Strana 6 z 8
Gigabyte a jeho nereferenční provedení si samozřejmě zachovává provozní vlastnosti, jaké má HD 5670 mít. Pokud jde o spotřebu, mají se věci takhle:
Na naší sestavě nám jde o srovnání grafik za stejných podmínek, nezkoumejte tedy absolutní čísla, v sestavě toho živíme hodně a na vašich domácích PC budou absolutní čísla stejná. Ale pro každou grafiku máme stejné podmínky a tak lze bez problémů srovnávat testované grafiky a dosažené hodnoty mezi sebou. Jak vidíte má HD 5670 spotřebu lehce nad úrovní HD 4670, což je při jasně vyšším výkonu až o 20%, rozhodně dobrá zpráva. Pokud chcete nenáročnou grafiku, u které lze mluvit o herním výkonu, má HD 5670 hodně co nabídnout.
Teploty nás samozřejmě zajímali také, protože se brzy ukážeme další nereferenční verze HD 5670 s jinými chladiči. Ten od Gigabyte je opravdu hodně jednoduchý hliníkový pasiv s 80mm ventilátorem navrch.
Teploty jsou ale vzhledem k jeho jednoduchosti hodně solidní. Chladič pak chladí kartu průměrně tiše. Tedy neřve nijak výrazně, ale rozhodně existují i tišší chlazení. Celkově nezklame, je to prostě v rámci HD 5000 a jejich povedených referenčních chladičů (na defaultní takty) standard.
Pokud jde o taktování, tak potenciál karta rozhodně má. Nesmíte ale zapomenout na to, že HD 5670 má TDP jen mírně pod hranicí toho, co poskytuje PCIE slot a nemá přídavný konektor. To samozřejmě omezuje možnosti přidávat napětí a tedy i zvyšovat frekvence. K 1GHz tak tuhle grafiku, jako jiné ATI HD 5000 modely rozhodně nepřemluvíte. Ale na nějakých 875MHz a 4400MHz to jde, což na výkonu ve hrách udělá zhruba 12-15% proti základním taktům.
Pokud jde o akceleraci HD videa, tak HD 5670 má všechny schopnosti ostatních HD 5000 grafik. Jinými slovy zvládá všechny standardní používané formáty a to bez významného zatížení CPU a se špičkovou kvalitou obrazu díky použití AVIVO HDR. Karta má díky nejnovějším ovladačům i plnou podporu zvuku přes HDMI i DP porty (DP v našem případě nemá fyzicky).
|