ASUS ROG Gladius III (Wireless) – TEST a RECENZE dobré myši v drátovém i bezdrátovém provedení Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach a redakce   
Sobota, 25 září 2021
Přejít na obsah
ASUS ROG Gladius III (Wireless) – TEST a RECENZE dobré myši v drátovém i bezdrátovém provedení
ASUS ROG Gladius III (Wireless)
Závěr a hodnocení

 

 

 

  • Závěr a hodnocení

Pokud jde o praktické fungování, jsme samozřejmě rádi, že ASUS nabízí obě varianty. Rozdíl je pochopitelně i cena, kdy drátová verze stojí 2000 korun vč. DPH, bezdrátová vás vyjde na 2900 korun vč. DPH.

Ergonomicky jsou identické tvarem i zpracováním. Drží se dobře, samozřejmě jde o myši pro pravou ruku. Ale patří spíše ke středně větším (126 x 67 x 45mm), takže umožňují oba hlavní typy úchopu. Všechna tlačítka jsou dobře umístěna a krásně přístupná. GLADIUS III mají jedny z nejlepších hlavních tlačítek, která jsem kdy u jaké myši mohl používat Kliknutí je extrémně rychlé, přesné a velmi příjemné. Zapracovat by snad jen mohl ASUS na stisku kolečka, které je sice OK, ale nic tak výjimečného, stejně jako boční tlačítka. „kvalita“ kliku je u kolečka i bočních tlačítek znatelně „horší“ kvality než u těch hlavních. I když vše je v naprosté normě a jinak dobré a bez výhrad z hlediska praktického používání. Prostě jen tam ten rozdíl ve spínačích a dynamice stisku je.

Bezdrátová varianta pochopitelně nabízí možnost bezdrátového fungování. Na BlueTooth režim vydrží až 85 hodin, na rychlejší a přesnější 2,4GHz režim pak 55 hodin. Obojí jsou ale údaje s vypnutým RGB, takže s aktivním podsvícením počítejte s výdrží zhruba o třetinu nižší. Ale to je stále solidní. Opětované nabití není nijak složité a myš samozřejmě funguje i při současném nabíjení připojením na ten kabel.

Bezdrátová verze je o něco těžší než ta drátová, ovšem 89g vs 79g je hodně malý rozdíl. Osobně mám radši těžší myši, ovšem ASUS, stejně jako většina výrobců, nové generace všech nových myší dělají z nějakého důvodu lehčí a lehčí. Tyhle sice nejsou úplně nejlehčí na trhu, ale rozdíl není velký a jsou velmi lehké vzhledem k velikosti a rozhodně výbavě.

  • Závěr

ASUS ROG Gladius III je dobrá myš. Takových je ale na trhu více. ASUS se snaží vyniknout nabídkou vlastních spínačů s extra vysokou životností a designem okamžitého kliku. Současně nabízí možnost výměny spínačů a také kluzných padů. Obojí ale podle mě v tomto případě spíše jen zbytečně navyšuje cenu, než aby to většina jejich uživatelů skutečně v praxi nějak široce využívala. Samozřejmostí je pak špičkový senzor, jehož maximálních DPI hodnot nemáte šanci smysluplně využít atd.

Design myší je OK, osobně bych ale uvítal, kdyby myš byla v přední části širší. Současně mám radši těžší myši, a tak tu 30% redukci váhy u nové bezdrátové verze proti starší generaci, nepovažuji vlstně za vylepšení, ale právě naopak :). Nicméně tohle je zkrátka individuální.

ASUS se rozhodně nebojí si za oba modely naúčtovat odpovídající cenu. ASUS ROG Gladius III stojí 2000 korun vč. DPH, ASUS ROG Gladius III Wireless je za 2900 korun. Cena odpovídá zpracování i designu a funkčnosti ve všech směrech. Poměrem cena/výkon je solidní, ale nikoliv výjimečný a nejde o myši, kde by přístupná cena byla prioritou. Hlavní je zde prostě kvalita provedení a výbava. Je ale pravdou, že na trhu je několik podobně dobrých myší a v podobných cenových hladinách. ASUS sice výrazně nevybočuje z toho hejna dobrých myší, které dnes na trhu máme, ale snaží se a rozhodně patří k tomu nejlepšímu, co v na výběr na tomto poli je. Rád tedy obě varianty doporučím. Kvalitních počítačových hlodavců není nikdy dost a tyhle se určitě neztratí …

Za výbavu pro testování děkuji společnosti ASUS

 

 

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
snajprik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-09-27 06:50:46

Velmi podobny typ myši preferujem aj ja, jedine prečo si ju nikdy nekupim, nieje len 5x vyšia cena, ale hlavne dvoj-troj klik tlačidko bez čoho si fakt nedokažem predstaviť hernu myš.
Tommy [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-09-28 20:46:09

Čo je lepšia kúpa, táto Gladius 3 alebo DeathAdder v2 ? Alebo čo kúpiť s cenou 60-80€...dik
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Bugatti má nástupce Veyronu a Chironu. Stojí 100 milionů.
Bugatti má nástupce Veyronu a Chironu. Stojí 100 milionů.Pátek, 21 červen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Auto-moto
Spuštěno: 605x
Komentářů: 0
Star Wars Outlaws – herní ukázka vypadá skvěle!
Star Wars Outlaws – herní ukázka vypadá skvěle!Čtvrtek, 20 červen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 971x
Komentářů: 2
Assassin’s Creed: Shadows v pořádných herních záběrech
Assassin’s Creed: Shadows v pořádných herních záběrechStředa, 19 červen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 879x
Komentářů: 0
Anno 117: Pax Romana – nový díl budovatelské série oznámen
Anno 117: Pax Romana – nový díl budovatelské série oznámenÚterý, 18 červen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1404x
Komentářů: 0
FABLE – nové fantasy RPG se blíží
FABLE – nové fantasy RPG se blížíPondělí, 17 červen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1536x
Komentářů: 1
S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl v nové luxusní ukázce!
S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl v nové luxusní ukázce!Pátek, 14 červen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1294x
Komentářů: 0