Pevné disky – události, novinky a přehledy - HDD do 2000 ... Tisk E-mail
Napsal DigitalDooM   
Pátek, 18 srpen 2006
Přejít na obsah
HDD do 2000 ...
HDD do 2000 ...
HDD 2000-4000 ...
HDD nad 4000 ...
Mobilni HDD ...
Flash paměti do 1000 ...
Flash disky nad 1000 ...

 

 

 

 

 

 

 

 

Co se chystá, co se děje.

Výrobci se činí …

V tomto týdnu Bill Healy, viceprezident Hitachi Global Storage Technologies uvedl, že jeho společnost uvede do konce roku pevné disky s kapacitou 1TB (1000GB). V současnosti největší pevný disk vyrábí firma Seagate a tak je trochu překvapením, že vydání 1TB disku (který bude marketingově určitě zajímavým produktem) ohlásila firma Hitachi a ne největší výrobce pevných disků – Seagate.

hitachi

Stále více se také spekuluje o nástupcích dnešních pevných disků. Určitě jak všichni dobře víme, klasický mechanický pevný disk je nejpomalejší a nejchoulostivější komponentou v dnešních počítačích a i když například společnost Seagate přichází s jedním revolučním řešením pro zvýšení kapacity za druhým, tak zákony mechaniky stále platí. Kolmý zápis, který jako první do desktop 3,5“ disků přivedl právě Seagate umožní dále zvyšovat kapacity, ale stále se jedná o mechanický pevný disk.

flash-disk

Zuby si do blízké budoucnosti brousí výrobci Flash Disků, protože jak je známo, tak flash disk není mechanický, potřebuje minimum energie pro provoz a zejména v noteboocích by jistě našel uplatnění. A nebude to dlouho trvat, jelikož nové Vista a následné vydávání Vista Premium certifikátů pro notebooky bude vyžadovat v noteboocích přítomnost flash zařízení. Ze začátku to budou spíše hybridy kombinaci flash disk-klasický mechanický disk. Nevýhodou flash pamětí je zatím jejich cena.

holograf-media

Flash paměti nejsou jedinou technologií, která má budoucnost. V delším horizontu se spíše více hovoří o holografickém zápisu. Právě společnost Hitachi je jedním z průkopníků a dokonce se do konce tohoto roku již očekávají holografická média s kapacitou 300GB a v horizontu dalších 4 let zvýšení až na kapacitu 1,6TB. Dokonce se čím dál více mluví o brzkém nahrazení touto technologií právě dnešní pevné disky.

Novinky u Seagate …

Společnost Seagate také oznámila několik čísel za uplynulých 12 měsíců. Prodáno bylo více jak 119 milionů pevných disků této značky s příjmem 9,2 miliardy dolarů. To znamená nárůst oproti předchozímu roku o 22%! To znamená další upevnění suverénní pozice největšího výrobce pevných disků na světě.

seagate

A něco z praktického života: Seagate nedávno dokonce inovovala starší řadu 7200.9 ( i když poněkud nechápu proč, když dnes stejně všichni jdou po 7200.10 s kolmým zápisem a i v obchodech 7200.9 pomalu nejsou). Prý došlo ke změnám rozměrů, hmotností a elektroniky. Výška z 26 na 20mm, hmotnost z 500 na 366g a čipy a elektronika jsou otočeny tak, aby produkovali menší elektromagnetické rušení. No uvidíme, zda na ně na trhu ještě vůbec narazíme.

Nechme již novinky novinkami a pojďme nepodívat na cenové přehledy a vývoj cen. Do přehledů jsem nově zařadil i pevné disky pro mobilní platformu – 2,5“ disky. Samozřejmě nebude chybět ani přehled flash disků. Všechny cenové přehledy jsou dělány na základě průměrných cen několika velkých obchodů, takže ty ceny berte orientačně a navíc jsou zaokrouhleny. Doporučení opět provádíme konkrétně a směrodatná je nejvíce cena-kapacita + další vlastnosti jako rychlost, velikost cache, provozní vlastnosti atd. Doporučené produkty jsou vyznačeny zeleně. 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Vychází Gamedec je klasické izoRPG pro fandy žánru
Vychází Gamedec je klasické izoRPG pro fandy žánruPátek, 17 září 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 192x
Komentářů: 0
Hawkeye – nový seriál MARVEL nám představí Kate
Hawkeye – nový seriál MARVEL nám představí KateÚterý, 14 září 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 832x
Komentářů: 2
Total War: Warhammer III odložen
Total War: Warhammer III odloženPondělí, 13 září 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 748x
Komentářů: 1
Far Cry 6 je hotové a slibuje „to samé jako vždycky“?
Far Cry 6 je hotové a slibuje „to samé jako vždycky“?Neděle, 12 září 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1546x
Komentářů: 8
¨Nebaví vás focení v praxi? Zkuste simulátor fotografování
¨Nebaví vás focení v praxi? Zkuste simulátor fotografováníSobota, 11 září 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1047x
Komentářů: 9
Alan Wake Remastered v oficiální ukázce!
Alan Wake Remastered v oficiální ukázce!Pátek, 10 září 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 848x
Komentářů: 9