TEST: Grafické těžké váhy v akci - GTX TITAN 6GB vs ASUS GTX 780 DCUII OC - nástupci GTX 480/580! Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach a redakce   
Středa, 26 červen 2013
Přejít na obsah
TEST: Grafické těžké váhy v akci - GTX TITAN 6GB vs ASUS GTX 780 DCUII OC - nástupci GTX 480/580!
GTX TITAN - Grafická karta
ASUS GTX 780 DirectCU II OC - grafická karta
Testovací sestava DDWorld a testy
Test - Battlefield 3 (DX11)
Test - Metro 2033 (DX11)
Test - ANNO 2070 (Dx11)
Test - Tomb Raider (DX11)
Test - Crysis 3 (DX11)
Test - Dirt ShowDown (DX11)
Provozní vlastnosti grafik a taktování
Výkon, cena a poměr cena-výkon
Závěr a hodnocení

 

  • ASUS GTX 780 DirectCU II OC - Grafika

Pár týdnů po GTX TITAN vyšla dle očekávání její odlehčená edice. Odlehčená znamená s jádrem s méně aktivními jednotkami a 3GB paměti místo 6GB. Výrobci také mohli udělat svá vlastní řešení a jedno tady máme.

ASUS nám půjčil absolutní novinku, svou DirectCU II OC edici GTX 780. Proti referenční kartě, která je vlastně stejná jako GTX TITAN hlavně pokud jde o chlazení, je rozdíl právě v tom chladiči. A to dost podstatný pro ono kolísání výkonu! Ale to předbíháme.

Balení této karty není ničím zvláštní, standardní ASUS balení, které již známe. U karty je jen základní příslušenství. Ke kartě bohužel není žádná hra ani žádný bonus. Je to OC edice, i když to podle taktů moc nevypadá, ale kouzlo je v tom podstatně lepším chlazení proti referenčnímu. Cena této karty, která v českých obchodech ještě není, bude zhruba 16 900 korun vč. DPH (stojí 699 dolarů).

Karta je celá v designu ASUSU včetně PCB. To je zezadu kryto a má i měřící body pro nadšené overclockery. Karta má ale "jen" 8+6pin napájení.

Výbava je ale shodná s referenčním základem, tedy SLI, 2x DVI, HDMI a DP porty. Díky většímu DCUII chlazení v novém designu, karta trochu přerůstá své původní rozměry. Na délku tak má skoro 29 cm a je i o něco vyšší než je standard. Pořád je ale dvouslotová.

Celkově parádní kousek grafiky, kde hlavní je právě ono výkonnější chlazení proti referenci, které podstatně uklidní ono kolísání výkonu, protože tu vyšší frekvenci (karta se pohybuje mezi 888-1019MHz) kolem 1GHz dokáže udržet delší dobu a bez problémů.

Jsme tedy zvědaví, co tahle karta za téměř 17 tisíc korun (připomínka časů 8800 Ultra), dokáže ve srovnání s TITAN i ostatními grafikami. Tak se na to podívejme ....



 

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Death Stranding 2 vychází – stejně mizerná hra jako první díl?
Death Stranding 2 vychází – stejně mizerná hra jako první díl?Úterý, 24 červen 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 499x
Komentářů: 0
MAFIA: Old Country má hotovo – vydání podle plánu
MAFIA: Old Country má hotovo – vydání podle plánuPátek, 20 červen 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1397x
Komentářů: 1
XBOX bude mít AMD CPU a GPU i v nové generaci
XBOX bude mít AMD CPU a GPU i v nové generaciStředa, 18 červen 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1164x
Komentářů: 1
MindsEye – nová „GTA“ hra se bohužel moc nepovedla
MindsEye – nová „GTA“ hra se bohužel moc nepovedlaStředa, 11 červen 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1890x
Komentářů: 1
How to Train Your Dragon – hraný film přesně adaptuje animovaný
How to Train Your Dragon – hraný film přesně adaptuje animovanýÚterý, 10 červen 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1578x
Komentářů: 2
The Expanse: Osiris Reborn – RPG herní zpracování skvělého seriálu!
The Expanse: Osiris Reborn – RPG herní zpracování skvělého seriálu!Pondělí, 09 červen 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1427x
Komentářů: 1