CORSAIR Platform:6 – TEST a RECENZE bezkonkurenčního modulárního PC stolu. Pro hráče i PC kutily! Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Středa, 08 listopad 2023
Přejít na obsah
CORSAIR Platform:6 – TEST a RECENZE bezkonkurenčního modulárního PC stolu. Pro hráče i PC kutily!
Montáž v praxi
CREATOR edice a roz
Závěr a hodnocení

 

 

  • Závěr a hodnocení

Máloco mě na dnešním trhu s PC a příslušenstvím překvapí, ale Corsair to dokázal. Jeho Platform:6 je produkt, který jsem od žádného podobného výrobce ani zdaleka nečekal. Přitom podobný stůl s podobnými možnostmi jsem sám před časem sháněl. Ale běžně neexistují. Takže musíte různě improvizovat, nebo si to nechat vyrobit na míru apod. Corsair tak přichází s vysoce praktickým produktem, který prostě nemá konkurenci. Ano, spousta výrobců PC příslušenství má PC stoly, některé jsou i docela slušné, ale příliš se neliší od toho, co můžete pořídit od IKEA. Jasně, v praxi to většině určitě stačí, ale kvalitativně jsou tam vždy velmi jasné kompromisy. Tady nejsou. Corsair vyrobil PC stůl a PC pracovní stůl na míru a bez kompromisů a prodává a nabízí jej přitom jako normální produkt.

Tenhle produkt mě opravdu nadchl a překvapil, jako málokterý za 16 let, co dělám DDWorld. Kvalita designu a zpracování je kategorií sama pro sebe. A víte, že stoly a židle k PC testujeme celkem běžně. Platform:6 ovšem kope o několik tříd vyšší ligu, než cokoliv, co jako PC stůl najdete od běžných výrobců v běžných obchodech. Kvalita a robustnost zpracování jsou násobně jinde. Ale odpovídá tomu také hmotnost a nosnost všeho.

Nicméně je to hlavně design funkčních detailů a specifického příslušenství a řešení, které jej naprosto vyzdvihuje nad jakoukoliv konkurenci. I když nejen na našem trhu od běžných výrobců PC příslušenství není nic, co by se jako konkurence dalo vůbec označit. Žádný běžný PC stůl není takhle masivní a nemá ani zdaleka možnosti a příslušenství, jako Platform:6 od Corsair.

Ten prostě není jen „PC stůl“, což funkčně ale jinak samozřejmě ty dvě základní verze v základu jsou. Liší se jen tím, pokud chcete výškově nastavitelné nohy nebo ne. CREATOR edice a další extra příslušenství je však něco absolutně nového, co na trhu prostě nebylo. A přitom je přesně tím, co já a mnozí další od pracovního PC stolu chceme, ale prostě nebylo k dispozici. Pochopitelně asi už tušíte, že tu bude jeden háček. A tím je cena. Nejen to celkové mohutné kvalitní zpracování, ale i odpovídající balení a náročná doprava znamenají, že cena tohoto produktu je vysoká. V ČR zatím v obchodech není, a s ohledem na rozměry, hmotnost trochu pochybuji, že některý z běžných velkých obchodů bude ochoten tohle 100+kg monstrum běžně nabízet. Ale můžete jej objednat normálně přes Corsair stránky v Evropě s doručením v rámci EU.

Základní model s pevnou výškou začíná na 999 dolarech (1 169 eur). Tedy cca 28 700 korun vč. DPH. Výškově nastavitelná verze s těmi silnými ale tichými motory stojí 1 399 dolarů (1559 Eur), tedy 38 300 korun vč. DPH. To je cena za tu černou laminátovou variantu, námi testovaná s dřevěnou deskou je za příplatek 100 dolarů (2800 korun vč. DPH). Ovšem plně vybavená CREATOR Edition s dřevěnou deskou stojí 1850 dolarů, tedy téměř 2000 eur, což znamená 49 tisíc korun vč. DPH. Pak je zde další dodatečné příslušenství. Jako třeba ten Extension kit, který v naší dřevěné verzi vychází na 300 Eur (7400 korun vč. DPH). A tak můžeme pokračovat. Ano, je to velmi velmi velmi drahé, ale řeknu na rovinu, ta cena odpovídá tomu, co dostanete. Kvalitě a robustnosti zpracování a funkčnosti.

Pokud srovnám Platform:6 jako stůl se slušným PC stolem z Ikea nebo běžných obchodů kolem 9-10 tisíc (s výškově nastavitelnými nohami apod.), tak je to jako srovnávat Rolls Royce s Fábií. Ano, PC stůl za 10 tis je OK, službu většině udělá dobrou, ale Corsair Platform:6 je úplně jinde. Prostě cena je násobně vyšší, ale kvalita také. Ten funkční design a prvky, které prostě žádný jiný podobný běžný produkt od běžného výrobce PC příslušenství nemá a nenabízí. A mnozí jsme něco podobného hledali spoustu let.

