Šťastný nový rok 2021 – Co nás čeká a nemine nejen na DDWorld.cz? Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Pátek, 01 leden 2021
Přejít na obsah
Šťastný nový rok 2021 – Co nás čeká a nemine nejen na DDWorld.cz?
DDWorld.cz v roce 2021

 

 

  • DDWorld.cz v roce 2021

Pokud jde o rok 2020, byl to jeden z nejlepších roků pro DDWorld.cz. Podpora ze strany našich partnerů nikdy nebyla větší, produkty k nám hrnuly v takové míře, že jsem několikrát musel začít hromadně odmítat. To někteří vyřešili po svém a přestali se ptát. Posílají všechno automaticky rovnou. Také řešení :), ale nezaručuje to, že se na váš produkt vážně podíváme. Problém DDWorld.cz jsou jednoduše časové a lidské kapacity. Tím spíše, že já sám chci většinu těch věcí vyzkoušet a prostě je tu jasné omezení toho, co se dá stihnout otestovat a napsat o tom :).

Ke konci roku se také velké chyby dopustila společnost NVIDIA a její zástupci, kteří nás roky šikanovali. A nejen nás. A vědí o tom samozřejmě všichni v ČR, všichni partneři atd. Náš článek na toto téma tak přesně pochopili všichni, kterým byl určen a děkuji za velmi kladnou odezvu. Na jeho základě proběhnout některé změny v zákulisí (možná vás o nich budu informovat, pokud to bude vhodné). Samozřejmě NVIDIA oficiálně mlčí – omluvy se nejspíše nedočkáme, takoví hrdinové tam zjevně nejsou. Jak víte, vlastně oficiálně mlčí i o tom případě HWU, kterým to všechno prasklo. Nechce vůbec situaci komentovat a doufá, že se všechno zamete pod koberec a všichni zapomenou. Její omluva HWU není omluvou za její jednání, ale za to, že byla chycena při činu (více je přesně hrnuto, zde). Nedivím se, protože to, co zástupci NVIDIA dělají nám a některým dalším, to hraničí s trestnou činností a veskrze doufají, že všechny svou šikanou zastraší. Na mě a DDWorld.cz to ale neplatí, pokud nás NVIDIA bude omezovat a bude nás nadále pomlouvat a bránit partnerům ve spolupráci s námi, nebudu o tom mlčet.

NVIDIA má právo samozřejmě prezentovat svou značku a své produkty, ale nemá právo poškozovat nás a ostatní jen proto, že o jejích produktech informujeme objektivně, což ona sama neumí a nedokáže (už z principu výrobci nemohou být brány objektivně pokud jde o informování o svých produktech). Pokud s námi nechce spolupracovat, nikdo ji k tomu nenutí. Ale pokud brání jiným s námi spolupracovat, a poškozuje nás i ostatní svým jednáním, je to něco jiného. Jsem rád, že díky tomu případu vyšlo všechno na světlo a na veřejnost. A tím snad navždy skončila diskuse o tom, kdo je původcem problému a proč se o NVIDIA píše na různých webech různě. A že rozhodně není a nikdy nebyl, problém na straně DDWorld.cz. Dejte si také pozor na weby, kdy až nekriticky NVIDIA doporučují a vycházejí tam příliš dobře, jak NVIDIA sama řekla, podporuje jen ty, kteří souhlasí s jejím pohledem na věc a tím, jak by se měly její věci prezentovat. A pokud nesouhlasíte, bude vám dělat zle, dokud nepodlehnete. Na nás to neplatí. U nás budeme o NVIDIA informovat objektivně a nestranně jako vždy, ona má jen šanci u nás inzerovat a poskytovat nám produkty na testy, stejně jako všichni ostatní. Ale nikdy nebudeme psát jinak než objektivně. Nemáme žádný finanční ani jiný zájem v jakékoliv značce a firmě vyrábějící PC a HW apod. Ke všem přistupujeme stejně. A všichni u nás mají stejnou možnost být partnerem.

Nicméně budou změny ….

  • DDWorld.cz v roce 2021 slaví 15 let! Změny jsou nevyhnutelné …

Pravděpodobně většina z vás ví, že jsou věci, kde má DDWorld.cz velké mezery a nevyužitý potenciál. Náš magazín a projekt, který já osobně zaštiťuji, ale pomáhá s ním celý team fandů technologií, byl založen v březnu 2006. Jinými slovy, letos slavíme neuvěřitelných 15 let!

