Creative LIVE! CAM Sync 1080p – TEST a RECENZE šikovné webkamery pro home office Tisk E-mail
Napsal Jan Belka   
Sobota, 27 únor 2021
Přejít na obsah
Creative LIVE! CAM Sync 1080p – TEST a RECENZE šikovné webkamery pro home office
Creative LIVE CAM Sync 1080p
V praxi a závěr

 

 

  • V praxi a závěr

Kameru jsem používal několik dní a během té doby uskutečnil několik desítek video rozhovorů, kamera to zvládala velmi dobře. Obraz je ostrý, má dobré podané barev, a dokonce ani rychlejší pohyby nedělají kameře problém. Jediné, na co si musíte s tímto modelem dát pozor, jsou špatné světelné podmínky. Zde totiž už nestačí parametry objektivu a dochází k viditelnému šumu v obraze. Ovšem není to nic hrozného, a pokud máte v místnosti lampičku či lustr stačí zapnout světlo a ihned je obraz v pořádku. To je ale tak nějak problém nejen webových kamer. Správné nasvícení dělá obecně extrémně moc u jakékoliv kamery či fotoaparátu, takže to je něco, na co by měl každý uživatel pamatovat. Občas když i v TV vidíte profesionální vstupy „z domova“ tak je tam extrémně často vidět totální absence nasvícení a ten mizerný obraz prostě není vina kamerky, ale nedostatečného nasvícení.  

(kvalita obrazu za slušných světelých podmínek je dobrá)

Další věc, která mě trochu zklamala, ale čekal jsem to, je kvalita mikrofonu. Přece jenom sice jsou zde dva ale zabudované přímo do těla kamery a z toho prostě nikdy nebude vysoce kvalitní snímání zvuku. Mikrofon má totiž mírnou tendenci zvuk pře basovat. Samozřejmě nic z toho ale nepřekvapí. Pokud chcete kvalitní zvuk, tak na to jsou zde samozřejmě externí mikrofony apod. Pro běžné „home office“ používání je ale kvalita zvuku dostatečná. Samozřejmě na nějaké vážnější streamování to není :).

Pokud jde o funkci automatického ostření, tento model ji bohužel nemá. To je podle mého názoru celkem škoda, protože v této cenové relaci už pár modelů je, které touto funkcí disponují, například model Tyro od Trust, ovšem zas celkovou kvalitou obrazu je na tom hůře, takže v této cenové relaci je to vždy něco za něco.

  • Závěr

Model Live Cam Sync 1080p se osvědčil. Sice mám mírné výhrady k mikrofonu, nebo schopnosti záznamu za zhoršených světelných podmínek, ovšem vzhledem k nízké ceně této FullHD kamerky, je výsledný poměr cena/kvalita vynikající. Kamera totiž stojí solidních 1399,- včetně daně, a to je nyní v době pandemie pro mnoho lidí hlavním argumentem. Svou službu odvede dobře. I výsledný obraz může vypadat velmi slušně, stačí tomu pomoci dobrým nasvícením, kdy k tomu přitom nepotřebujete mnoho. To platí obecně nejen u této kamery a je to zásadní aspekt, který mnozí extrémně podceňují.

 Kamera je dobře zpracovaná, jak jsme už zvyklí u tohoto výrobce z dříve testovaných produktů, Veškeré plasty lícují, nikde nic nevrže a během celé doby testování jsem nenarazil na jediný problém. Co zajisté také řada lidí ocení je možnost si kameru přidělat na klasický stativ nebo malou trojnožku. Přece jenom ne všechny monitory mají vhodný rám kolem displeje, aby tam kamera bez problému dosedla. Praktická nasazovací krytka na objektiv je pak užitečný malý detail, který většina kamer na trhu vůbec nemá. Pokud tedy zohledním všechny fakta, jaké jsem o kameře zjistil a přihlédnu k velmi dobré pořizovací ceně, mohu tuto kameru jenom doporučit, kdy poměr cena/výkon je zde opravdu velmi dobrý.

Za poskytnutí kamery na test děkuji společnosti Creative

 

 

 

AUTOR: Jan Belka
https://www.facebook.com/HWrecenze/

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
rumpeak [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-03-02 16:38:28

