ASUS ROG Claymore – TEST ultimátní mechanická klávesnice pro hráče s oddělitelnou numerikou Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Pondělí, 27 březen 2017
Přejít na obsah
ASUS ROG Claymore – TEST ultimátní mechanická klávesnice pro hráče s oddělitelnou numerikou
Klávesnice
Jaká je v praxi?
Hodnocení a závěr

 

 

  • Hodnocení a závěr

ASUS se docela snaží a ROG Claymore je velice kvalitní mechanická bez-rámečková klávesnice. Na čem se nešetřilo jsou Cherry MX klávesy. RGB podsvícení je výborné, líbí se mi i font kláves, bohužel český layout nejspíše nebude :/. Nicméně férově musím říci, že jasem a kvalitou barev není tak působivá, jako některé jiné RGB klávesnice, které jsme i nedávno testovali. Nicméně vše, co se jinak RGB podsvícení a jeho nastavení týká, tady je a funguje.

V úvodu jsem vám neprozradil cenu, za jakou ASUS tuhle klávesnici prodává. Řeknu vám ji teď a radši se posaďte, pokud nesedíte. Tahle verze s numerickým blokem (CORE verze je bez něho) aktuálně stojí 6499 korun vč. DPH.

ASUS dělá spousta dobrých produktů a mnoho z nich za slušnou cenu. Tohle je ale produkt, který za slušnou cenu rozhodně není. Klávesnice popravdě nedisponuje ničím, co by 6500 korunovou cenovku vysvětlilo. Kvalita i materiálové zpracování nevybočují z řady podobných klávesnic a je v podstatě stejné, co nabízí bez-rámečkové klávesnice v cenové relaci 3 – 4 tisíce korun, kdy některé za cenu blížíc se 5 tisíc považujeme už za hodně předražené. Mám tady u sebe hned 4 nebo 5 dalších velmi podobných klávesnic a rozdíl ve zpracování i kvalitě je minimální. ASUS ale stojí výrazně více. Jedinou unikátní věcí na ní je ten oddělitelný numerický modul. Jako nápad super, ale provedení by chtělo ještě dopracovat. I tak si nemyslím, že tahle modularita stojí za 6500 korun. Stejně tak za to nestojí těch pár extra funkcí a přímá kompatibilita s ASUS technologiemi základních desek.  

  • Závěr

Za 6500 korun musíte nabídnout hodně zejména když za to nabízíte klávesnici … musíte mít naprosto unikátní design, funkce, zpracování, které nám vytře zrak atd. Prostě chtít 6500 korun za klávesnici, tak podle toho musí vypadat. Jedinou zajímavostí tohoto modelu je ne úplně ideálně dopracovaný mechanismus oddělitelného numerického bloku. Jinak však po stránce zpracování i funkčnosti je na tom ASUS stejně, jako celá řada jiných výrobců s podobnými produkty ale za polovinu ceny. Osobně bych i řekl, že po stránce kvality podsvícení kláves, přehlednosti a zajímavosti designu dodávané aplikace, má ASUS docela co dohánět. Všechno sice funguje, ale nevypadá to prostě tak, že si z toho sednete na zadek, což já bych u klávesnice za 6 a půl tisíce prostě čekal.

Na rovinu říkám, tohle je produkt tak za maximálně 4 tisíce korun. A i tak by to byla drahá klávesnice (jako mnohé podobné) s omezenou ergonomií bez-rámečkového designu a v ČR navíc problémem existence jen US layoutu. Jako klávesnice funguje. A funguje dobře, k tomu nemám žádné výhrady. Podsvícení, MX mechanismus, synchronizace podsvícení a oddělitelný numerický blok jsou super, ale za stávající cenu bych ty klávesnice čekal v balení dvě. Přímá podpora a popisky ASUS funkcí základních desek jsou fajn, ale nijak zásadní. Pro ty, kteří chtějí mít všechno doma v ROG stylu, je to asi zajímavá klávesnice, ale i ti budou právem skřípat zuby nad tou cenou, která prostě opodstatněná není. Je to jinak dobrá a kvalitní mechanická bez-rámečková klávesnice s dobrým nápadem, leč osobně bych navrhoval jej ještě trochu doladit.  

Za zapůjčení děkujeme společnosti ASUS

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Motto: „Raději později a pořádně, než dříve a blbě“ :). Než začnete diskutovat: Objektivitu a objektivní fakt a názor nelze posuzovat subjektivním dojmem! ;)

Starší články


 / 10
SlabéVynikající 
Komentáře
Přidat Nový
Imunda [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-03-28 12:50:37

Kde je hodnocení 0-100?Za tyhle prachy by to mělo trumfnout Logitech G910 s 96% 3x
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-03-28 20:05:12
avatar
jako klávesnici bych tomu dal tak 85/100 ale se započítáním ceny by to šlo o pár desítek dolů :/
Santo [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-03-28 18:34:59

Ta cena je totální ústřel. Viděl bych to na max 3,5K.
kojot1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-06 10:20:30

No to je tak na nonRGB a bez modulárnosti. To je nereálná cena. Ale tak 1,5-2k je tam cenová přestřel, to je pravda.
Pr3d1t0r [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-03-29 10:27:34

Chci aby se zpátky začal vyrábět Sidewinder X6 stačí mi membrána odnímatelný numerický blok a regulovatelné podsvícení. Bohužel microsoft zapomněl na svoje legendární herní klávesnice
GRNDL [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-06 09:59:16

Ti co kdysi nakoupili oem verze MS hardwaru za pakatel do zásoby se teď smějí. (Takže se směju sám a ne moc nahlas, protože jeden rezervní sidewinder x6 a jedna náhradní ergo 4K mi už dlouho nevydrží.)
Ale když si vezmu, že sidewinder x6 byl v lepenkové krabici za pětikilo a Ergo za čtyři sta, tak se mi při pohledu na cenovku výše recenzovaného asusu dělá zle.
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

Problém s účtem na DDWorld?

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

Herni.cz

Videa
VENOM – nové filmové zpracování se představuje!
VENOM – nové filmové zpracování se představuje!Pondělí, 12 únor 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1464x
Komentářů: 0
Far Cry 5 se připomíná – koho ve hře potkáme?
Far Cry 5 se připomíná – koho ve hře potkáme?Pátek, 09 únor 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1868x
Komentářů: 5
ALTERED CARBON – hardcore Sci-fi seriál je ozdobou NETFLIXu!
ALTERED CARBON – hardcore Sci-fi seriál je ozdobou NETFLIXu!Čtvrtek, 08 únor 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 2432x
Komentářů: 3
Vampyr – temné RPG vyjde v červnu. Jaké je?
Vampyr – temné RPG vyjde v červnu. Jaké je?Čtvrtek, 08 únor 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1150x
Komentářů: 0
Ancestors Legacy – RTS strategie ze středověku se blíží
Ancestors Legacy – RTS strategie ze středověku se blížíStředa, 07 únor 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1505x
Komentářů: 0
Jessica Jones se vrací – našlapaná druhá řada se představuje
Jessica Jones se vrací – našlapaná druhá řada se představujeStředa, 07 únor 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1089x
Komentářů: 0