GIGABYTE AORUS AD27QD – TEST prvního monitoru od Gigabyte! Šikovný QHD 144Hz s FreeSync Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Úterý, 26 březen 2019
Přejít na obsah
GIGABYTE AORUS AD27QD – TEST prvního monitoru od Gigabyte! Šikovný QHD 144Hz s FreeSync
Gigabyte AORUS AD27QD - Monitor
Monitor v praxi
Závěr a hodnocení
alt

 

 

 

 

 

  • GIGABYTE AORUS AD27QD – TEST prvního monitoru

                                          od Gigabyte! Šikovný QHD 144Hz s FreeSync

Společnost Gigabyte mu říká taktický monitor. Kromě toho, že je to opravdu hezký panel, má totiž i pár extra funkcí. Gigabyte asi netřeba představovat, nicméně v jedné oblasti je nováčkem. Na poli počítačových monitorů zažívá svou premiéru. A docela úspěšnou. Hned první model z první plánované vlny modelové nabídky, se setkal s velkým zájmem uživatelů. Zaslouženým? Na to se dnes podíváme, protože Gigabyte nám na DDWorld.cz tuhle svou novinku poslal pro Vás čtenáře a uživatele v ČR na recenzi, takže už si s ním tady skoro měsíc hrajeme :). Jaký je?

  • GIGABYTE AORUS AD27QD monitor

Tohle je tedy první monitor od Gigabyte, a soustředí se s ním zejména na hráče. Firma si tak dala práci nejen nabídnout opravdu pěkný LCD panel, ale také nabídnout zajímavý kvalitní funkční design a zajímavé extra funkce. Design i parametry monitoru jsou tedy jasně orientovány hlavně na hráče. A co nabízí?

AD27QD, jak už název napovídá má velikost 27“ (šířka 615mm s rámečky) a QHD rozlišení, tedy 2560x1440 s 0,233 roztečí bodu. Použitý panel využívá IPS technologii, 10bit barvy, 95% DCI-P3 a má frekvenci až 144Hz a podporu AMD FreeSync. Odezva je 1ms. Udávaný jas je 350 cd/m2 a kontrast 1000:1. Monitor podporuje HDR, ale jen HDR Display400, tedy základní level.

Parametrově tedy určitě velmi pěkný a schopný panel, který Gigabyte doplnilo svým pojetím designu. Rámečky jsou velmi tenké spolu s „rámečkem“ vlastního panelu mají cca 8mm. Potěší pevný kovový stojan, tedy možnost kompletního výškového nastavení, i otočení panelu, naklopení atd. Pivot má také praktický horní úchop, který unese celou váhu monitoru (9,7kg). Podporováno je i standardní VESA (100x100mm) pro upevnění na zeď.

Extra designovým prvkem je kompletně nastavitelné výrazné RGB podsvícení zad monitoru a stojanu. Vše nastavitelné přes Gigabyte RGB fusion aplikaci. A umí toho více …  

  • Taktický monitor?

Gigabyte tomuto modelu říká: „první taktický monitor“. Je totiž vybaven několika speciálními funkcemi hlavně pro hráče, které by se možná daly považovat i za podvod, pokud je použijete na turnaji apod.

Funkce Stabilizátor cíle. Tuto funkci ocení převážně hráči stříleček, kdy potřebujete rychle zaostřit a vystřelit na cíl. Stabilizátor eliminuje rozmazání a rozostření a udržuje celkovou jasnost obrazu. Díky tomu svůj cíl zaměříte mnohem snadněji.

GameAssist je balíček několika funkcí, které vám usnadní hru a zdokonalí vaše herní vlastnosti. Nabízí například vlastní vytvořené zaměřovací kříže, časovač sledování nepřítele atd.

Monitor dále nabízí třeba možnost zobrazení některých parametrů, třeba ohledně GPU, CPU jejich taktů, teploty apod. Nabízí také možnost nastavení klávesových zkratek pro ovládání monitoru přes klávesnici atd. Pro připojená sluchátka s mikrofonem nabízí technologii potlačení okolního hluku. Nabízí také nastavení obrazu v obraze apod.

Musím říci, některé funkce jsou opravdu zajímavé, v praxi znatelné, některé už bych považoval prakticky za podvod v multiplayerových kláních, některé věci jsou ale určitě užitečné, třeba vlastní záměrný kříž apod.

Každopádně po všech stránkách zajímavý monitor, zejména když jde o „prvotinu“ společnosti Gigabyte. Podívejme se na něj tedy podrobněji … 

Problém s účtem na DDWorld?

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Videa
Filmový TOMB RAIDER se dočká pokračování!
Filmový TOMB RAIDER se dočká pokračování!Středa, 17 duben 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 669x
Komentářů: 3
Vychází ANNO 1880 – skvělá budovatelská strategie!
Vychází ANNO 1880 – skvělá budovatelská strategie!Úterý, 16 duben 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 986x
Komentářů: 1
Tohle se hned tak neomrzí – Falcon Heavy opět v akci!
Tohle se hned tak neomrzí – Falcon Heavy opět v akci!Pondělí, 15 duben 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Auto-moto
Spuštěno: 1183x
Komentářů: 3
Star Wars Jedi: Fallen Order – příběhová hra a bez mikrotransakcí!
Star Wars Jedi: Fallen Order – příběhová hra a bez mikrotransakcí!Pondělí, 15 duben 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1036x
Komentářů: 3
Star Wars: Episode IX v první ukázce! Závěr ságy je tu!
Star Wars: Episode IX v první ukázce! Závěr ságy je tu!Pátek, 12 duben 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1725x
Komentářů: 11
Poslední DLC pro Kingdom Come Deliverance bude nej?
Poslední DLC pro Kingdom Come Deliverance bude nej?Čtvrtek, 11 duben 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1106x
Komentářů: 2