Dost by mě zajímalo, jestli se výrobci jako třeba Logitech, Creative, GEnius,... znovu rozhýbou k nějakému vývoji webkamer. Sám jsem kameru v podstatě stejných parametrů za stejnou cenu od Logitechu (Logitech Webcam Pro 9000) koupil asi před 15 lety. Ležela posledních 10 let (naštěstí) v šuplíku. Za poslední rok nadělala spoustu parády. Hlavně v době, kdy v obchodech bylo skladem tolik webkamer, jako dnes GPU. Doba ale pokročila a za tyto peníze bych čekal minimálně kameru s větším čipem, lepší světelností a 4K 60FPS. I ty internety jsou na to dnes mnohem lépe dimenzované. TAkhle mám pocit, že v Creativu prohledali staré garáže, se štěstím zjistili, že ty lisovací formy naštěstí nevyhodili. Staré fotočipy vzali kdovíkde a jedou vesele podle pravidel trhu, kdy dnes za totálně nesmyslné poptávky po čemkoliv prodají cokoliv, co má v sobě nějakou elektroniku.
Phosgore [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-03-02 20:38:48
avatar
Taky by mě zajímalo, kde je pokrok. Předloni jsme si jen tak koupil BlasterX Senz3D. Stála ani ne litr ve výprodeji, je to asi 5 let starý model. Kamera nabitá technologiemi. Ovládaní gesty, 3D mapování tváře, hlasové ovládání, 3d skenování, nativní odstranění pozadí a na tehdejší dobu velmi slušné 1080p@30fps.

Když loni začal lockdown, tak jsme zjistil, že kromě toho 3d skenování (objektů do minecraftu) nefunguje nic, protože to bylo svázané s intel sdk a to odmítá fungovat na amd platformě. Koho by to napadlo. Normální vendor lock, ale stěžujte si, že.

Intel samozřejmě, jak je v jeho dobrém zvyku, projekt senz3d opustil, podporu ukončil a software odstranil ze stránek. V době kdy jsem to kupoval šly dokonce na kamerce hrát hry. člověk máchal rukama a raketka lítala a střílela. takovej jednodušší kinnect.

No, takže místo aby kamery zchytřely, tak naopak zhlouply, což je naprosto paradoxní, když se vezme co dělají s foťáky a kamerami u mobilů, kde přední kamerka musí tvořit jen zlomeček ceny.
Pix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Raspberry Pi HQ kamera 2021-03-03 14:52:59

Já byl tak zklamaný trhem webkamer, až jsem si postavil vlastní pomocí Raspberry Pi HQ kamery. Oproti jiným DIY projektům je to něco co zvládne naprosto každy. Objednáte pár dílů, pospojujete a na microsd kartu nahrajete předpřipravený image z https://github.com/showmewebcam/showmewebcam . Nejsložitější je výběr správného objektivu.

Taky jsem si nedávno pořídil čínské TENVEO T1 a kvalita obrazu je taky parádní, hlavně se mi líbí různé prosvětlování tmavých částí obrazu, fakt jsem to nečekal jak dobře se to bude chovat. Co se mi nelíbilo je že u ní není možné ovlivnit úhel záběru. Mám tu logitech 930e a můžu si pěkně nastavit výřez. Druhá věc co se mi nelibila je distribuce aktualizací firmwaru, musel jsem si přidat do whatsappu nějakou číňanku aby mi poslala fw . Každopádně obě řešení jsou kvalitou obrazu výše jak Logitech 930e co tu mám a to je kousek za 3-4k kč.
Phosgore [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-03-09 23:14:31
avatar
Nepověděl bys víc k té Raspberry Pi kameře? Je nějaký tutoriál kterého jsi se držel (tedy spíš ve smyslu vybraných komponent než instalace)
Na první dobrou jsem našel poměrně dost drahý HQ modul a to mě celkem odradilo.
Obecně mi to přijde sice jako hodně muziky, ale taky celkem za slušný balík a spoustu práce k tomu. A ještě je to takové... no sflikované. K monitoru obrovské, na ven vachrlaté. Jako mít to někde napevno zabudované třeba v nějakém provozu nebo jako součást jiného zařízení, to asi bude paráda, ale jako webka mi nějaká čína přijde jako schůdnější varianta.
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
AMD SAM vs NVIDIA BAR – jaký je přínos v praxi?
AMD SAM vs NVIDIA BAR – jaký je přínos v praxi?Středa, 14 duben 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 323x
Komentářů: 0
Army of the Dead – trailer ze zombie filmu Zacka Snydera
Army of the Dead – trailer ze zombie filmu Zacka SnyderaStředa, 14 duben 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 267x
Komentářů: 0
NVIDIA RTX 4090/4090 Ti otestovány
NVIDIA RTX 4090/4090 Ti otestoványÚterý, 13 duben 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1445x
Komentářů: 2
Age of Empires 4 se představuje v herních záběrech!
Age of Empires 4 se představuje v herních záběrech!Pondělí, 12 duben 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1460x
Komentářů: 9
Path of Exile 2 servíruje záběry z hraní
Path of Exile 2 servíruje záběry z hraníPátek, 09 duben 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1796x
Komentářů: 2
Mass Effect Legendary Edition – REMASTER verze ukazuje změny!
Mass Effect Legendary Edition – REMASTER verze ukazuje změny!Čtvrtek, 08 duben 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1495x
Komentářů: 5