ASUS ROG Delta S Wireless – TEST a RECENZE bezdrátového headsetu. Není Delta S jako Delta S. Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Pátek, 08 prosinec 2023
Přejít na obsah
ASUS ROG Delta S Wireless – TEST a RECENZE bezdrátového headsetu. Není Delta S jako Delta S.
Sluchátka v praxi
Závěr a hodnocení

 

 

  • Závěr a hodnocení

Musím říci, že jsem z bezdrátové verze ROG DELTA S osobně docela zklamaný. Není totiž tím, co by to být mohlo a hlavně mělo. Nechápu rozhodnutí použít naprosto obyčejný a o dvě třídy horší zvukové řešení, když dosavadní DELTA S USB verze mají ten vynikající Hi-Fi ESS 9281 Quad DAC! Objektivně v jejich případě jde přitom o jedny z nejlépe, ne-li nejlépe hrající USB sluchátka na trhu ve střední třídě vůbec, protože prostě mají kvalitní DAC, který 99% USB headsetů nemá a to ani ve vyšších cenových hladinách.

Jenže bezdrátová verze DELTA S onen stejný kvalitní DAC prostě nemá! Je zvukově tím šedivým průměrem. Ano, použitelné to je, ale když prostě máte vyzkoušené, co dokáže ASUS do DELTA S dát a jak dokáží s tím ESS 9281 DAC hrát, jde o velké zklamání. A považuji to za problém i kvůli tomu samotnému označení. DELTA S Wireless nijak neříká, že v praxi není zvukově ani trochu srovnatelná s DELTA S RGB a DELTA S Animate! A já osobně prostě čekal, že bezdrátová verze bude mít ten ESS 9281 DAC, speciálně když většina designu i ten název zůstal stejný. Proč jej nemá, je záhadou.

Tím spíše, že ani tahle bezdrátová verze není vyloženě levná. 3699 korun vč. DPH ji řadí k průměru herních bezdrátových headsetů a bohužel také tak hraje. DELTA S (RGB) USB verze s tím mnohem lepším zvukem díky DAC ESS 9281, stojí jen o málo více (4100 korun), a to má kromě nepoměrně lepšího zvuku, i lepší mikrofon, a to vše v jinak stejně kvalitním těle a provedení sluchátek samotných za ne tak odlišnou cenu.

  • Závěr

Takže ne, nejsem nadšen z bezdrátové verze DELTA S. Jde o promarněnou příležitost. I ten samotný název považuji minimálně za problematický a matoucí, kdy prostě s dosavadními USB verzemi DELTA S nemá kvalitou integrovaného zvuku absolutně nic společného. Rozhodnutí ASUSu nepoužít ESS 9281 DAC je velká chyba, protože právě ten výrazně odlišuje DELTA S od ostatní produkce USB sluchátek.

Ta kvalita integrovaného zvuku je prostě úplně jinde, speciálně na poměry těchto integrovaných řešení. Má totiž zvukové kvality a detaily, které naprosto chybí u 99% běžné produkce sluchátek s integrovaným zvukem, do které nyní spadá i ta Wireless verze DELTA S. Ano hrají „OK“ a nenáročný uživatel/hráč bude rozumně spokojen Ovšem když prostě víte, jak dokáží hrát DELTA S USB s tím jejich ESS 9281 řešením, nelze se ubránit hlubokému zklamání, když podobně pojmenovaná bezdrátová verze vypadající téměř stejně, ten stejně kvalitní zvuk prostě nemá. Takhle se ve velmi široké konkurenci herních bezdrátových headsetů naprosto ztrácí, protože pár konkurentů prostě hraje i o něco lépe, konstrukčně jsou na tom podobně jako jiné, výdrží ani ničím dalším prostě nevynikají. A poměrem cena/výkon také nijak neohromí.

Zkrátka ASUS promarnil příležitost, značení je matoucí, kdy po zvukové stránce není teď DELTA S jako DELTA S. Místo toho uvést bezdrátovou verzi těch dosavadních USB variant s tím jejich výjimečně a vysoce nadprůměrně dobrým integrovaným zvukem díky neobvykle kvalitnímu DAC, ASUS servíruje něco, co se sice jmenuje DELTA S, vypadá jako DELTA S, má podobné parametry, ale nehraje tak ani zdaleka. To nejlepší, co mohu o ASUS ROG Delta S Wireless říci, že jsou OK. Ale nejsou tím, čím se tváří, že jsou a čím by měly být. Nepoužití ESS 9281 nedává žádný smysl, protože díky němu mohlo jít o zvukově dost možná nejlepší bezdrátový herní headset ve střední třídě vůbec. Bohužel. Takhle jde o stejný šedý průměr, jako drtivá většina slušných headsetů za podobnou cenu. Jsou prostě jen OK, nicméně měla být prostě jiná.

Za výbavu pro testy děkujeme našim partnerům

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Deadpool & Wolverine – očekávaný film v parádní ukázce
Deadpool & Wolverine – očekávaný film v parádní ukázceTuesday, 23 April 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 423x
Komentářů: 0
Fallout seriál se dočká druhé řady. Zájem je i o hry.
Fallout seriál se dočká druhé řady. Zájem je i o hry.Monday, 22 April 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 774x
Komentářů: 1
Unreal Engine 5.4 představuje další masivní vylepšení
Unreal Engine 5.4 představuje další masivní vylepšeníFriday, 19 April 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 3018x
Komentářů: 0
Česká 3 roky stará hra Vigor brzy na PC
Česká 3 roky stará hra Vigor brzy na PCWednesday, 17 April 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1339x
Komentářů: 0
StarCitizen přidává nový editor postav – kdy konečně vyjde?
StarCitizen přidává nový editor postav – kdy konečně vyjde?Tuesday, 16 April 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1206x
Komentářů: 5
MSI Claw otestován – na konkurenci dle očekávání nestačí
MSI Claw otestován – na konkurenci dle očekávání nestačíMonday, 15 April 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1890x
Komentářů: 1