Procesory – přehledy, novinky a doporučení - Procesory Low end (3000,- s DPH) Tisk E-mail
Napsal DigitalDooM   
Středa, 11 říjen 2006
Přejít na obsah
Procesory Low end (3000,- s DPH)
Procesory Low end (3000,- s DPH)
Procesory Mainstream (3000-7000,- s DPH)
Procesory High end ( nad 7000,- s DPH)

 

 

 

 

 

 

Co se stalo, co se děje …

Na to, že by se na poli procesorů nic nedělo si opravdu stěžovat nemůžeme. Pár velice zajímavých zpráv a novinek se za ten měsíc od minulého přehledu objevilo.

Intel

O tom, že Evropská komise jde po firmě Microsoft hodně tvrdě se ví dlouho. A dalším, který se ocitl v hledáčku této komise, která se stará o to, aby na trhu probíhalo vše, jak by mělo, je firma Intel.

Asi není žádnou novu zprávou fakt, že Intel platil některým firmám za to, aby nabízeli výhradně jeho výrobky a počítače na nich založené. Nejznámější je asi firma Dell, která až na nátlak zákazníků musela začít prodávat i AMD řešení. Nový případ zkoumá i právě Evropská komise, která dostala oznámení o tom, že Intel takto dotoval i jeden z německých obchodních řetězců s elektronikou. Vyšetřování prý již nějakou dobu běží a brzy bychom se tak mohli dočkat dalšího zajímavého verdiktu proti další Americké společnosti.

core2duo-logo

O konci formátu BTX jsme vás již informovali. BTX se opravdu neujal a ani není zapotřebí. Firma Intel tak končí s jeho podporou, i když oficiálně slibuje některým velkým firmám podporu dále. Problémem je , že oznámil konec s BOX verzemi. A bez chladičů je to pro mnoho firem problém. Samozřejmě v tomto kroku lze vidět jen to, že Intel chce prostě donutit výrobce, aby přestali s produkováním BTX platformy – což podle mě asi velký problém stejně nebude.

AMD

Novinek u AMD je také mnoho. Asi největší je odklad socketu AM3 a s ním i přechod na DDR3 RAM a to až na rok 2008. Mezi tím se ale objeví pro nové Athlony patice sAM2+.Ta bude disponovat hlavně rychlejší sběrnicí. Kompatibilita by měla zůstat, ale jak s oblibou říkám, záležet bude na napájení a tedy ms největší pravděpodobností na revizi základní desky.

AMD-logo

Hodně nahlas se také již mluví o chystaném AMD 4x4 a chystaných FX řady 70! Vypadá to, že se máme na co těšit. AMD také co nevidět přejde na 65nm výrobu. I když na desktopové platformě to bude celkem pomalý přechod u notebooků bude prý rychlejší.

amd-sidlo

Taktéž finišují všechny kroky v konečné spojení s firmou ATI. Brzy se tak dočkáme nových chipsetů a integrovaných grafických řešení. To firma nVidia vidí asi hodně nerada, proto se spekuluje o jejím odkoupení Intelem. To je však celkem věrohodně vyvráceno. Intel nemá žádný zájem v současnosti vlastnit Nvidii, i když není tajemstvím, že vlastní část akcií.

Přehledy jsou opět zpracovány do přehledných tabulek s doporučeními. Ceny jsou orientační a platné k dnešnímu dni. Snažil jsem se opět o maximální vhodné doporučení rpo vás, co právě vybíráte své srdce počítače. 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Vychází Gamedec je klasické izoRPG pro fandy žánru
Vychází Gamedec je klasické izoRPG pro fandy žánruPátek, 17 září 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 145x
Komentářů: 0
Hawkeye – nový seriál MARVEL nám představí Kate
Hawkeye – nový seriál MARVEL nám představí KateÚterý, 14 září 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 822x
Komentářů: 2
Total War: Warhammer III odložen
Total War: Warhammer III odloženPondělí, 13 září 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 746x
Komentářů: 1
Far Cry 6 je hotové a slibuje „to samé jako vždycky“?
Far Cry 6 je hotové a slibuje „to samé jako vždycky“?Neděle, 12 září 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1541x
Komentářů: 8
¨Nebaví vás focení v praxi? Zkuste simulátor fotografování
¨Nebaví vás focení v praxi? Zkuste simulátor fotografováníSobota, 11 září 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1042x
Komentářů: 9
Alan Wake Remastered v oficiální ukázce!
Alan Wake Remastered v oficiální ukázce!Pátek, 10 září 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 847x
Komentářů: 9