Od té doby se ale hodně věcí změnilo. Nicméně DDWorld.cz se příliš nezměnil - jak se říká, co funguje a je perfektní, není třeba měnit ;) ;) :). Myslel jsem, že v roce 2020 stihneme nějaké věci udělat, ale prostě bylo tolik produktů tolik testování a tolik věcí kolem, že jsem prakticky nedělal nic jiného. Takže na ty věci nedošlo. Ovšem další odklady už asi nebudou možné, takže rád bych dotáhl letos modernizaci naší prezentace. Celé to bohužel leží na mě, kdy nejsem schopen se rozhodnout nad určitými designovými prvky.

O čem mám naopak jasno je, jak budeme v našem projektu a magazínu pokračovat. Problém je v tom, že můj team je zvyklý dělat věci určitým způsobem. A funguje nám to. Tím spíše, že každý dělá vlastně jen to, co ho baví (a hází na mě věci, co ho nebaví ;) ). Potíž je, když musíme změnit určité věci, protože doba a čtenáři se změnili :). Naším největším problémem jsou videa. Já je mám rád, docela rád je točím, ale nemám rád jejich stříhání. Přiznám se, že v roce 2020 jsem natočil kolem 20ti videí, žádné jsem nevydal, protože jsem žádné nedodělal. Prostě mě přestalo bavit to upravování a stříhání a dostat to do toho stavu v jakém bych to měl rád. Problém je i čas, kdy za dobu, co mě zabere vytvoření článku a udělání 1 videa z něho, jsem schopen udělat několik dalších článků a testů. Nějaká změna v tom, co a jak děláme, je ale nevyhnutelná. Protože plýtvání potenciálem mnoha zajímavých produktů, které často máme první nebo dokonce jediní v ČR a nevyužívání video formy, vidím jako zdaleka největší problém našeho projektu.

Další věc pak souvisí s některými diskutéry. Už jsem to dal v roce 2020 najevo a někteří mě to ostatně doporučili. Končím se svou 15ti letou snahou přesvědčovat někoho, kdo přesvědčen být nechce a nehodlá a jen překrucuje a lže. Jinými slovy končím s řešením mindráků lidí, kteří nedokáží pochopit, že DDWorld.cz je malý, nezávislý a objektivní magazín, který má jediný zájem. Hrát si a psát o tom, co nás baví. Tedy počítače, hardware, hry a věci kolem. Nezajímá nás, že někdo fandí nějaké firmě a logu. U nás máme stejný objektivní přístup ke všem. A tak zavádím jednoduchá pravidla …

V diskusích mě uvidíte reagovat méně. Nebudu odpovídat na některé výpady proti mně a DDWorld.cz – rovnou mažu. Pokud má někdo problém a myslí si, že píši pro nějakou značku nebo proti nějaké značce, je to výhradně jeho problém, který nemá žádnou oporu v objektivní realitě. Váš subjektivní pocit je váš pocit, který nesouvisí s objektivní realitou, které se věnuji já a můj team. A nehodlám váš komplex řešit. Jakékoliv nesmyslné osočení ze zaujatosti a vůbec jakýkoliv neopodstatněný výpad proti webu mažu, a při opakování uživatele banuji. Já nehodlám řešit ničí mindráky a už vůbec nehodlám obětovat další čas „diskusí“ s lidmi, kteří svůj subjektivní názor měnit nehodlají. Prostě nelíbí se vám, co děláme a jak děláme? Támhle jsou dveře. Neotravujte s tím nás ani ostatní, co zájem mají. Naše diskuse jsou místem pro diskuse, ne napadání a léčení si komplexů. Trolly ani Flamery u nás trpět nebudeme. Měl jsem v roce 2020 čas přemýšlet nad některými aspekty, a když jsem si uvědomil, kolik času jsem strávil za ty roky přesvědčováním různých haterů, jakkoliv to byla předem ztracená záležitost, nejradši bych si nafackoval.

