Genesis Xenon 770 a Boron 500 RGB XXL – TEST zajímavé duální myši a RGB látkové podložky Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Úterý, 12 květen 2020
Přejít na obsah
Genesis Xenon 770 a Boron 500 RGB XXL – TEST zajímavé duální myši a RGB látkové podložky
Genesis Xenon 770 a Boron 500 RGB XXL
V praxi a hodnocení

 

 

  • V praxi a hodnocení

Začněme podložkou. Zde nemáme moc co vyčítat, jedná se o design, který používá více výrobců. Tedy kvalitní ale běžné zpracování.

Jediné, čím se BORON 500 RGB XXL liší od některých jiných, že to označení XXL je možná trochu přehnané. Ačkoliv je větší s rozměry 800x300, kdy je jen zhruba 2x větší než běžná podložka, na trhu jsou podložky s označením XXL, které jsou doslova přes celý stůl. Tahle ne, takže to označení by mohlo některé zmást.

Podložka také sice disponuje pěkným RGB podsvícením, ale lze využívat jen přednastavené profily. Není žádný program, kterým by se dala podložka individuálně nastavit, jako některé jiné podobné modely na trhu. Ty jsou ale většinou dražší, takže v tomto případě cena 589 korun, co tento model dnes stojí, není vůbec špatná a patří k těm nejdostupnějším látkovým podložkám této velikosti s RGB podsvícením, které na trhu vůbec jsou.

  • Genesis Xenon 770

Myš je rozhodně zajímavější řešení. Za velmi dostupnou cenu 899 korun, má solidní senzor a slušné zpracování. Úspory jsou znát na spínačích s nižší životností proti dražším myším, ale to je pochopitelné. Na druhou stranu spínače jsou překvapivě příjemné, vůbec všechna tlačítka mají stisk tak akorát, rozumné je kolečko atd.

Určitě nejzajímavějším aspektem je ta duální ergonomie, kdy myš má vlastně dvě zcela rozdílné styly, realizované jednoduše vyměnitelnými bočními panely. Oba jsou přitom zajímavé pro někoho a dají se kombinovat.

Mě osobně nejvíce vyhovovala ta větší pravá strana v kombinaci s levou se třemi tlačítky. Někdo to ale zase může mít jinak. Každopádně je to docela zajímavý nápad udělat jednu myš se dvěma odlišnými styly, kdy obvykle si musíme vybírat jednotlivé myši s tím konkrétním designovým stylem.

Výrobce myš vybavil i jednoduchou aplikací, kde můžete nastavit vše, co je skutečně třeba. Tedy naprogramovat tlačítka, podsvícení, senzor apod. Jen tu nejsou samostatné profily dle toho, jaký bok máte zrovna nasazený.

  • Závěr a hodnocení

Speciálně myš mě docela zaujala. Vzhledem k velmi dostupné ceně, překvapí solidním zpracováním, funkčním designem i slušným senzorem. Jako myš funguje prostě dobře, a i když je levná. Doby, kdy levné myši byly opravdu velkým kompromisem na hranici použitelnosti, jsou alespoň v tomto případě zjevně pryč. To samozřejmě neznamená, že výrobce nemusel udělat kompromisy, kdy prostě materiály, senzor a spínače jsou o třídu horší, než u 2x dražších myší a ten rozdíl je stále znát. Není ale podle mě už tak zásadní, abych měl obavu, že tahle myš nedokáže chvíli vydržet, nebo že se doslova rozpadne v ruce apod.

XENON 770 je podle mého názoru solidní levná myš pro méně náročné uživatele, kteří ocení možnost zvolit si svou ergonomii a také tomu odpovídající funkčnost. Obě dvě možnosti jsou přitom zajímavé a tahle myš tedy nabízí možnost snadné výměny, kdykoliv chcete a potřebujete. Jak XENON 770 myš, tak BORON 500 XXL RGB podložka jsou produkty s velkým důrazem na dobrý poměr cena/výkon a dostupnou cenu. A v té nižší cenové hladině, kde se pohybují, se jedná o ty rozhodně zajímavější a slušnější produkty. Samozřejmě srovnání s modely z vyšší cenové hladiny, už je pro ně složitější, kdy stále prostě je rozdíl, když myš stojí méně než 1000 nebo 2000 korun, tady prostě náklady na materiál a zpracování jsou vidět, ale už to rozhodně není, co to bývalo. Zase proti vyloženě laciným věcem, jsou oba produkty o dvě třídy lepší. Takže pokud chcete něco cenově dostupného, ale ne vyloženě laciného v negativním slova smyslu, prostě funkčního, tak oba produkty jsou zajímavé.

Za výbavu protestovaní děkujeme našim partnerům:

 

 

 

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
emko [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-15 06:24:26

Tohle mě naprosto míjí účinkem. Po kontroverzních zkušenostech s různě "vyšperkovanými" hračičkovými myšmi a klávesnicemi, kupuji náležitě "usedlé" a konvenční modely. Jedno vím jistě - podložka pod myš by měla mít gelový polštářek, aby se odlehčilo karpální svalstvo. A nepovažuji to za nějaký luxus, ale spíše za standard - patřičné podložky jdou sehnat i pod 100 Kč. Nechápu, jak si někdo dnes může dovolit nabízet "luxusní" podložku pod myš bez tohoto, jen prostě jako placku alá 90tá léta.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-15 09:13:30
avatar
souhlasím, také to používám, ale není polštářek jako polštářek ;) .... mimochodem dá se používat s každou podložkou, takže je to dodatečné příslušenství
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Videa
Série ANNO se dočká remasterů: 1602, 1503, 1701 i 1404!
Série ANNO se dočká remasterů: 1602, 1503, 1701 i 1404!Čtvrtek, 28 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 557x
Komentářů: 2
Epic rozdává zdarma Borderlands 2 a Borderlands: Pre-Sequel
Epic rozdává zdarma Borderlands 2 a Borderlands: Pre-SequelČtvrtek, 28 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 608x
Komentářů: 0
Saints Row: The Third Remastered vydáno! Pecka.
Saints Row: The Third Remastered vydáno! Pecka.Středa, 27 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1093x
Komentářů: 3
Když se raketový inženýr nudí v karanténě.
Když se raketový inženýr nudí v karanténě.Pondělí, 25 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 2198x
Komentářů: 5
Space Force – nový seriál tne do živého
Space Force – nový seriál tne do živéhoSobota, 23 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1938x
Komentářů: 0
Civilization VI zdarma na PC!
Civilization VI zdarma na PC!Pátek, 22 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1129x
Komentářů: 1