Pokud bych měl něco vytknout produktu jako takovému, tak absence nabídky bílé laminátové desky mě docela mrzí. Osobně bych ji bral radši. Ale ta příplatková dřevěná je velmi pěkná. Uvítal bych také nějakou ochranou průhlednou podložku na míru, kdyby měl Corsair v příslušenství, což zatím nemá. Stejně tak chybí na míru udělaný RGB kit, ovšem to vše může Corsair také časem nabídnout. Pak je tady ten fakt, že i základní verze má ty dvě ramena na monitory, což si osobně nemyslím, že každý uživatel nutně potřebuje. Pravda, deska stolu je i díky tou o něco užší (76cm), ale prostě fakt, že tenhle stůl není dodáván ve verzi bez těch poměrně nákladných ramen, je trochu škoda. Ta základní verze bez nich by tak mohla začínat kolem 20 tisíc.

Což je pořád hodně, ale jak říkám, ta kvalita zpracování a dodatečné možnosti tomu naprosto odpovídají. A samozřejmě té vysoké hmotnosti musí odpovídat i kvalita balení a náklady přepravy (a to včetně přepravy produktů z továren na sklad apod.), takže i tohle vše se projeví v té vysoké ceně. Prostě je to velké a velmi velmi těžké, 3x těžší než běžně nabízené PC stoly podobné velikosti. Tomu zase odpovídá nosnost a stabilita. Ani se nehne, a to i ve zvýšené pozici pro stání, kdy se o ten stůl plně opíráte. Celkově je prostě málo, co by se dalo vytknout, jelikož na trhu neexistuje nic, co by se tomuhle z běžných PC stolů, funkčně a kvalitativně byť jen přiblížilo.

Corsair Platform:6 je úžasně praktický, na míru PC nadšencům dělaný stůl i pracovní stůl, který nezná kompromisy. Je masivní, předimenzovaný s extrémním smyslem pro detail a možnostmi, které prostě žádný podobný konkurenční PC stůl nemá a nenabízí. Fakticky žádnou konkurenci ani nemá. Cena je vysoká, ale plně odpovídá tomu, co tenhle skvělý a šikovný produkt v praxi nabízí a pro mnohé bude přesně tím, co roky hledali. Jediný problém, který nyní budu mít, že prakticky nemohu testovat další PC stoly, protože všechny vedle tohoto působí poněkud chatrně …

takže pokud chcete pořádný stůl a konečně i pracovní PC stůl, tak neváhejte. Ale připravte si kromě peněz také svaly a dárek pro řidiče přepravní služby, protože si všichni zamakáte. Ale až si jej dáte doma dohromady tak si budete říkat, jak jste jako PC stůl mohli používat něco jiného … tohle je jeden z nejlepších a nejpraktičtějších „PC“ produktů, který jsem za celý svůj život testoval a používal. A také rozhodně nejtěžší :). Který výrobce to trumfne? Takže maximálně doporučuji!

 

Za výbavu pro testování děkujeme společnosti CORSAIR

Konfigurovat váš PLATFORM:6 můžete zde

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
navy [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-11-10 20:31:27
avatar
Stůl je fakt parádní, mohl by někdo u nás vyrábět něco podobného, hlavně za méně peněz.
Belka [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-11-11 13:07:52
avatar
mozna se toho chytne endorfy ti jsou schopny to prodavat za 1/2 minimalne.. mozna i za 1/3 vsak ted dodali na trh elektriky polohovatelnej stul co jsem mel moznost uz taky testovat a stoji pod 10tis..
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-11-13 14:35:56
avatar
obávám se že to prostě není možné, ty stoly kolem 10tis jsou sice OK, ale opravdu jsou materiálově, konstrukčně i rozšiřitelnými možnostmi jako systém, úplně někde jinde proti tomuhle ...

tohle je Rolls Royce, stoly kolem 10tis jsou jak Škoda Octavia, cena prostě odpovídá tomu provedení ...
darksicek [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-11-13 13:33:21
avatar
Zajímavé, ale cenové naprosto mimo, pro někoho bez sponzorů nebo možnosti odpisu z daní.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-11-13 14:34:36
avatar
ta cena prostě odpovídá mohutnosti, materiálovému zpracování i designu ...
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl s novou ukázkou!
S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl s novou ukázkou!Pondělí, 27 listopad 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 465x
Komentářů: 0
První HALF LIFE oslavil 25.let a dostal aktualizaci!
První HALF LIFE oslavil 25.let a dostal aktualizaci!Čtvrtek, 16 listopad 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 3851x
Komentářů: 2
Last Train Home – originální česká hra se blíží!
Last Train Home – originální česká hra se blíží!Úterý, 14 listopad 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 4601x
Komentářů: 2
Rebel Moon – nejočekávanější sci-fi roku?
Rebel Moon – nejočekávanější sci-fi roku?Pondělí, 13 listopad 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 3518x
Komentářů: 4
The Talos Principle 2 – originál který není pro každého
The Talos Principle 2 – originál který není pro každéhoPátek, 10 listopad 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 3277x
Komentářů: 0
The Witcher: Sirens of the Deep – nový animovaný zaklínač!
The Witcher: Sirens of the Deep – nový animovaný zaklínač!Čtvrtek, 09 listopad 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 5318x
Komentářů: 0