Cougar Phontum Essential – TEST a RECENZE velkých herních sluchátek za dostupnou cenu Tisk E-mail
Napsal Jan Belka   
Neděle, 14 červen 2020
Přejít na obsah
Cougar Phontum Essential – TEST a RECENZE velkých herních sluchátek za dostupnou cenu
Headset
V praxi a závěr

 

 

  • V praxi a závěr

A teď to nejdůležitější, jak sluchátka vlastně obstojí při poslechovém testu? První část mého testu zahrnoval poslech hudby. A to všech hlavních žánrů od Popu až po Rock. Sluchátka hrají v základním nastavení velmi dobře, lehce převyšují Bassové tóny, ale to se dá velmi jednoduše doladit přes ekvalizér. Protože testuji s kvalitní zvukovou kartou, dokáží sluchátka jet takříkajíc naplno. Samozřejmě výsledná zvuková kvalita bude závislá i na zvukovce, ke které je připojíte.

Jako obvykle u herních sluchátek, některé detaily se ztrácí, střední tóny jsou trochu tlumené. Výšky jsou rozumné, co by herní sluchátka tedy rozhodně obstojí, co by Hi-Fi sluchátka samozřejmě mají omezení, ale vzhledem k ceně a zaměření nemám výrazně co vytknout.

Pokud jde o komfort při delším nasazení na hlavě, ani zde jsem díky hlubším mušlím neměl žádný problém. Velmi také chválím přítlak na hlavu, ten sice nejde regulovat, ale je z výroby nastaven tak dobře, že to ani není třeba. Jediný problém, který jsem řešil je ztráta kvality zvuku při hlasitosti cca 80-100%, kde dochází k citelnému zkreslení, proto nedoporučuju hlasitost zvedat až na maximum. Naštěstí sluchátka jsou velmi hlasitá i na cca 80%, takže toto ani neberu jako nějaký velký problém.

Pokud jde o to, jak se sluchátka chovají při hraní her, ani zde nemám výtky. Mikrofon jsem nakonec testoval jak ve hrách, tak i při několika Skype hovorech a musím uznat, že tak kvalitní mikrofon jsem tu dlouho neměl v této nízké cenové hladině a funkce potlačení okolního šumu beru jako takovou třešničku na dortu. Odnímatelný není, což by někomu vadit mohlo, ale funguje překvapivě dobře, speciálně vzhledem k ceně sluchátek.

Co se týče doprovodného programu, zde žádný není a více méně mi to při testování ani nechybělo. Sluchátka hrají vyrovnaně, nemají žádní RGB blbosti ani „virtuální“ zvuk, takže není třeba nic měnit. Někomu bude možná vadit absence ovládacích prvku na levé mušli, ovšem zde se muselo šetřit a ovládání najdete pouze na přívodním kabelu. Vše ostatní záleží na zvukové kartě, ke které budete sluchátka připojovat.

  • Závěr

Sluchátka Phontum Essential patří skoro na samotné dno nabídky společnosti Cougar, avšak svým zpracováním a kvalitou zvuku mě příjemně překvapily. Výrobce dostál názvu sluchátek. Osekal všechny nezbytnosti a nechal jen to zásadní. Překvapí tak solidním zvukem, rozhodně nadprůměrným speciálně na cenovou hladinu kolem 1000 korun. A to platí i o solidním mikrofonu. Překvapí vůbec celkové provedení, které je kovové, nikoliv lacině plastové, jako u mnoha headsetů v této cenové hladině. Náušníky jsou překvapivě velké a prostorné, což snad v téhle cenové hladině ani nemá konkurenci. Možná pro některé uživatele budou až moc velké, ale většině by měly sedět dobře a pohodlně.

Co bych uvítal je látkový potah místo toho koženkového, protože je otázka, jaké kvality je ta koženka a jak dlouho vydrží. Hodnotit to ale za pár týdnů používání nemohu, protože vše stále drží jako nové :). Celkově zpracování sluchátek je velmi dobré, hlavně když se bavíme o headsetu za cenu jen kolem 1100 korun. Na výběr také máte z více barevných provedení. A za tu dostupnou cenu se jedna vlastně o velmi slušný headset, nabízející v dobrém provedení vše základní, bez zbytečností nebo plastové lacinosti mnoha podobně cenově dostupných konkurentů.

Cougar Phontum Essential je tak solidní základní herní headset za dostupnou cenu, a tedy s dobrým poměrem cena/výkon, který je vhodný pro běžné méně náročné uživatele/hráče.

Za poskytnutí sluchátek děkuji společnosti Cougar

 

 

 

AUTOR: Jan Belka
https://www.facebook.com/HWrecenze/

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
Begy [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-06-23 17:16:03
avatar
nedohledal jsem info o konstrukci ozvučnice, zeptám se jinak.
Jak moc jsou slyšet pro okolí? (jestli z nich neuniká zvuk)

- počítám rozsah v ůvodu je asi překlep 20 - 120 000 Hz
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Videa
FAR CRY 6 oznámeno. První záběry. Kam se vydáme?
FAR CRY 6 oznámeno. První záběry. Kam se vydáme?Neděle, 12 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 918x
Komentářů: 12
Fandové Playstation zuří. Horizon: Zero Dawn na PC v srpnu
Fandové Playstation zuří. Horizon: Zero Dawn na PC v srpnuPondělí, 06 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 5589x
Komentářů: 34
Fallout se dočká hraného seriálu od AMAZON!
Fallout se dočká hraného seriálu od AMAZON!Neděle, 05 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1056x
Komentářů: 5
DIABLO II slaví 20 let – stále nejlepší díl série a ARPG!
DIABLO II slaví 20 let – stále nejlepší díl série a ARPG!Sobota, 04 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1919x
Komentářů: 16
Crysis Remastered odloženo – lidem se nelíbí ukázka!
Crysis Remastered odloženo – lidem se nelíbí ukázka!Čtvrtek, 02 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2952x
Komentářů: 23
Vyšla nová Trackmanita! Je fajn, ale s mizerným předplatným
Vyšla nová Trackmanita! Je fajn, ale s mizerným předplatnýmStředa, 01 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 892x
Komentářů: 0