Exkluzivně: ROCCAT Kone - Královna počítačových myší? Tisk E-mail
Napsal Mescalamba   
Pátek, 12 prosinec 2008
Přejít na obsah
Exkluzivně: ROCCAT Kone - Královna počítačových myší?
ROCCAT Kone - balení
ROCCAT Kone - myš
ROCCAT Kone - Instalace
ROCCAT Kone - praxe a hodnocení
alt

 

 

 

 

 

 

 

  • Exkluzivně: ROCCAT Kone - Královna počítačových myší?

 První česká exkluzivní recenze pro-gamingové myši ROCCAT Kone. Pokud právě hledáte nápad na vánoční dárek, co takhle pěknou myš? Navíc myš, která si dělá zálusk mezi ostatními hlodavci na příčky nejvyšší.

  • O firmě

    ROCCAT je německá firma se sídlem v Hamburku a funguje od roku 2007. Výroba všech produktů je realizována, jak je dnes (dobrým-špatným?) zvykem, v Číně. K dnešnímu dni má v portfoliu všeho všudy 4 produkty, z čehož 3 jsou vydané a prodávané.

roccat-kone

     První byly podložky ROCCAT Sense, velice kvalitní látkové podložky za velice sympatickou cenu. Další přišla na řadu ROCCAT Taito, též podložka, ale tentokrát z nanotkaniny. Pravděpodobně jedna z nejlepších pro laserové myši vůbec. A nakonec byl v říjnu 2008 uveden první skutečný HW, laserová pro-gamingová myš ROCCAT Kone, o které bude následující článek. Firma dále připravuje pro-gamingovou klávesnici ROCCAT Valo, termín vydání je prozatím neznámý, je určitá šance, že vyjde ještě v průběhu prosince 2008.

  • ROCCAT Kone - specifikace

    Trocha toho "marketingového" balastu - myš je vybavena laserovým Pro-aim Gaming sensorem s rozlišením 3200 Dpi (3200 Dpi nativních, tedy bez interpolace). Maximální zrychlení 20G, snímá 7080 snímků za vteřinu a myš komunikuje s počítačem rychlostí 1000Hz což se rovná odezvě 1ms. Datový kanál má šířku 16bitů. Myš vlastní TCU (tracking control unit). Která teoreticky funguje tak, že myš zkalibruje senzor na povrch, na kterém se zrovna nachází. Zda to funguje či ne si povíme později.

specifikace

Další specialitkou je integrované TurboCore na frekvenci 72MHz, v podstatě je to malý procesor, který má na starosti veškeré chování myši. Především kontroluje, zpracovává a provádí makra. 128kb paměti v myši je více než má kterákoliv jiná myš. Slouží k uložení nastavení až pěti profilů, maker, citlivosti apod. Teoreticky by se mělo veškeré nastavení uložit do myši. O skutečné funkčnosti se zmíním dále.

roccat-kone-5

    Myš samotná má hybridní ergonomický tvar - umožňuje držení a ovládání celou rukou, nebo jen prsty. Nastavitelné světelné efekty myši - myš má 5 led, které mají rozsah plného spektra barev. Každou lze nastavit zvlášť a případně aktivovat speciální efekty, nebo prostě světla na myši vypnout. Výměnná závaží - 5, 10, 15, 20g které můžete přidat k celkové váze myši (118g bez kabelu a 133g s ním). Závaží lze vyměnit snadno, pouhými dvěma stisknutími.

specifikace-2

   Myš má 7 tlačítek z toho 5 programovatelných, dále klasické kolečko, které lze naklánět do stran (náklony fungují jako tlačítka a lze je také programovat). Rozměry myši jsou v nejdelších místech - 13 cm délka a 6,5 cm šířka. Kabel je dlouhý 180cm a tlustý 3mm, je slušně ohebný, zakončený standartním USB konektorem. Potřebný systém je Windows XP/Vista (v obojím případě 32 i 64bit verze). Dále už jen USB 2.0 port, v oficiálních specifikacích je napsaná i CD mechanika, ale ve skutečnosti jí nepotřebujete, objasním později. Pojďme se tedy zaměřit, na myš samotnou ... 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Logika současných her v praxi – vývojáři her vs realita!
Logika současných her v praxi – vývojáři her vs realita!Čtvrtek, 13 srpen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1717x
Komentářů: 5
Cyberpunk 2077 - Pořádná nálož záběrů a informací!
Cyberpunk 2077 - Pořádná nálož záběrů a informací!Pondělí, 10 srpen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1216x
Komentářů: 1
Vyšlo Horizon Zero Dawn pro PC – zajímavá, ale na 10/10 nemá.
Vyšlo Horizon Zero Dawn pro PC – zajímavá, ale na 10/10 nemá.Neděle, 09 srpen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2983x
Komentářů: 17
LibreOffice 7.0 – bezplatný kancelářský balík v novém
LibreOffice 7.0 – bezplatný kancelářský balík v novémČtvrtek, 06 srpen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1376x
Komentářů: 7
Nástupce McLaren F1 je tu. GMA T.50 je ještě úžasnější!
Nástupce McLaren F1 je tu. GMA T.50 je ještě úžasnější!Středa, 05 srpen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Auto-moto
Spuštěno: 1146x
Komentářů: 10
Závodní DIRT5 se připomíná – arkádové akční ježdění
Závodní DIRT5 se připomíná – arkádové akční ježděníPondělí, 27 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1242x
Komentářů: 4