Já osobně a kolegové z redakce se chceme technologiemi a tím co děláme bavit. Rádi je testujeme, rádi si s nimi hrajeme, rádi o nich diskutujeme a bavíme se. Na tom se nic nezmění, ale v žádném případě už se nebudu zabývat nikým, kdo nám to bude kazit. Pokud neumíte někteří napsat něco pozitivního, tak radši nepište nic. I kritika se dá psát pozitivně a smysluplně a taková je vždy vítána. Nicméně chci se více věnovat produktům samotným a méně dohadům nad tím, kdo si co o dané značce myslí apod. Zejména chceme, ba dokonce potřebujeme, aby nás to co děláme, opravdu bavilo. Já stále neberu DDWord.cz jako práci, ale jako zábavu, ačkoliv už více než dekádu to má práce je. Pořád mě baví téměř vše, co děláme a jak to děláme. Osekám ale věci, které mě nebaví a vlastně jen odvádí od důležitého.

  • Závěr

To je můj plán s DDWorld.cz pro rok 2021. O to, že by byl nedostatek recenzí a testů mít strach nemusíte. Už teď máme asi 30 článků ve frontě, řadu dalších věcí zpracovaných včetně testů novinek, které ani nebyly uvedeny na trh. Na tomto místě bych rád velmi poděkoval našim partnerům za podporu, která se navíc stále zlepšuje. Až do míry, kdy jsem si nepředstavoval, že je to vůbec možné :). O to více mě mrzí, že řadu dalších partnerů musím odmítat, nebo jim dávat jen málo prostoru, jelikož prostě nestíháme. A jak rádi bychom se na některé věci podívali, ale prostě den má jen 24 hodin a už tak já dělám DDWorld.cz prakticky neustále. Možná pokud by někdo přišel s vynálezem, jak se zbavit nutnosti spánku, tak to bych velmi uvítal.

Já vím, že rok 2021 nebude pro mnohé jednoduchý, vlastně realisticky bude minimálně prvních 5 měsíců dost mizerných a těžkých. Já mám výhodu, že dělám v oblasti, kdy nikam chodit nemusím a vídat se s nikým nemusím, takže pokračuji v tom, co dělám já a kolegové prakticky od září. Současně je tolik věcí, co tu máme na testování, o čem můžu psát a co můžu dělat, že nehrozí, že bych se třeba jen na chvíli nudil. A doufám, že Vám to co děláme, také alespoň trochu pomůže. I po 15ti letech mě DDWorld.cz baví, mám skvělý team, který to také baví, skvělé čtenáře (alespoň drtivou většinu) a skvělé partnery. Co chtít víc? :) Pokud máte nápady na zlepšení a další podporu, jsme jedno ucho, ale asi vás nepřekvapí, že o spoustě věcí, které by se dali dělat jinak a lépe než děláme, víme. Jen to neděláme, protože začít dělat věci jinak v jiném formátu, než jste 15 let zvyklí, to vážně bolí :). Ale já slibuji, že se přes to přeneseme a udělám vše proto, aby DDWorld.cz fungoval i nadále. Zájem o to ostatně vidím na všech stranách.

Všem tak přeji hlavně pevné nervy a výdrž v roce 2021. Vypadá to, že schopnost překousnout některé věci a mít trpělivost, budeme hodně potřebovat. Tak snad nás zajímavé novinky na poli IT, počítačů a technologií dokáží zabavit a pomoci nám s tím. Samozřejmě hodně zdraví všem a zbytečně nekomplikujme situaci pro sebe a ostatní, ať za ten rok už jsou věci lepší, než jsou teď.

 

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
Maran [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-01-01 22:52:00

Je v plánu modernizace webu?
Sareth [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-01-04 08:58:12

Tiež sa prihováram za mobilnú verziu webu.
Torr [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-01-01 23:35:13

Diky za tech 15 let prace. Rad tento web ctu. Nekdy mi sice prijde, ze by urcite veci sly napsat ponekud mene jednostrane (stale pravdive) ale to nemeni nic na tom, ze jste v CR bezesporu na nejvyssi urovni. Drzim palce do dalsich let.
petronias [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-01-02 08:52:05

Vše nejlepší k "občance" a do dalších 15 let!
Auri [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-01-02 09:35:31

Rád čtu Váš web. Líbí se mi často Váš osobní pohled na věc, techniku, problém. Za sebe mi na Vašem webu videa nechybí. Videorecenzí je plný YT a já si raději počtu, prohlédnu fotky. Až na výjimky je tu diskuse docela fajn. Dá se tu s lidma často diskutovat bez invektiv. Docela rád bych uvítal i nějaký odbornější náhled do světa Apple. Nemyslím recenze iphonů, ale v profi sféře je mnoho zajímavého. Ale chápu, že toto je složitější. Tak každopádně hodně zdaru do Nového roku.
FerrariF50 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-01-02 09:46:53
avatar
Taky přeju vše nejlepší do nového roku. Myslím, že sem chodím od začátku a v naprosté většině případů jsem byl s články spokojen.
YARDA_Z [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Optimalizace webu pro mobilni 2021-01-02 11:36:24

