ASUS ROG Delta S – TEST a RECENZE nových nejlepších univerzálních USB sluchátek na trhu? Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Čtvrtek, 04 březen 2021
Přejít na obsah
ASUS ROG Delta S – TEST a RECENZE nových nejlepších univerzálních USB sluchátek na trhu?
Headset
V praxi - kvalita zvuku, ergonomie a fungování
Závěr a hodnocení

 

 

  • V praxi – kvalita zvuku, ergonomie a fungování

Co zůstalo je opravdu plochý zvuk v základu. Pokud tyhle sluchátka jen připojíte k PC bez instalace ASUS ARMOURY CRATE aplikace, budete marně hledat středy, výraznější basy a vůbec zvukové detaily. Je to sice pořád lepší než obvyklá zvuková kvalita USB sluchátek, ovšem opravdu moc nechápu, proč má ASUS výchozí režim „plochý“ tak se opravdu jmenuje, přímo nastaven.

Po instalace ARMOURY CRATE se vám zpřístupní možnosti individuálního nastavení zvuku, ale i RGB atd. Nicméně právě ty možnosti nastavení zvuku jsou klíčové. Stačí přepnout režim zvuku, zapnout výraznější basování, čistší hlas apod. a ROG DELTA názorně ukáží, proč jsou pravděpodobně nejlepším USB headsetem na trhu.

Ano, kvalita zvuku není plně srovnatelná s extra zvukovkami. Osobně používám ASUS Essence STX II, což je vyloženě Hi-Fi řešení, a to prostě dokáže nabídnout cvičenému sluchu výrazně více. Ale také za výrazně vyšší cenu a jen ve formě PCIe karty do PC. Nicméně ROG DELTA jsou o té univerzalitě a faktu, že ten integrovaný zvuk mají v sobě. A kvalitativně, prokreslením všech hladin, jasem středů i výšek a solidními basy jsou na míle před drtivou většinou USB headsetů s obvyklými integrovanými zvukovkami. Pochopitelně na čistě Hi-Fi řešení a sluchátka pořád nemají, ale také tohle není Hi-Fi headset. Pořád je celková bohatost zvuku trochu nižší, některé detaily chybí, a prostě je to dobré, vynikající pro běžné ucho, ale náročnější posluchač rychle odhalí nedostatky a fakt, že tohle je prostě pořád mainstreamový univerzální USB headset.

DELTA S proti starší verzi přinášejí několik vylepšení. Osobně bych řekl, že o něco lepší jsou basy, minimálně není problém je v ARMOURY CRATE poladit tak, že jsou opravdu slušně prokreslené, tak akorát, a ne zbytečně dunivé. To u předchůdce bylo o něco složitější. Ale ve výsledku není ta kvalita zvuku výrazně odlišná. Opravdu to jde na vrhu hlavně SW vyladěním jednotlivých profilů a funkcí.

Asi největší praktické vylepšení se týká mikrofonu, který získal AI potlačení hluku a vylepšení hlasu. Tuhle funkci ASUS přidává i na novější kvalitní základní desky a další své produkty a je to opravdu znatelné vylepšení ukazující sílu AI a softwarového zpracování zvuku obecně. ASUS totiž vlastně fyzicky a technicky jinak samotný mikrofon nezměnil, přesto je výsledek v praxi znatelně lepší.

  • Ergonomie

Pokud jde o ergonomii, tak největší přínos je obecně v tom, že DELTA S je lehčí a má příjemnou vycpávku pod obloukem. Headset tedy sedí o něco příjemněji na hlavě a vůbec nijak netlačí. Samotné náušníky jsou sice dostatečně hluboké, ale jsou poměrně úzké, takže pokud máte nějak větší uši, budete o nich vědět :).

Nicméně jsou pohodlné, jak ty měkoučké kožené, tak prodyšné látkové, které můžete snadno vyměnit. Z hlediska ergonomie mám vlastně jedinou výtku, a to je délka toho základní Type-C USB kabelu. Jen 1,5m je prostě málo. 3m to mělo být minimálně + ten 1,5m adaptér na Type-A.

Takže k závěrům … 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Další SONY exkluzivita na PC - Ratchet & Clank brzy
Další SONY exkluzivita na PC - Ratchet & Clank brzyÚterý, 30 květen 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 506x
Komentářů: 1
Ventilátory pro chlazení PC jsou překonané?
Ventilátory pro chlazení PC jsou překonané?Úterý, 30 květen 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 7794x
Komentářů: 4
Fallout: New Vegas zdarma – skvělá klasika
Fallout: New Vegas zdarma – skvělá klasikaSobota, 27 květen 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1315x
Komentářů: 0
USA končí provoz F-22 Raptor a staví novou superstíhačku
USA končí provoz F-22 Raptor a staví novou superstíhačkuČtvrtek, 25 květen 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Auto-moto
Spuštěno: 1970x
Komentářů: 12
Vyšla nejhorší hra roku! The Lord of the Rings: Gollum
Vyšla nejhorší hra roku! The Lord of the Rings: GollumStředa, 24 květen 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1339x
Komentářů: 1
Total War: Pharaoh – nová hra z legendární série oznámena!
Total War: Pharaoh – nová hra z legendární série oznámena!Úterý, 23 květen 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1104x
Komentářů: 2