HyperX Alloy FPS – TEST kvalitní odolné mechanické klávesnice s Cherry MX Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Úterý, 02 květen 2017
Přejít na obsah
HyperX Alloy FPS – TEST kvalitní odolné mechanické klávesnice s Cherry MX
Klávesnice
Klávesnice v praxi a závěr

 

 

  • Klávesnice v praxi a závěr

HyperX Alloy FPS od Kingstonu je jednoduchá mechanická klávesnice. A to není na škodu. HyperX nedělal ani žádnou aplikaci, takže když připojíte klávesnici k PC, už máte všechnu funkčnost. Jednoduché je i podsvícení, které je pouze červené. Ale lze jej v některých ohledech nastavit. Podsvícení není tak zajímavé, jako na nejnovějších typech RGB klávesnic, které svítí opravdu parádně. Tady je to trochu méně okázalé. Nicméně červené podsvícení je fajn, svítí stejně všechny části klávesnice i další diody. Lze jej dostatečně regulovat, celkově nemám výhrady.  

Podsvícení má 4 úrovně jasu + vypnuto. Taktéž je zde několik režimů stylu podsvícení. Kromě plného svitu všech kláves, může také pulzovat, anebo mohou svítit jen klávesy, které stisknete, dále je zde režim exploze (vlny) a také mexická vlna. Či si ještě můžete nastavit klávesy, které chcete, aby svítily. Dělá se tak přes kombinaci FN+pravý Ctrl (podržet, dokud vše nezhasne) a následně už jen stisknete ty klávesy které chcete, aby svítily a zase potvrdíte FN+ pravý Ctrl.

Skrze Fn klávesu ovládáte klasicky i některé multimediální funkce, ale také rozšířené funkce jako NKRO, nicméně v základu má klávesnice nastaveno rozpoznání jen 6najednou stisknutých kláves. Na plné NKRO ji musíte přepnout kombinací Fn + DEL (zpět pak FN + Insert). Dále je zde ještě v rámci F12 klávesy „G“, které po stisknutí v kombinaci s FN vypíná Windows klávesu.

Z hlediska ergonomie klávesnice, je to opět klasický bez-rámečkový design, to znamená pro pohodlí při psaní nic moc. Žádná opora pro ruce. Jedinou ergonomii představují tak kvalitní nožičky, kterými si lze klávesnici více naklonit. Z hlediska kláves nemám výhrad, Cherry MX mechanismus je velmi dobrý, verze blue je vhodná pro psaní, ale je docela hlasitě cvakací :). MX Blue má poměrně tuhý odpor a má tak velkou matovou i zvukovou odezvu. Pro herní využití se více hodí MX Red nebo Brown, které obě nabízí tato klávesnice v patřičných verzích. Odezva klávesnice je 1000Hz.

Pokud bych měl něco kritizovat, tak osobně bych uvítal předručku, když už existuje i v té MX blue verzi vhodné na psaní. No a pak je tu ta záležitost s druhým USB na klávesnici, které ale dokáže jen napájet něco, nikoliv datový přenos. Trochu nechápu, proč se Kingston rozhodl vynechat funkci datového přenosu, tedy USB hubu.

  • Závěr a hodnocení

Celkově jde ale o velice kvalitně udělanou klávesnici, překvapivě s masivní velmi pevnou základnou. Z hlediska bez-rámečkových klávesnic patří k tomu lepšímu, co trh nabízí. Nicméně v oblasti podsvícení už v jeho kvalitě a možnostech (RGB) na aktuální TOP modely přeci jen ztrácí. Funkčně jako klávesnice ale nikoliv. Proč českého uživatele je bohužel negativem také fakt, že neexistuje v české verzi. Ačkoliv udělat klávesy s českými popisky (laserem vypálit) by přišlo na něco kolem stovky korun na kusu, bohužel to nevypadá, že bychom se CZ verze dočkali. V námi testované verzi se prodává kolem 3000 korun vč. DPH, což je solidní cena a patří tak k levnějším klávesnicím podobného typu s Cherry MX klávesami. Konkurentů má ale hodně a někteří myslí i na tu předručku, ti dražší pak i na RGB podsvícení. Jako první klávesnice od HyperX ale hodnotíme celkově jako zdařilý vstup na toto pole.

Hodnocení: 85%

Za výbavu pro testování děkujeme našim partnerům:

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Motto: „Raději později a pořádně, než dříve a blbě“ :). Než začnete diskutovat: Objektivitu a objektivní fakt a názor nelze posuzovat subjektivním dojmem! ;)

Starší články


 / 11
SlabéVynikající 
Komentáře
Přidat Nový
Bosnak [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Zbytečně drahá 2017-05-04 07:48:47

neb existuje GIGABYTE Force K85,tvarem stejná za 2000, které umí to samé - vlastně víc, podsvícení je RGB a je česky.
bircky [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-05-25 11:29:37

Shodou okolností jsem si ji minulý týden koupil a je super. Spínače trochu měkčí, takže si občas nechtěně mačkám písmenka. Ale je to asi dáno tím, že je to moje první mechanická klávesnice a jsem zvyklý si prsty opřít o membránu, protože klávesy do jisté míry podrží. Každopádně už teď se míra nechtěného zmáčknutí snižuje Za ty prachy úžasná klávesnice.
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

Problém s účtem na DDWorld?

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Videa
Intel XEON čipy jsou jen předražená značka a vyhozené peníze?
Intel XEON čipy jsou jen předražená značka a vyhozené peníze?Pondělí, 23 duben 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 253x
Komentářů: 0
Taktování RYZEN 7 2700X v praxi – co dokáží rychlé DDR4?
Taktování RYZEN 7 2700X v praxi – co dokáží rychlé DDR4?Neděle, 22 duben 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1428x
Komentářů: 0
DeadPool 2 je zpět s novým trailerem – střílí si z konkurence
DeadPool 2 je zpět s novým trailerem – střílí si z konkurencePátek, 20 duben 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1003x
Komentářů: 0
Šílený herní Serious Sam se vrátí po čtvrté – už letos?
Šílený herní Serious Sam se vrátí po čtvrté – už letos?Pátek, 20 duben 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 875x
Komentářů: 1
Jurassic World: Fallen Kingdom – finální trailer je tu!
Jurassic World: Fallen Kingdom – finální trailer je tu!Středa, 18 duben 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1244x
Komentářů: 0
Apple není schopný opravit iMac PRO počítače - prostě to neumí!
Apple není schopný opravit iMac PRO počítače - prostě to neumí!Úterý, 17 duben 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 2735x
Komentářů: 9