Neuvažujete o optimalizaci webu pro zobrazení na mobilních telefonech? Jinak velké díky za web, který sleduji pravidelně od jeho vzniku.
LukasL34 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-01-02 11:35:56
avatar
Vše nejlepší do nového roku a k patnácti let.
Lukash [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-01-02 14:39:32
avatar
Všetkým prajem úspešný rok 2021
Jehner [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Diskusie 2021-01-02 23:42:50

Raz niekto múdri povedal: „Úspech je zlý učiteľ. Kvôli nemu si múdri ľudia myslia, že nemôžu prehrať.“
Bol to myslím že Bill Gates.
Teraz narážam na budúcu zmenu v diskusiách.. sú komentáre ktoré sú naozaj len hate, ale pri mnohých komentároch som mal pocit že reakcie z tvojej strany sú prehnané. Keď som videl články na konzole/Apple vedel som že diskusia bude "bohatá".
Tento web sledujem od začiatku. Už nie tak aktívne ako v minulosti ale vždy sem 3-4 do týždňa pozriem. A preto viem ako budú diskutujúci reagovať na konzoly/Apple/Nvidia.
Chcem tým povedať že aj pri negatívnych komentároch sa dá mnohému naučiť.

Celkom vítam tvoju prístup menej reagovať na komentáre a pripájam sa k jednému komentujúcemu že mi videá nechýbajú.
Ale možno by bolo dobré spraviť hlasovanie...


Každopádne, chcel som len povedať: všetko dobré do Nového roka, nech sa darí tebe aj tvojím kolegom.
Kevin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-01-04 00:01:00
avatar
Všecičko nejlepší do nového roku .... všem
MIKRON [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-01-04 10:29:02
avatar
Přeji do nového roku, všem čtenářům a správcům těchto stránek. Hlavně zdravý, hodně zajímavých recenzí a spoustu normálních čtenářů tohoto, pro mne Webu Č.1 ohledně HW.
raduz [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-01-04 21:04:22

Videa - asi jsem teda jeden z mála, komu zas až tolik nechybí. Já si naopak rád počtu. Pokud je to něco co mě zajímá tak podrobně, pokud něco méně, vyzobu si z toho. Novinky za mě taky super. Ale asi je to fakt už old school dneska něco číst, nastupuje Youtuberská generace, pokrok nezastavíš Jenom teda nechápu kde na to všichni berou čas, článek si přečtu Xkrát rychleji než mi to někdo převypráví ve videu, ale není to holt s cool efektama a hudbou. Asi jsou situace kdy se to video fakt vyplatí natočit. Ale dá to hrozně práce, tak co se mě týče, raději víc článků než jedno video.
Za mě bych uvítal možnost otevření na mobilu. Nemusíš hned pracně překopávat celý web do responzivního, třeba jen otevřít v novém okně samotný text s doprovodnými obrázky+klidně obrázek s reklamou, chápu že z ní je DDworld asi živý.
Jínak díky za zpravodajství a gratulace k výročí.
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
První HALF LIFE oslavil 25.let a dostal aktualizaci!
První HALF LIFE oslavil 25.let a dostal aktualizaci!Čtvrtek, 16 listopad 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 3576x
Komentářů: 2
Last Train Home – originální česká hra se blíží!
Last Train Home – originální česká hra se blíží!Úterý, 14 listopad 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 4308x
Komentářů: 2
Rebel Moon – nejočekávanější sci-fi roku?
Rebel Moon – nejočekávanější sci-fi roku?Pondělí, 13 listopad 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 3290x
Komentářů: 4
The Talos Principle 2 – originál který není pro každého
The Talos Principle 2 – originál který není pro každéhoPátek, 10 listopad 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 3102x
Komentářů: 0
The Witcher: Sirens of the Deep – nový animovaný zaklínač!
The Witcher: Sirens of the Deep – nový animovaný zaklínač!Čtvrtek, 09 listopad 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 5125x
Komentářů: 0
MARVEL v problémech? Marvels a ECHO přichází
MARVEL v problémech? Marvels a ECHO přicházíStředa, 08 listopad 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 6600x
Komentářů: 4