7600GT vs X1800GTO - souboj v mainstreamu - X1600XT a 6600GT Tisk E-mail
Napsal DigitalDooM   
Pondělí, 17 duben 2006
Přejít na obsah
X1600XT a 6600GT
X1600XT a 6600GT
X800GTO2 a 6800GS
X1800GTO a 7600GT
Taktování
3D Mark 03/05/06
Herní testy
Oblivion
Závěr a hodnocení

 

 

 

 

 

 

 

Oblivion:

  Rozhodli jsme se i přez problémy otestovat novější hru Oblivion. Ten umožňuje s určitým patchem hrát s HDR+FSAA, což umožňují i další hry. Problémem je, že na ATI toto funguje bez problémů ovšem na nV si tyto nejvyšší detaily nepustíte. Žádný grafický chip G7x totiž toto neumí, vzhledem k tomu že to na konkurenční ATI funguje a dokonce s minimálními ztrátami FPS se ziskem opravdu excelentního obrazu, může to být, pro nV, celkem problém. Ale ATI také není bez problémů, na X800 nefunguje SM 3.0, což ale stále, vzhledem k neexistenci her na SM 3.0, není aktuální problém ani u dnes testovaného Oblivionu.  
  Rozhodli jsem se proto pro testy bez HDR, jen s Bloom a FSAA a AF, což ukáže maximální možnosti většiny dnes testovaných karet. Oblivion je navíc opravdu komplexní hrou odehrávající se více méně ve třech, na grafické karty různě náročných, prostředích. Otestovali jsme tedy karty ve všech třech.


Oblivion – les

obles

obles


Nádherné scenérie lesa si v maximálních detailech užijete bez problémů jen na jedné z dnes taktovaných karet. X1800GTO zde opravdu výrazně dominuje navíc se pohybuje kolem hratelné hodnoty FPS i s maximálními detaily. 7600GT tu dokonce ostře bojuje s X1600XT, od které je to tady opravdu parádní výkon, a obě zároveň poráží papírově silnější starší generaci grafických karet.


Oblivion – hory

obhory

obhory


Zde je už situace trochu vyrovnanější, 7600GT se odtrhla od X1600XT a zároveň stahuje X1800GTO, ale stále je rozdíl velmi výrazný, prostě 128bit sběrnice se zde projeví a projevovat i u dalších her bude. Rozlehlé scény jsou velice náročné.


Oblivion – Interiéry

obint2

obint


To, co 7600GT ztrácí v horách, dožene v místnostech apod. Zde podává, proti ATI, opravdu výborné výsledky a takovéto malé scény jí prostě svědčí. Rozhodně by u ATI chtělo s tímto stavem něco udělat, rozdíly ve výkonech zde a proti lesu a horám jsou velmi výrazné.



 

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Budeme stavět vysoké komíny v PC? Snižují teploty!
Budeme stavět vysoké komíny v PC? Snižují teploty!Wednesday, 29 July 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 657x
Komentářů: 1
Jumanji: Open World v ukázce. Závěr trilogie.
Jumanji: Open World v ukázce. Závěr trilogie.Tuesday, 28 July 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 789x
Komentářů: 0
Vychází remake prvního HALO - Campaign Evolved. Jaký je?
Vychází remake prvního HALO - Campaign Evolved. Jaký je?Monday, 27 July 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 883x
Komentářů: 0
The Blood of Dawnwalker – Upírské RPG ve stylu Witcher 3?
The Blood of Dawnwalker – Upírské RPG ve stylu Witcher 3?Saturday, 25 July 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 691x
Komentářů: 0
Pořádné herní zpracovaní NASCAR? Letos nově od tvůrců iRacing!
Pořádné herní zpracovaní NASCAR? Letos nově od tvůrců iRacing!Friday, 24 July 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1727x
Komentářů: 1
Resident Evil se dočkalo dalšího filmového zpracování. Už brzy.
Resident Evil se dočkalo dalšího filmového zpracování. Už brzy.Thursday, 23 July 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 775x
Komentářů: 0