TEST: ASUS EAH4870 Matrix – taktování ATI Radeon HD 4870 v praxi Tisk E-mail
Napsal Budy   
Úterý, 26 květen 2009
Přejít na obsah
TEST: ASUS EAH4870 Matrix – taktování ATI Radeon HD 4870 v praxi
ASUS EAH4870 Matrix - Detail karty
ASUS EAH4870 Matrix - dosažené takty
ASUS EAH4870 Matrix - testovací sestava
ASUS EAH4870 Matrix - Testy
ASUS EAH4870 Matrix - závěr a hodnocení
alt

 

 

 

 

  • TEST: ASUS EAH4870 Matrix –

taktování ATI Radeon HD 4870 v praxi

 

V minulé recenzi zaměřené, na karty z rodiny Republic of Gamers od Asusu, jsme vám slíbili, že se ještě jednou podíváme na grafickou kartu Asus HD 4870 Matrix.

Kartu jsme si v předchozím testu ani pořádně neukázali a hlavně její plný OC potenciál jsme v té době ještě neměli plně prozkoumán. Takže dnes si vše nahradíme a v dnešním článku si tuto luxusní edici grafické karty s jádrem RV770 od ATI/AMD proklepneme, tak jak by bylo záhodno. Tedy cílem dnešního testu bude: ukázat si reálné OC možnosti této karty a ukázat si, na jaký nárůst výkonu se můžete po přetaktování těšit. A také si letmo něco málo povíme o chystaném nástupci této karty s čipem RV790. V minulé recenzi bylo o grafických akcelerátorech z rodiny Matrix napsáno dostatečně a tak dnes se již spíše zaměříme na samotnou grafickou kartu ASUS EAH4870 MATRIX/HTDI/512MB. Krátce v samotném úvodu, si představíme parametry ASUS EAH4870 MATRIX, tak pojďme na to.

Zcela jistě je již všem známa tabulka s parametry jak referenčních karet, tak i karet ze série Matrix. Karty série Matrix se o moc neliší oproti referenčním modelům v oblasti taktů. Na první pohled se MATRIX grafiky ASUS liší od referenčních, chlazením. Asus 9800GT Matrix a Asus EAH 4850 Matrix používají jednovětrákový chladič, navržený přímo inženýry z Asusu. Asus EAH4870 MATRIX používá opět chlazení z dílen Asusteku, ale tentokrát osázený rovnou dvěma ventilátory. Oba dva ventilátory mají jiný průměr, ten co najdete uprostřed karty je větší.

Jelikož je tento větší ventilátor přímo nad grafickým jádrem, tak za skvělý chladící výkon, na který jsme v minulé recenzi upozorňovali, můžeme děkovat z větší části právě jemu. Samozřejmě, že hlavním tahákem této karty není ani tak její chlazení, ale to hlavní proč je tato karta mířena na největší "fajnšmejkry" je utilita iTracker a hardwarová připravenost této grafiky na OC.

Tuto utilitu jsme si rovněž probrali v předchozí recenzi a dnes si ji tedy již věnovat nebudeme. iTracker nám dovoluje měnit napětí na jádře a paměťových čipech, (které jsou na grafice značky Qimonda) a následně zvedat jejich frekvence až do extrémních hodnot. Kterých by normální referenční karta nebyla schopna dosáhnout, možná jedině s VoltModem. Jestli si již mnete ruce, že vaší referenční kartu od Asusu si pomoci utility iTracker také přetočíte na nějakou tu pěknou frekvenci, kterou vám neumožní jiné programy, tak vás bohužel zklameme. Aby iTracker komunikoval s grafickou kartou, tak musí s tím ta karta počítat. ASUS Matrix je tedy již vyrobena v designu PCB společnosti ASUS. Konkrétně je karta osazena čipem Super Hybrid Engine.

Podívejme se tedy ještě jednou na grafiku samotnou … 

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
XBOX X rozborka. Opravy komplikují SW zámky.
XBOX X rozborka. Opravy komplikují SW zámky.Pondělí, 23 listopad 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 427x
Komentářů: 0
Cyberpunk 2077 se blíží – nebude tak náročný na PC
Cyberpunk 2077 se blíží – nebude tak náročný na PCSobota, 21 listopad 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1243x
Komentářů: 14
Elite Dangerous – výborný vesmírný simulátor je zdarma
Elite Dangerous – výborný vesmírný simulátor je zdarmaPátek, 20 listopad 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1344x
Komentářů: 4
Wonder Woman 1984 jde rovnou na HBO!
Wonder Woman 1984 jde rovnou na HBO!Čtvrtek, 19 listopad 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1534x
Komentářů: 2
Nový rekord na Nürburgring pro Mercedes
Nový rekord na Nürburgring pro MercedesStředa, 18 listopad 2020
Vložil: Kevin
Kategorie: Auto-moto
Spuštěno: 657x
Komentářů: 0
Fractal Design má nové Meshify 2 skříně
Fractal Design má nové Meshify 2 skříněPondělí, 16 listopad 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1214x
Komentářů: 11