, jejich praktické použití při placení je komplikované, neefektivní a drahé. V současnosti slouží Kryptoměny skutečně spíše jako reálně neexistující komodity pro rizikové investování než měny. Vývoj na tomto poli nelze nijak předpovědět, ale pokud bych si mohl tipnout, dočkáme se regulace měn, jejich omezování a v řadě zemí i zákazu, takže mnoho současných Kryptoměn, které se z ničeho objevily v předchozích letech, může ztratit úplně na „hodnotě“. Ale nejspíše vzniknou další, „státní“ digitální měny. Zkrátka vypadá to, že dělání reálných finančních hodnot z bezcenných jedniček a nul, bude pokračovat ….  

  • 3, Kybernetická bezpečnost i útoky a sledování uživatelů

Velkým tématem bude nepochybně pokračující kybernetická válka, pokračující masivní sledování internetu a tak dále. Bohužel vývoj AI a strojového učení může nahrát oběma stranám a můžeme se tak dočkat ještě propracovanějších útoků. Stejně tak i díky zdokonalenému strojovému učení, budeme jako uživatelů pod stále větším drobnohledem. Firmy a provozovatelé služeb o vás budou vědět věci, které o sobě nejspíše nevíte ani vy sami.

  • 4, Digitální asistenti, chytrá domácnost, „centrální řídící systém“

Centralizace řízení domácnosti, tedy jak domácí CLOUD systémy, tak síťové asistenční služby budou letos opět v centru dění produktů pro běžné uživatelé. Vše samozřejmě opět souvisí s velkými daty a vývojem strojového učení. Stejně tak nás tito chytří pomocníci budou opět sledovat a nejlépe plnit naše přání ještě dříve, než je vyslovíme ;).

A co nás čeká na poli počítačových technologií? Vezměme to popořádku … 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Videa
Project CARS 3 – dorazí už v létě!
Project CARS 3 – dorazí už v létě!Friday, 05 June 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 291x
Komentářů: 0
Space Haven – zajímavá vesmírná strategie
Space Haven – zajímavá vesmírná strategieThursday, 04 June 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 803x
Komentářů: 4
Konečně pořádné SSD - až 29GB/s pro čtení
Konečně pořádné SSD - až 29GB/s pro čteníTuesday, 02 June 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1649x
Komentářů: 5
Série ANNO se dočká remasterů: 1602, 1503, 1701 i 1404!
Série ANNO se dočká remasterů: 1602, 1503, 1701 i 1404!Thursday, 28 May 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1151x
Komentářů: 2
Epic rozdává zdarma Borderlands 2 a Borderlands: Pre-Sequel
Epic rozdává zdarma Borderlands 2 a Borderlands: Pre-SequelThursday, 28 May 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1201x
Komentářů: 3
Saints Row: The Third Remastered vydáno! Pecka.
Saints Row: The Third Remastered vydáno! Pecka.Wednesday, 27 May 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1388x
Komentářů: 3