Corsair Sabre RGB Pro Wireless – TEST a RECENZE ultralehké bezdrátové myši se SLIPSTREAM Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Čtvrtek, 16 září 2021
Přejít na obsah
Corsair Sabre RGB Pro Wireless – TEST a RECENZE ultralehké bezdrátové myši se SLIPSTREAM
Corsair Sabre RGB PRO Wireless
V praxi a závěr

 

 

  • V praxi a závěr

Pokud jde o ergonomii myši, tvar je podobný populárním RAZER myším, které tento ergonomický tvar razí už léta. Je velmi příjemná do ruky a umožňuje oba nejčastější typy úchopu. Osobně bych snad jen uvítal, kdyby byla ve středu o trochu vyšší a vpředu širší. Rozměrově jde o střední myš vhodnou pro většinu.

Senzorově je vynikající. Hlavní rozdíl dělá připojení. Lze ji připojit univerzálně přes BlueTooth, což je ale nejpomalejší s nejhorší odezvou. Ale funguje zcela použitelně pro běžnou práci. Výhodou je, že tento režim má nízké nároky na baterii a podle výrobce dokáže s BT připojením s vypnutým RGB logem vydržet až 90 hodin. Mnohem lepší je ale to 2,4GHz SLIPSTREAM připojení. V něm má myš vynikající nízké latence, prakticky se nedá poznat rozdíl proti připojení přes kabel. Proto herní bezdrátová myš už dnes není marketingový výmysl :). Nevýhodou jsou vyšší nároky na baterii, takže i bez RGB v tomto režimu výdrž činí maximálně 60 hodin. Samozřejmě zapnutí toho RGB loga na zádech myši, sníží výdrž zhruba o třetinu.

Myš lze používat při nabíjení přes USB kabel, jako běžnou myš. Nabíjení je poměrně rychlé. V praxi jsem pak neměl problém dosáhnout výdrže kolem 50 hodin, i když tedy zdaleka jsem nevyužíval plný potenciál DPI až 26 000 a RGB jsem ztlumil. Tlačítka jsou příjemná, snad jen kolečko bych snesl s trochu jistějším stiskem a „robustnější“.

Pokud jde o myš jako celek, vyhovovat hlavně bude těm, kteří mají rádi lehké myši. Já osobně jsem fanda spíše naopak těžších modelů. SABRE RGB PRO WIRELESS opravdu překvapí těmi 79g, na bezdrátovou myš extrémně nízká hmotnost, přitom není zjevné, že by CORSAIR na něčem šetřil, nebo že by na baterii vydržela nějak málo.

  • Závěr

Výběr kvalitních hlodavců ve střední třídě se nám na trhu podstatně rozrostl. Už to není o jednom jasně dominantním nejlepším modelu, kvalitních a myslím opravdu dobrých myší, je na trhu dnes hned několik. A CORSAIR se v posledních letech opravdu vyšvihl. SABRE RGB PRO WIRELESS není zdaleka jeho TOP model a zpracování je kompromisní s ohledem na cenu, ale hlavně s cílem dosáhnout co nejnižší hmotnost. Ale jde o dobře udělanou myš.

Pokud nejste ještě rozmlsaní high end hlodavci, kteří ovšem stojí i násobně více než tato myš, tak vás docela potěší. Speciálně pokud hledáte něco slušně padnoucího do ruky, lehkého a dokonce v bezdrátovém provedení. Ještě nedávno takhle lehká myš nemohla bezdrátová být. Dnes už ale ano, a to se superrychlým připojením přes mini-USB modul. A současně, pokud zrovna potřebujete, dokáže fungovat i přes běžné BlueTooth. Senzorově jí není co vytknout.

Cena je ale vyšší. S oficiální cenovkou 110 dolarů, tedy nějakých 2800 korun vč. DPH, není vyloženě levná. Říkám to proto, že provedením a kvalitou materiálů vychází z podstatně levnějšího drátového modelu, který stojí polovinu. Na druhou stranu, CORSAIR má rozhodně jeden z nejlépe fungujících systémů univerzálně bezdrátových myší, a té ceně svou funkčností plně odpovídá. Cena je dnes také silně ovlivněna situací ve výrobě a především dopravě. Takže je problematické srovnání s modely, které jsou na trhu už delší dobu. Osobně bych ji rád viděl cenově trochu níže, do 2,5 tisíce, ale po stránce funkčnosti jí lze jen máloco vytknout a má rozhodně co nabídnout. Je to dobrá univerzální herní bezdrátová myš, která je navíc překvapivě lehká se slušnou výdrží.

Za výbavu pro testování děkujeme společnosti CORSAIR

 

 

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
marin003 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Bateria 2021-09-17 21:39:32

Bolo by dobre ak by sa spomenula výdrž batérie ale v zmysle koľko vydrží pri nabíjaní každé 3-5 dní. Akú kapacitu a či nie akú bude mať batéria po cca 300-500 nabití prípadne či myš za 110 dolárov vydrží aspoň 5 rokov.
Inak je to súper mouse keď sa dá pripojiť aj cez Bluetooth.
Ziik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-09-23 18:06:12

Můj bezdrátový 10 let starý Logitech tuším M520 na dvě AA vydrží 2 roky domácího použití nebo 1 rok pracovního. Chápu že tohle má 80g ale takhle si pokrok nepředstavuji. To je jako když se udělají úspornější CPU, tak se dá do notebooku poloviční baterka.
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
God of War vyjde na PC ve vylepšené grafice
God of War vyjde na PC ve vylepšené graficePátek, 22 říjen 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 240x
Komentářů: 2
První ukázka z filmu Uncharted! Spider man jako Indiana Jones
První ukázka z filmu Uncharted! Spider man jako Indiana JonesČtvrtek, 21 říjen 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 413x
Komentářů: 0
Test pořádného ventilátoru pro váš PC - Corsair 50cm!
Test pořádného ventilátoru pro váš PC - Corsair 50cm!Čtvrtek, 21 říjen 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 513x
Komentářů: 1
The FLASH dostává samostatný film – první ukázka
The FLASH dostává samostatný film – první ukázkaStředa, 20 říjen 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 805x
Komentářů: 0
PEACEMAKER – Seriál, o který nikdo nestál?
PEACEMAKER – Seriál, o který nikdo nestál?Úterý, 19 říjen 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 634x
Komentářů: 1
Crysis Remastered Trilogy dorazila na naše PC!
Crysis Remastered Trilogy dorazila na naše PC!Pondělí, 18 říjen 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1126x
Komentářů: 5