GIGABYTE AORUS AD27QD – TEST prvního monitoru od Gigabyte! Šikovný QHD 144Hz s FreeSync Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Úterý, 26 březen 2019
Přejít na obsah
GIGABYTE AORUS AD27QD – TEST prvního monitoru od Gigabyte! Šikovný QHD 144Hz s FreeSync
Gigabyte AORUS AD27QD - Monitor
Monitor v praxi
Závěr a hodnocení
alt

 

 

 

 

 

  • GIGABYTE AORUS AD27QD – TEST prvního monitoru

                                          od Gigabyte! Šikovný QHD 144Hz s FreeSync

Společnost Gigabyte mu říká taktický monitor. Kromě toho, že je to opravdu hezký panel, má totiž i pár extra funkcí. Gigabyte asi netřeba představovat, nicméně v jedné oblasti je nováčkem. Na poli počítačových monitorů zažívá svou premiéru. A docela úspěšnou. Hned první model z první plánované vlny modelové nabídky, se setkal s velkým zájmem uživatelů. Zaslouženým? Na to se dnes podíváme, protože Gigabyte nám na DDWorld.cz tuhle svou novinku poslal pro Vás čtenáře a uživatele v ČR na recenzi, takže už si s ním tady skoro měsíc hrajeme :). Jaký je?

  • GIGABYTE AORUS AD27QD monitor

Tohle je tedy první monitor od Gigabyte, a soustředí se s ním zejména na hráče. Firma si tak dala práci nejen nabídnout opravdu pěkný LCD panel, ale také nabídnout zajímavý kvalitní funkční design a zajímavé extra funkce. Design i parametry monitoru jsou tedy jasně orientovány hlavně na hráče. A co nabízí?

AD27QD, jak už název napovídá má velikost 27“ (šířka 615mm s rámečky) a QHD rozlišení, tedy 2560x1440 s 0,233 roztečí bodu. Použitý panel využívá IPS technologii, 10bit barvy, 95% DCI-P3 a má frekvenci až 144Hz a podporu AMD FreeSync. Odezva je 1ms. Udávaný jas je 350 cd/m2 a kontrast 1000:1. Monitor podporuje HDR, ale jen HDR Display400, tedy základní level.

Parametrově tedy určitě velmi pěkný a schopný panel, který Gigabyte doplnilo svým pojetím designu. Rámečky jsou velmi tenké spolu s „rámečkem“ vlastního panelu mají cca 8mm. Potěší pevný kovový stojan, tedy možnost kompletního výškového nastavení, i otočení panelu, naklopení atd. Pivot má také praktický horní úchop, který unese celou váhu monitoru (9,7kg). Podporováno je i standardní VESA (100x100mm) pro upevnění na zeď.

Extra designovým prvkem je kompletně nastavitelné výrazné RGB podsvícení zad monitoru a stojanu. Vše nastavitelné přes Gigabyte RGB fusion aplikaci. A umí toho více …  

  • Taktický monitor?

Gigabyte tomuto modelu říká: „první taktický monitor“. Je totiž vybaven několika speciálními funkcemi hlavně pro hráče, které by se možná daly považovat i za podvod, pokud je použijete na turnaji apod.

Funkce Stabilizátor cíle. Tuto funkci ocení převážně hráči stříleček, kdy potřebujete rychle zaostřit a vystřelit na cíl. Stabilizátor eliminuje rozmazání a rozostření a udržuje celkovou jasnost obrazu. Díky tomu svůj cíl zaměříte mnohem snadněji.

GameAssist je balíček několika funkcí, které vám usnadní hru a zdokonalí vaše herní vlastnosti. Nabízí například vlastní vytvořené zaměřovací kříže, časovač sledování nepřítele atd.

Monitor dále nabízí třeba možnost zobrazení některých parametrů, třeba ohledně GPU, CPU jejich taktů, teploty apod. Nabízí také možnost nastavení klávesových zkratek pro ovládání monitoru přes klávesnici atd. Pro připojená sluchátka s mikrofonem nabízí technologii potlačení okolního hluku. Nabízí také nastavení obrazu v obraze apod.

Musím říci, některé funkce jsou opravdu zajímavé, v praxi znatelné, některé už bych považoval prakticky za podvod v multiplayerových kláních, některé věci jsou ale určitě užitečné, třeba vlastní záměrný kříž apod.

Každopádně po všech stránkách zajímavý monitor, zejména když jde o „prvotinu“ společnosti Gigabyte. Podívejme se na něj tedy podrobněji … 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Problém s účtem na DDWorld?

Videa
Kingrow K1 je e-link telefon co vydrží 2 týdny!
Kingrow K1 je e-link telefon co vydrží 2 týdny!Pondělí, 24 červen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 735x
Komentářů: 3
Avengers Endgame se vrátí do kin v nové rozšířené verzi!
Avengers Endgame se vrátí do kin v nové rozšířené verzi!Středa, 19 červen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 2644x
Komentářů: 14
Empire of Sin – tahová gangsterka ala XCOM
Empire of Sin – tahová gangsterka ala XCOMStředa, 19 červen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1295x
Komentářů: 1
Stronghold: Warlords oznámeno – vypadá hrozně!
Stronghold: Warlords oznámeno – vypadá hrozně!Úterý, 18 červen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1428x
Komentářů: 2
Borderlands 3 - nejlepší hra letošního roku?
Borderlands 3 - nejlepší hra letošního roku?Pondělí, 17 červen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1835x
Komentářů: 4
Dying Light 2 – působivě vypadající pokračování
Dying Light 2 – působivě vypadající pokračováníNeděle, 16 červen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1452x
Komentářů: 1