Genesis Thor 660 – TEST a RECENZE 60% mechanické bezdrátové mini-klávesnice Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Úterý, 21 březen 2023
Přejít na obsah
Genesis Thor 660 – TEST a RECENZE 60% mechanické bezdrátové mini-klávesnice
Klávesnice
Závěr a hodnocení

 

 

  • Klávesnice

Balení je rozumné, graficky pěkně vyvedené v současném stylu Genesis.

Uvnitř je pěkně zabalená klávesnice a také 1,5m dlouhý napájecí USB kabel.

Přes kompaktní velikost překvapí celkem vysokou hmotností 588g. Pokud jde o rozměry má 293 x 102 x 39 mm. Vyrobena je z robustního plastu.

Spodek klávesnice má protiskluzové podložky, ale není nijak výškově stavitelná nožičkami apod. Co zde ale najdete je zapínací tlačítko, kterým aktivujete Bluetooth připojení.

Samozřejmě lze používat klávesnici i normálně přes kabel, skrze který se také nabíjí. Kabel má 1,5m, do PC jde Type-A, klávesnice sama má Type-C port.

  • V praxi

Zapojení klávesnice je snadné. Buď ji připojíte normálně USB kabelem, nebo když ji zapnete tak začne fungovat Bluetooth připojení. Takže jej připojíte k zařízení s BT. Dosah je zhruba 10m. Funguje to OK, samozřejmě není to nijak rychlé připojení, i když výrobce uvádí rychlost odezvy 1000Hz, přes BT je to „línější“, nejde o to rychlé 2,4GHz připojení a nemá tedy nějaké vlastní USB vysílač pro tenhle typ připojení.

Nicméně pokud nejste profesionální hráč apod. Tak ta rychlost komunikace je více než dostatečná. Ergonomicky je to pochopitelně hodně kompromisní řešení. Velmi malá klávesnice, bez některých bloků kláves, které najdete na standardních modelech. Samozřejmě funkčnost chybějících kláves se výrobce snažil nahradit přes dvojí režim většiny přítomných. Takže „FN“ tlačítko bude v permanenci.

Ke klávesnici je dodáván obslužný prográmek, ale nemusíte jej instalovat. Nicméně třeba RGB podsvícení se přes něj rozhodně ovládá snadněji. Je zde i integrovaná paměť, takže si klávesnice pamatuje vaše nastavení a profily. Vše, včetně třeba maker lze ale nastavovat i skrze kombinace kláves, kdy klíč a návod k tomu, však možná některé dost odradí to takhle vůbec zkoušet:

Když jsme u toho podsvícení a kláves samotných. Je zřejmé, že ten mechanismus kopíruje, nebo minimálně napodobuje známý Cherry MX RED, včetně základních charakteristik RED varianty mechanických spínačů. Překvapivě je to docela kvalitně provedené, rozhodně působí robustním dojmem, a i funkčně je to z hlediska stisku podobné MX RED, snad jen překvapivě tišší (což není výtka). Výrobce slibuje dlouhou životnost nějakých 50 milionů stisků.

Klávesy samotné jsou bytelné, vršek je neprůhledný, ale boky jsou z mléčného plastu, skrze který tedy můžou prosvítat diody, které jsou pod každou klávesou v horní části. Nejde o vyloženě prémiové podsvícení, ale je mnohem lepší, než jsme u levnějších produktů byli zvyklí vidět. Pokud se ale těšíte na nějaké jasné barvičky za každých okolností, tak vás zklamu.

Za světla je to podsvícení velmi decentní, ale pokud je tma, tak vypadá dost slušně a rozhodně plní funkci, kdy vidíte, co mačkáte :). S podsvícením nicméně souvisí i výdrž na baterii. Ta má 3000mAh, což znamená velké desítky hodin výdrže, ale jen bez toho RGB svícení. V závislosti na jeho nastaveném režimu a intenzitě může spadnout výdrž klidně na třetinu. Pořád to ale několik hodin bez problémů vydrží, a dobytí je snadné.

Takže k hodnocení … 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Counter-Strike 2 je tu pro všechny zdarma. Nahrazuje CS:GO
Counter-Strike 2 je tu pro všechny zdarma. Nahrazuje CS:GOČtvrtek, 28 září 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1825x
Komentářů: 1
Potvrzeno! Horizon Forbidden West míří na PC.
Potvrzeno! Horizon Forbidden West míří na PC.Středa, 27 září 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1376x
Komentářů: 9
Star Wars Jedi 3 – třetí herní díl v přípravě!
Star Wars Jedi 3 – třetí herní díl v přípravě!Úterý, 26 září 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1039x
Komentářů: 0
Vyšlo The Crew Motorfest – automobilová „FORZA“ od UBI
Vyšlo The Crew Motorfest – automobilová „FORZA“ od UBINeděle, 24 září 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1003x
Komentářů: 0
STARFIELD se dočká prvních vylepšení
STARFIELD se dočká prvních vylepšeníÚterý, 19 září 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2133x
Komentářů: 3
Dune: Spice Wars dorazila – pro fandy 4X RTS paráda
Dune: Spice Wars dorazila – pro fandy 4X RTS parádaPondělí, 18 září 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2316x
Komentářů: 2