ASUS ROG Delta S – TEST a RECENZE nových nejlepších univerzálních USB sluchátek na trhu? Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Čtvrtek, 04 březen 2021
Přejít na obsah
ASUS ROG Delta S – TEST a RECENZE nových nejlepších univerzálních USB sluchátek na trhu?
Headset
V praxi - kvalita zvuku, ergonomie a fungování
Závěr a hodnocení

 

 

  • V praxi – kvalita zvuku, ergonomie a fungování

Co zůstalo je opravdu plochý zvuk v základu. Pokud tyhle sluchátka jen připojíte k PC bez instalace ASUS ARMOURY CRATE aplikace, budete marně hledat středy, výraznější basy a vůbec zvukové detaily. Je to sice pořád lepší než obvyklá zvuková kvalita USB sluchátek, ovšem opravdu moc nechápu, proč má ASUS výchozí režim „plochý“ tak se opravdu jmenuje, přímo nastaven.

Po instalace ARMOURY CRATE se vám zpřístupní možnosti individuálního nastavení zvuku, ale i RGB atd. Nicméně právě ty možnosti nastavení zvuku jsou klíčové. Stačí přepnout režim zvuku, zapnout výraznější basování, čistší hlas apod. a ROG DELTA názorně ukáží, proč jsou pravděpodobně nejlepším USB headsetem na trhu.

Ano, kvalita zvuku není plně srovnatelná s extra zvukovkami. Osobně používám ASUS Essence STX II, což je vyloženě Hi-Fi řešení, a to prostě dokáže nabídnout cvičenému sluchu výrazně více. Ale také za výrazně vyšší cenu a jen ve formě PCIe karty do PC. Nicméně ROG DELTA jsou o té univerzalitě a faktu, že ten integrovaný zvuk mají v sobě. A kvalitativně, prokreslením všech hladin, jasem středů i výšek a solidními basy jsou na míle před drtivou většinou USB headsetů s obvyklými integrovanými zvukovkami. Pochopitelně na čistě Hi-Fi řešení a sluchátka pořád nemají, ale také tohle není Hi-Fi headset. Pořád je celková bohatost zvuku trochu nižší, některé detaily chybí, a prostě je to dobré, vynikající pro běžné ucho, ale náročnější posluchač rychle odhalí nedostatky a fakt, že tohle je prostě pořád mainstreamový univerzální USB headset.

DELTA S proti starší verzi přinášejí několik vylepšení. Osobně bych řekl, že o něco lepší jsou basy, minimálně není problém je v ARMOURY CRATE poladit tak, že jsou opravdu slušně prokreslené, tak akorát, a ne zbytečně dunivé. To u předchůdce bylo o něco složitější. Ale ve výsledku není ta kvalita zvuku výrazně odlišná. Opravdu to jde na vrhu hlavně SW vyladěním jednotlivých profilů a funkcí.

Asi největší praktické vylepšení se týká mikrofonu, který získal AI potlačení hluku a vylepšení hlasu. Tuhle funkci ASUS přidává i na novější kvalitní základní desky a další své produkty a je to opravdu znatelné vylepšení ukazující sílu AI a softwarového zpracování zvuku obecně. ASUS totiž vlastně fyzicky a technicky jinak samotný mikrofon nezměnil, přesto je výsledek v praxi znatelně lepší.

  • Ergonomie

Pokud jde o ergonomii, tak největší přínos je obecně v tom, že DELTA S je lehčí a má příjemnou vycpávku pod obloukem. Headset tedy sedí o něco příjemněji na hlavě a vůbec nijak netlačí. Samotné náušníky jsou sice dostatečně hluboké, ale jsou poměrně úzké, takže pokud máte nějak větší uši, budete o nich vědět :).

Nicméně jsou pohodlné, jak ty měkoučké kožené, tak prodyšné látkové, které můžete snadno vyměnit. Z hlediska ergonomie mám vlastně jedinou výtku, a to je délka toho základní Type-C USB kabelu. Jen 1,5m je prostě málo. 3m to mělo být minimálně + ten 1,5m adaptér na Type-A.

Takže k závěrům … 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Borderlands v první filmové ukázce vzbuzuje rozpaky
Borderlands v první filmové ukázce vzbuzuje rozpakyStředa, 21 únor 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 817x
Komentářů: 0
Helldivers 2 je hit! Konečně dobrá hra jako služba?
Helldivers 2 je hit! Konečně dobrá hra jako služba?Úterý, 20 únor 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1030x
Komentářů: 0
No Man´s Sky dostává další obsah!
No Man´s Sky dostává další obsah!Pondělí, 19 únor 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1083x
Komentářů: 0
Deadpool & Wolverine v parádní ukázce! MARVEL se vrací?
Deadpool & Wolverine v parádní ukázce! MARVEL se vrací?Pátek, 16 únor 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1169x
Komentářů: 1
Kingdom Come: Deliverance hlásí úspěch. Kdy dorazí pokračování?
Kingdom Come: Deliverance hlásí úspěch. Kdy dorazí pokračování?Úterý, 13 únor 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2145x
Komentářů: 7
Velké RPG Avowed od OBSIDIAN dorazí již letos?
Velké RPG Avowed od OBSIDIAN dorazí již letos?Pondělí, 12 únor 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1422x
Komentářů: 1