ASUS ROG STRIX Flare II Animate – TEST a RECENZE jedné z nejlepších mechanických klávesnic Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Úterý, 30 květen 2023
Přejít na obsah
ASUS ROG STRIX Flare II Animate – TEST a RECENZE jedné z nejlepších mechanických klávesnic
Klávesnice v praxi
Závěr a hodnocení

 

 

  • Závěr a hodnocení

ASUS ROG STRIX Flare II Animate není úplně dokonalá klávesnice pro každého. Ale jedno velké negativum je spojeno prostě s tím, že se snaží být nejlepší mechanickou klávesnicí pro hráče. Tím negativem je cena, která prostě odpovídá absolutně špičkovému fyzickému zpracování, designu i výbavě. Tohle je jedna z nejlepších mechanických klávesnic na trhu. Jak celkovou kvalitou zpracování, tak výbavou a výkonem.

ASUS k tomu přidal svůj extra prvek ve formě vlastních spínačů ROG NX a snahy o ultumení tradičního výrazného hluku, které mechanické spínače dělají, ale především je tu ten AniMe Matrix LED displej, který samozřejmě je výrobně náročným prvkem. A tak asi nepřekvapí, že celková cena testované verze se vyšplhala na 4800 korun vč. DPH. Pokud jde tedy o nějaký poměr cena/výkon, tohle není model, který by se na tenhle aspekt úplně ohlížel. ASUS ROG STRIX Flare II Animate je TOP modelem, „all in“ produktem bez ohledu na cenu. Určitě nepotřebuje tak robustní kovové zpracování tlačítek, anebo ten AniMe displej, ale tento model tyhle věci prostě má a ve špičkovém provedení zkrátka něco stojí. Takže vysoká cena je rozhodně jedním z nevýhod tohoto TOP modelu v očích mnoha. Na druhou stranu existuje ještě verze bez toho AniMe LED, která je o to levnější a ta už je docela zajímavá i cenou.

Funkčně však těžko nějaká negativa hledat, když téměř vším, co nabízí, patří k tomu nejlepšímu, co na trhu v této kategorii produktů vůbec existuje. Zpracováním, ergonomicky, RGB kvalitou, výkonem, zkrátka absolutní špička. Ano, je díky tomu velká, robustní, což rozhodně platí o velmi silném kabelu, který od ní vede, ale to k tomu prostě patří. Z hlediska ergonomie a praktického používání jde o jednu z nejlepších mechanik vůbec, těžko se to dá udělat ještě lépe v tomto klasickém rozložení a tvaru klávesnice. Pro hráče výborné, ale pro ostatní použití, speciálně pokud hodně píšete, tohle prostě není a nikdy nebude ideální. Ale to není chyba tohoto modelu, to je prostě vlastnost těchto rovných mechanik obecně.

Pokud jde o užitečnost toho AniMe Matrix LED, nebudu lhát, stejně jako u notebooků, které to nabízí už nějaký ten pátek, není praktická užitečnost valná. Je to spíše designová zajímavost. Zde na klávesnici dokáže být i docela rušivá než na víku displeje notebooku, kde na to jako uživatel nevidíte. Tady vám ale svítí do očí. Ale někomu se to může líbit. Pokud se bez toho obejdete, tak mám velmi dobrou zprávu, existuje také ten model bez Animate, který má jinak vše ostatní ve stejném provedení. A díky tomu je i znatelně levnější. Zatímco testovaná AniMe verze je za 4800 korun, tak varianta bez tohoto prvku vychází na mnohem zajímavějších 3700 korun vč. DPH.

Asi největší nevýhodou tohoto modelu, ať už s AniMe nebo bez něj, je absence českého layoutu/popisků. ASUS bohužel tuhle klávesnici u nás nabízí jen v US verzi. Celkově je ASUS ROG STRIX Flare II jednou z nejlepších mechanických klávesnic vůbec a na současném trhu. Pokud se obejdete bez toho unikátního AniMe Matrix LED, tak ta verze bez něj stojí podle mě i docela zajímavé peníze s ohledem na vysokou kvalitu a funkčnost. Rozhodně tedy doporučuji, pro ty, kteří hledají opravdu kvalitní herní mechanickou klávesnici bez kompromisů, protože tohle je jedna z nejlepších a nejpohodlnějších v současnosti.

Za výbavu pro testování děkujeme našim partnerům

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
Shiffty 66 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-05-31 07:27:59
avatar
Ma Asus nejakou podobnou klavesnici, ktera ma ale cz layout? Po 10 letech bych mozna uz poridil novou klavesnici. Tu verzi za 3700Kc bych bral, kdyby mela cesky rozlozeni, velka skoda!
honcka [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-05-31 09:16:31
avatar
ASUS ROG Strix Scope RX by měla mít české popisky
CRYPT [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - ??? 2023-05-31 18:22:15
avatar
To je nejakej novodobej modni trend mit klavesnici bez numericke casti?! To je proste humus!

Sam, kdyz jsem pred par mesici sel z dlouhodbeho pouzivani gaming laptopu do desktopu, jsem koukal po keyboard a jako mit klavesnici bez cisel na pravoboku, mi prislo jako neskutecne rouhani.... fuj
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-05-31 19:55:15
avatar
??? testovaná klávesnice má numerickou část ...
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Deadpool & Wolverine – očekávaný film v parádní ukázce
Deadpool & Wolverine – očekávaný film v parádní ukázceTuesday, 23 April 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 504x
Komentářů: 0
Fallout seriál se dočká druhé řady. Zájem je i o hry.
Fallout seriál se dočká druhé řady. Zájem je i o hry.Monday, 22 April 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 824x
Komentářů: 1
Unreal Engine 5.4 představuje další masivní vylepšení
Unreal Engine 5.4 představuje další masivní vylepšeníFriday, 19 April 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 3113x
Komentářů: 0
Česká 3 roky stará hra Vigor brzy na PC
Česká 3 roky stará hra Vigor brzy na PCWednesday, 17 April 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1348x
Komentářů: 0
StarCitizen přidává nový editor postav – kdy konečně vyjde?
StarCitizen přidává nový editor postav – kdy konečně vyjde?Tuesday, 16 April 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1214x
Komentářů: 5
MSI Claw otestován – na konkurenci dle očekávání nestačí
MSI Claw otestován – na konkurenci dle očekávání nestačíMonday, 15 April 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1894x
Komentářů: 1